uan ocuklarnz olmasayd,einizden boanmay dnrmydnz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Nexsxe tarafından 22 Mart 2008 başlatılmıştır.

22 Mart 2008
    Konu Sahibi : Nexsxe
  1. Nexsxe

Nexsxe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    BU SORUYU KENDİME SORARASAM YANITI EVET.neden diyeceksiniz ama çocuk olmasa tek başına olursun kimsenin sorumluluğu üstünde olmaz ve yapacağın istediğin herşeyi yapabilirsin.ama çocuk olunca engel oluyo için acıyo.ben şuan eşimi çok seviyorum ama bazen aramız okadar bozuk oluyorki ben sevdiğim halde alıp başımı gitmek istiyorum bu diyarlardan.sizede oluyomu aynı şeyler yoksa bir tek ben mi yaşıyorum bu durumu:uhm:

2. 22 Mart 2008
  3. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Çocuğum olmadığı için sorunuzun direk muhatabı değilim.
    Ancak şunu söyleyebilirim ki, eşler arasında zaman zaman büyük gerginlikler, tartışmalar yaşanabilir.
    O anki sinirle söylenmemesi gerekenler söylenebilir, çekip gitmek isteyebilir bile insan.
    Ama bu durumlar genele yayılmıyor ve münferit olaylar sebebiyle nadiren gerçekleşiyorsa boşanmanın hiç de doğru bir yaklaşım olmadığına inanıyorum.
    Evet hayat zor.
    Hele 20-25 yaşına kadar birbirini tanımayan, çok farklı kültürlerden gelen, aile yapıları, terbiyeleri, hatta kimi zaman mezhepleri, dinleri, ırkları farklı insanlar aynı evde yaşamaya, hayatı paylaşmaya başlamalarının pek çok zorluğu da beraberinde getirmesi kaçınılmaz.
    Ama pireye kızıp yorgan yakmak çözüm değil bence.
    Eşimle aramızda kimi zaman ufak tefek tartışmalar yaşansa da ben hiçbir zaman ayrılmayı düşünmedim şahsen.
    Sevgiler..

4. 22 Mart 2008
  5. Organikyasam

Organikyasam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet bosanirdim, oda bosanirdi zaten,,

6. 22 Mart 2008
  7. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    o zaman hiiiç evlenmemek lazım

8. 23 Mart 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    avikapıma katılıyorum bende düşünmedim..
    ciddi anlamda yaşadık tartışmalar.
    1 hafta bile küs kaldığımız oldu..
    ama hiç düşünmedim..
    Allah da düşündürmesin..
    :tomato:

10. 23 Mart 2008
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Mutlaka bütün evli ciftlerin evlilikleri boyu illaki aklindan ya bosanicam su adamdan veya kadinan düsüncesi gecmistir cocuk olsun olmasin.

Insaniz duygularimiz var sinirleniyoruz, üzülüyoruz, pismanliklar yasiyoruz bence bosanmayi gerektirecek bir durum kisiden kisiye degisir, mesela bazi kadinlar 5 tanede cocugu olsa bir kalemde esinin bir hatasinda herseyi bitirebilir fakat bazilarimizda 1 cocukla bile kendinde o cesareti bulamaz hepimiz farkli oldugmuz gibi hepimizinde tahamül edecegi seylerde farklidir evliliginde.

Bosanmak en son care olmali bence cünkü nasil o yuva kolay kurulmadiysa o evlilik acisiyla tatlisiyla sürüldüyse bosanmakta en ufak bir tartismada ilk adim olmamali.

Sevgiylea.s.

12. 23 Mart 2008
  13. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    çocuğum olsada olmasada eşimi çok seviyorum..bu yüzden çok büyük sorunlar olmadığı sürece asla boşanmam canım koçişimden...

14. 23 Mart 2008
  15. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    insanlar hayatta o kadar çok zorlukla karşılaşıyorki o zaman elindekilerden hemen vazgeçmeli mi??? tabiki hayır..evlilik belki bekarlık hayatı gibi olmuyor çünkü sorumluluklarınız artıyor,belli amaçlarınız oluyor,aile oluyorsunuz tabiki allah kısmet etmişse çocuğunuz oluyor...şahsen benim için eşim ve çocuğum bir yana dünya bir yana...çocuğum olmadan önce eşimle gezip tozuyorduk ama şimdi üçümüz geziyoruz istediğimiz yere gidiyoruz..bu mutluluğu allah isteyen herkese nasip etsin...tabiki her ailede oluyor tartışmalar belki boyutuda büyüyor ama bazılarını görmemezlikten geliyorsunuz bazılarını duymamazlıktan..çünkü ailenizi düşünüyorsunuz..o zaman her tartışan hadi boşansın..nerede bu aile kavramı,nerede bu sevgi,nerede bu mücadele..insan sahip olduklarını kolay kaybetmeyi göze alamaz hele onlar için hayati kararı boştan sebeplerle alamaz.eğer o karar alınmışsa gerçekten haklı sebepler olmalı..aksi halde allahım o günü göstermesin bana..ben böyle çok mutluyum ve allahta herkese ailesiyle mutluluk versin...

16. 24 Mart 2008
  17. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    bizim çocuğumuz yok ama yinede boşanmayi aklımın ucundan bile geçirmedim. Allah korusun
    Eşimden boşanacağim konular belli oda bunlari çok iyi biliyor. Ve çocuk olsun olmazsin gözümü kırpmadan yapacağimida iyi biliyor

Son düzenleme: 24 Mart 2008
  18. 24 Mart 2008
  19. ilayda26

ilayda26 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ASLAAAA bosanmamm kocamdan daha iyisini mi bulacammm ben??:asigim::asigim::asigim::asigim::asigim: Amaaa tartisma ihanet isee çoluk çocuk dinlemem :eek:klava: