'' u f o '' gerçeği

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve gelmesendeolur tarafından 22 Kasım 2008 başlatılmıştır.

  22 Kasım 2008
  Konu Sahibi : gelmesendeolur
 1. gelmesendeolur

  gelmesendeolur Popüler Üye Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.191
  Beğenildi:
  30
  Ödül Puanları:
  108
  Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, Kumburgaz'da bir site bekçisi tarafından çekilen görüntülerin dünyada büyük yankı uyandıracağını ve dünya UFO literatürüne "en önemli ufo görüntüleri" olarak geçeceğini söyledi. UFO görüntüleri basın mensuplarına gösterildi 123Akdoğan, görüntüleri çeken Kumburgaz'daki Yeni Kent Sitesi bekçisi Yalçın Yalman ve Sirius Bilim Kurulu Üyesi Dr. Seçkiner Görgün ile Dedeman Oteli'nde basın toplantısı düzenledi.

  Toplantıda, bekçi Yalman'ın 2007'nin Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında sabaha karşı çektiği ve UFO olduğu iddia edilen görüntüler basına gösterildi.

  Yalman, bu konuya meraklı olduğunu, azim ve hırsla gelmelerini beklediğini ifade ederek, "Geleceklerini hissedebiliyorum. Bu işi sabır ve inançla yaparsak görebiliriz" dedi.

  Çekim yaptığı ikinci el kamerasını gazetecilere gösteren Yalman, sitede kasım ayına kadar devamlı bekçilik yaptığını, sonrasında da babasının ölümü ve annesinin rahatsızlanması nedeniyle görüntülerin Sirius'a ulaştırılmasının geciktiğini anlattı.

  Haktan Akdoğan da bunların Türkiye ve dünyadaki en önemli görüntüler olduğunu savunarak, "Görüntülerde sadece bir UFO değil, iki varlığın da kafasını görüyoruz. Bu dünyada ilk" diye konuştu.

  Görüntüleri site sakinlerinin de gördüğünü ifade eden Akdoğan, "Bu görüntüler dünyada büyük yankı uyandıracak ve dünya UFO literatürüne 'en önemli UFO görüntüleri' olarak geçecek. Bu olağanüstü görüntülerle UFO'ların fiziksel formları, ay ışığından yansıyan metalik parlak yüzeyleri ve maddesel yapıları çok net bir biçimde görülmektedir" diye konuştu.  "Görüntüler mizansen değil"

  Türkiye'de zaman zaman sivil halk, sivil veya askeri pilotlar tarafından UFO'ların görüldüğünü kaydeden Akdoğan, gelecek ay ABD'deki Uluslararası UFO Kongresi'nde bu görüntüleri dünyaya aktaracağını söyledi.

  Akdoğan, Yalman'ın çektiği görüntülerin "www.youtube.com" paylaşım sitesi ve kendi internet sitelerinde yayımlanacağını bildirdi.

  Görüntülenen cisimlerin 10-15 metre çapında, 1-2 mürettebatlı öncü, keşif gemisi olduğunu iddia eden Akdoğan, görüntüleri incelediklerini ve mizansen ya da maket olmadığına karar verdiklerini anlattı.

  Akdoğan, "Ben 22 senedir bu konuyu araştırıyorum. Çok kayda değer bir görüntü. Bundan iyi görüntü literatürde yok" dedi.

  Bir gazetecinin, "Yaratıkların kafası ile aracın büyüklüğü tezat oluşturmuyor mu?" sorusunu Akdoğan, "Tüm bunları biz de araştırdık, gemi ile kafaların büyüklüğü orantılı" diye yanıtladı.  "UFO'lar yeraltı zenginlikleriyle ilgileniyorlar"

  "UFO'lar yüzyıllardır sadece görülüyor, sizce ne yapmaya geliyorlar?" sorusu üzerine Akdoğan, "Dünyanın her ülkesinde, bölgesinde görülüyorlar. Değişik amaçlarla olabilir. Kimisi belki bor, altın gibiyer altı zenginlikleriyle ilgili olabilir. Kumburgaz, geçtikleri bir rota olabilir veya orada ilgilendikleri bir şey olabilir. Bir enerji olabilir, bunu kullanıyor olabilirler. Ama bunlar spekülatif şeyler" diye konuştu.

  Akdoğan, bu varlıkların genelde yeraltı zenginliği olan bölgelerde, volkanik alanlarda ve tarihi yerlerde görüldüğünü ifade ederek, "Nükleer denemelerden sonra daha sıklıkla gelmeye başladılar. Belki açığa çıkan radyasyon kozmik komşulara da zarar veriyor, dengeyi bozuyoruz evrende. Belki de bu tehlikeli süreci gözlemliyorlar" dedi.

  Bir gazetecinin, "Uzaylılar milattan önceki dönemlerden beri geliyorlar, ama bir icraat yok" demesi üzerine Akdoğan, "Telepatik olarak bizi yönlendiriyor olabilirler" dedi. :uhm:
   
 2. 21 Aralık 2008
  Konu Sahibi : gelmesendeolur
 3. gelmesendeolur

  gelmesendeolur Popüler Üye Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.191
  Beğenildi:
  30
  Ödül Puanları:
  108
  dünyayı ayağa kaldıran kumburgaz ufo görüntülerini izlemelisiniz...
   
 4. 21 Aralık 2008
  Konu Sahibi : gelmesendeolur
 5. xhxuxzxuxnx

  xhxuxzxuxnx Popüler Üye Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.603
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  nerden izlicez peki?
   
 6. 22 Aralık 2008
  Konu Sahibi : gelmesendeolur
 7. AzRASILAM

  AzRASILAM Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  26 Nisan 2008
  Mesajlar:
  19.145
  Beğenildi:
  4.264
  Ödül Puanları:
  238
  evet nerden izlecek link versen bi yol göstrsen cnm
   
 8. 22 Aralık 2008
  Konu Sahibi : gelmesendeolur
 9. gelmesendeolur

  gelmesendeolur Popüler Üye Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.191
  Beğenildi:
  30
  Ödül Puanları:
  108
 10. 22 Aralık 2008
  Konu Sahibi : gelmesendeolur
 11. AzRASILAM

  AzRASILAM Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  26 Nisan 2008
  Mesajlar:
  19.145
  Beğenildi:
  4.264
  Ödül Puanları:
  238
  AlienZoo
  link bu izledim dehşetle ama
   
 12. 22 Aralık 2008
  Konu Sahibi : gelmesendeolur
 13. galisra

  galisra Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Ocak 2008
  Mesajlar:
  170
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Canım neymiş o anlayamadım..
   
 14. 22 Aralık 2008
  Konu Sahibi : gelmesendeolur
 15. kedicik81

  kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.695
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  148
  aslında tam net goremedım ben ama cok ılgınc dogrusu ilkdefa bukadar uzun cekilmiş sanırım cokda hızlı hareket ediyor sanırım ondan birşey anlasılmıyor ama cok ılgınc
   
 16. 23 Aralık 2008
  Konu Sahibi : gelmesendeolur
 17. Zeynocan

  Zeynocan Popüler Üye Üye

  Katılım:
  1 Aralık 2008
  Mesajlar:
  1.042
  Beğenildi:
  110
  Ödül Puanları:
  113
  sevgili arkadaşlar dipnot olarak sizin için birkaç resim...
   

  Ekli Dosyalar:

 18. 23 Aralık 2008
  Konu Sahibi : gelmesendeolur
 19. Zeynocan

  Zeynocan Popüler Üye Üye

  Katılım:
  1 Aralık 2008
  Mesajlar:
  1.042
  Beğenildi:
  110
  Ödül Puanları:
  113
  ayrıca bir de makale buldum ufolarla ilgili.. -alıntı-


  UFO Olayları Gerçek: Ancak Uzaylı Yok "Cin-Şeytanlar" Var!
  İngiltere Savunma Bakanlığı, UFO'lara ilişkin belgelerini açıkladı. Yaklaşık 1000 sayfadan, 8 dosyadan oluşan gizli belgeler, 1978-87 dönemini kapsıyor. Dosyalarda; vatandaşlardan karakollara gelen ihbarlarla, pilot ve hava kontrol kulesi görevlilerinin kayıtları yer alıyor. Vatikan ise uzaylıları(!), Tanrı'nın çocukları(!) olarak tanımlayarak, resmen onaylıyor!
  Dünya'nın herhangi bir yerinde, gerçekten bir galaksiye ait uzay cisimleri görülmedi ve uzayın derinliklerinden bir "mesaj"da alınmadı. Ancak iki önemli açıklama yapıldı. Birincisi, İngiltere Savunma Bakanlığı, UFO'larla ilgili arşivlerinde yer alan gizli dosyaları(x files) açıkladı. Ancak içerik kadar bu belgelerin "açıklanması" da önemliydi. Çünkü bir çok ülke, ellerindeki UFO dosyalarıısrarla açıklamayıp; gizli tutmaya devam ediyor. İngiltere Savunma Bakanlığı'nın bu açıklaması, UFO ve "uzaylı olayı"nın varlığına kanıt sayılıyor. İngiliz gizli belgelerinde anlatılan bir çok UFO ve uzaylı(!) hikayeleride, böylece yayınlanmış oluyor.
  İkincisi ise Vatikan'ın UFO onayı ve İngiltere'nin uzaylı dosyalarına, eş zamanlı onay veren açıklaması. Vatikan, uzaylıların varlığına inanmanın, "Tanrı inancı"na zarar vermeyeceğini söylüyor. Peder Jose Gabriel Funes; "L'Osservatore Romano" gazetesinde yazdığı "yaratıklar benim kardeşimdir" başlıklı makalesinde; Dünya'nın dışında, başka yaşam türlerinin bulunma ihtimaline yer veriyor.
  Bu açıklamaların hemen arkasından ortaya çıkan, yahut gündeme gelen yeni bazı UFO olaylarınıda kısaca hatırlayalım. Sanki birileri; belkide UFO olaylarının arkasındaki Uzaylı(!) Güçler, artık görünmeye karar vermişlerdi!
  [​IMG]
  İngiltere Savunma Bakanlığı ve Vatikan'ın arkasından, bu açıklamaları teyid edici yeni olaylara bir göz atalım:
  Vietnam'a bağlı Phu Quoc adası semalarında bir Patlama meydana geldi. Görgü şahitlerinden ve ada halkının ileri gelenlerinden Ngang Van Truyen:
  "Muazzam bir patlamaydı. Önce gök gürlemesi sandık. Ancak daha sonra 100 metre uzunluğunda bir duman tabakası gördük. Herhalde uçan bir cisim patladı" şeklinde konuştu.
  Truyen, bölge sakinlerinin bir tarafı sarı-yeşil boyalı olan, alüminyum benzeri 6 metal parçası bulduklarını, en büyük parçanın bir metre uzunluğunda, 50 santim genişliğinde olduğunu söyledi. Metal parçalarının üzerinde, hiçbir işaret ya da yazı olmadığı ifade edildi. Vietnam'da daha önce de UFO vakaları olmuş ve fotoğraflarının çekildiği iddia edilmişti.
  [​IMG]
  ABD'nin Denver kentinde Jeff Peckmann,17 Temmuz 2003 tarihinde Nebraska'da, Stan Romanek adlı bir adamın, kızıl ötesi kamerayla çektiği görüntüleri basına gösterdi. 1.20 metre boyunda dünya dışı(!) bir varlık görülüyor.
  Videoda, uzaylı olduğu öne sürülen bir yaratık bir gece yarısı bir evin penceresinden bakıyor. Filmi inceleyen Colorado Film Okulu uzmanları ise görüntülerin gerçek olduğunu, herhangi bir montaj hilesine rastlanmadığını açıklıyor.
  Meksika'da bir grup belgesel yapımcısının, belgesel çekmek için çıktıkları dağda; UFO'ları görüntülediği kaydediliyor. İlginç görüntüler, şimdiye kadar çekilmiş en net UFO görüntüleri olarak ifade ediliyor. Dağın tepesindeki kameranın, dağ manzarasını görüntülemek için kayda girdiği sırada, kameranın önünde bir UFO belirdiği, arkasındanda da 9 tane UFO'nun ortaya çıktığı, görüntülerde yer alıyor, şayet çekimler doğruysa.
  [​IMG]
   

  Ekli Dosyalar: