u an Hamile olup erken doum riski tayan Anneler var m?

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve ilkay.. tarafından 19 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ilkay..
  1. ilkay..

ilkay.. hayat çiziyor ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaslar , ben nasip olursa ekim annesi olacagim , daha once bir defa erken dogum yaptim 6 aylik dogdu bebegim sebebi tam olarak bilenemedi malesef ...ve simdi 6 yil aradan sonra tekrar hamileyim 19 haftamizdayiz ve korkular beni simdiden sarmaya basladi , ilk bebegim erken dogdugu icin bununda erken dogma riski oldugunu soyledi doktorum , 1 ay sonra yatmam gerekiyormus tabi duruma gore 3 hafta sonra ayrintili ultrasona girecem orda belki daha net birsey soylerler fakat endiseler ister istemez aklimdan cikmiyor , rahim agzi yetmezligim varmi bilmiyorum doktorum bu konuda henuz birsey soylemedi , bu konuda detayli bilgiyede malesef sahip degilim , ilkinde belim sirt bolgem aniden agridi kasilmalarim oldu ve oyle dunya ya gelmisti bebegim , simdi kasilmalardan cok korkuyorum bazen karnim sertlesiyor ama kasilma mi yoksa ani siskinlikmi bilmiyorum aksamlari oldugu icin yemekten olabilir diyorum , sorular ve soru isaretleri aklimi kurcaliyor , acaba suan benim gibi hamile olupta erken dogum riski tasiyan anneler varmi aranizda , eger varsa nasil bir surecten geciyorsunuz ? benimle paylasirmisiniz burda doguma kadar takip etmek isterim paylasimlari simdiden tesekkür ederim ALLAH saglikli ve zamaninda dogum nasip etsin herkese

2. 20 Mayıs 2009
  3. semaveela

semaveela hayallerim doğdu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba bende 6 ay önce erken doğumla kaybettim bebeğimi şu an hamle değlim ama size bikaç sorum olucak
    öncelkle ilk bebeğiniz yaşadımı şuan hayattamı
    ve 6 sene sizmi ara verdiniz yoksa olmadımı
    bu arada ve erken doğumdan önce başka sonlanan gebelik vakanız oldumu
    rahim filmi çektirdinizmi
    çok sordum kusura bakmayın :eek:

4. 20 Mayıs 2009
  5. ilkay..

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canim , öncelikle basin sagolsun allahim tekrarini yasatmasin sana ,..6 aylik dogan bebegim yasiyor evet sukurler olsun ama cok zor donemler gecirdik dogumdan sonra ..

korktugum icin tekrar hamile kalmayi dusunemedim belli bir donem ama 6 yil aradan sonra ikincisini yapmaya esimle birlikte karar verdik

rahim filmi hic cektirmedim canim , ama gebelik oncesi rutin yillik kontrollere gittim doktor herhangi bir sorun yok dedi , ama hamile kaldigimdan itibaren dikkatli olamami soylediler hepsi bu serklaj olayini sormustum doktoruma , oda dedi eger daha once dusuk yapmis olsaydiniz bu soz konusu olabilirdi dedi suan gerek yok dedi , soyledigi tek sey riskim oldugu ve kendimi yormamam gerektigi , zaten korkudan birsey yapmiyorum evdeyim hafif ev isleri yapiyorum simdilik o kadar ama 1 ay sonra durum degisebilir bilmiyorum endiseliyim canim

6. 20 Mayıs 2009
  7. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba ilkay inşallah bu kez sorunsuz bir hamilelik geçirirsin canım 6 aylık bebişnde tutunmuş hayata çok sevindim bende üçüzlerime hamileyim 18 +3 doktorum erken doğum riski taşıdığımı söylüyor her seferinde ben hiç iş yapmıyorum hep evdeyim geneldede yatıyorum zaten ama dediğin gibi hep sters oluyor insan allah yardımcımız olsun peki doktorun serklaj falan önerdimi sana

8. 20 Mayıs 2009
  9. ilkay..

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canim , 3 cuzlerin insallah saglikli bir sekilde zamaninda dunya ya gelirler o gunu gormek sana nasip olsun canim insallah , ben doktoruma serklaj olayini sordum son gittigimde oda bana dedi seklaj genelde dusuk yapan annelere yapiyoruz size suan gerekli degil dedi , haziran 9 da ayrintili ultrasona girecegim bakalim o zaman ne diyecek , ben suan fazla is yapmiyorum ama yinede az az yapiyoruz , disarda yuruyus falan yapiyorum , aslinda korkuyorum ama surekli oturamiyorum evde bacaklarimda sisiyor oturdukca o nedenle yuruyorum biraz , canim sen surekli yatiyormusun ? gun icinde neler yapiyorsun anlatirmisin bana , gerci belki 1 ay icinde bende yatacagim bakalim insallah hayirlisi olur sorunsuz bir hamilelik geciririz

10. 21 Mayıs 2009
  11. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim ilkaycım inşallah senin kuzunda sağlıkla gelir ben gün içersinde çok ufak tefek işler yapyorum canım etraf dağıldsa topluyorum yada düzeltiyorum okadar yemek temizlik vs .. annem ve eşim yapıyorlar ben iki kez kanama geçirdim ondan çok korkuyorum dışarı çıkacağım zaman özel araçla gidiyorum zaten bebişlerim yürümeme pek olanak vermiyor rahime baskı yapıyorlar plasenta sorunum var çok aşağıda buda karın ağrısı yapıyor yani birçok sıkıntı var şuan inşallah zamanla hepsi geçicek bacakların neden şişiyor acaba tansiyonuna baktırdınmı hiç yada tuz tüketiminmi fazla ki

12. 22 Mayıs 2009
  13. N.S.E

N.S.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    umarım her ikinizinde bebişleri sağsalim dünyaya gelirler. Allah kolaylık versin sizlere.
    bu pazartesi bende dr gittiğimde bebeğin plesantası aşağıda dedi. iş yapma dinlen dedi ama yinede korkularım var ilerde erken doğuma giderim diye...
    Rabbim bütüm hamişlere kolaylık versin :Saruboceq:

14. 22 Mayıs 2009
  15. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    n.s.e sağol canım senin kuzunda sağlıkla gelsin inşallah sen kaç haftalıksın ilk haftalar plesantanın aşağıda olması normalmiş dedi doktorum bide ayakta durunca falan karnın ağrıyormu benim çok ağrıyor

16. 22 Mayıs 2009
  17. ilkay..

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canim tesekkür ederim guzel dileklerin icin amin ecmain ..
    suan benimkide henuz asagida , sen kac haftaliksin ?
    endise ve kokularimiz musterek ALLAH im erken dogum yasatmasin canim bizlere

18. 23 Mayıs 2009
  19. N.S.E

N.S.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pitos25, ilkay.. Allah razı olsun sizlerden.
    kızlar ben bugün itibariyle 15+1 im.

pitos25 ben ayakta fazla kalınca kuyruk sokumuma bir sancı giriyor hatta kasılıp kalıyorum bir adım gidemiyorum.
    bu durumu dr a sorduğumda rahim genişlemesinden kaynaklı demişti. ama çok acı veriyor.

ilkay.. 19haziranda gidecem kontrole bakalım plesentam düzelirmi o güne kadar. senin plesantanın aşağıda olması sana herhangi bir acı veriyor mu ?