ubat Ay nemli Gkyz Hareketleri

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve EU1 tarafından 8 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  8 Şubat 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  7 Şubat - 29 Şubatt 2008 Tarihleri Arasında Önemli Gökyüzü Hareketleri

  7 Şubat 05:55'te Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Bu ay gerçekleşecek Güneş Tutulması ‘10 Kuzey Saros’ döngüsünde oluşacak. Tutulmanın süresine bakacak olursak, 1 yılı aşkın süredir şekillenmeye başlamış olan olaylar Şubat ayında doruk noktasına ulaşacaktır. Tutulmalar astrolojide bir şeyleri bitirip başka bir şeye başlamak anlamına gelir. 17˚ Kova Burcunda gerçekleşecek tutulma en çok bu derecede kişisel gezegenleri olanları etkileyecektir. 6 - 7 - 8 Şubat'ta doğanlar bu etkiyi en çok hissedecek olanlar. Bu kişiler geçtiğimiz seneden beri kimlikleriyle ilgili değiştirmek istedikleri şeylerle fazlasıyla haşır neşirlerdi. Şimdi ise bunu gerçekleştirmelerinin zamanı geldi.

  Tutulmanın gerçekleştiği bu Saros Döngüsü iletişim ve haberlerle ilgili. Bu tutulmadan etkilenecek kişiler değişimi haberler vasıtasıyla yakalayabilecek. Alacakları bir haber ya da bir söz bu kişilerin hayatlarında bambaşka deneyimlere yol açabilecek. Bu tutulmadan etkilenen kişiler yorulmuş ve yıpranmış olabilirler, fakat bu dönem zaten her şeyi ağırdan almaları gereken bir zamanı işaret etmekte.

  Tutulmadan ikinci derecede etkilenecek kişiler ise Boğa, Aslan ve Akrep Burçlarının 17˚sinde doğmuş ya da bu derecede kişisel gezegenleri olanlar olacak.

  Tutulmanın, ters hareketindeki Merkür’ün ve Kiron’un üzerinde oluşacak olması, alacağımız olumsuz haberleri belli bir dönem sonra daha farklı değerlendirerek bundan fayda bile sağlayabileceğimizi göstermekte.

  7 Şubat 17:50’den itibaren Ay Kova Burcunda boşlukta olacak. Yeniay’ın ve tutulmanın etkisiyle bugün yeni başlangıçlar yapmak isteyebiliriz. Ancak akşam saatlerinde geleceğimizle ilgili önemli kararlar almamamızda fayda var. Arkadaşlarımızla bir araya gelerek sohbet edebilir ya da tiyatro veya sinema gibi sosyal aktivitelerde bulunabiliriz.

  8 Şubat 03:47’de Ay Balık Burcuna giriyor. Ay’ın Balık Burcuna geçmesiyle bizler de kendimizi hayatın akışına bırakabiliriz. Birkaç gündür devam eden sosyalleşme isteğimiz artık kalmayabilir. Şimdi evrensel bir atmosferi solumaya başlıyoruz ve artık bizi duygularımız yönlendiriyor. Önümüzdeki birkaç gün akıntıyla birlikte hareket ediyormuş gibi hissedebiliriz. Geleceğimizle ilgili ideallerimizi bilincimizde şekillendirmeye başlayabiliriz. Somut bir adım atmadan önce sezgisel olarak neler olabileceğini kestirebiliriz.

  10 Şubat 08:18’de Ay Koç Burcuna giriyor. Pazar erken saatlerde Ay'ın Koç Burcuna girmesiyle, bir kaç gündür devam eden değişken ve belirsiz atmosferin yerini neşe, coşku ve hareket isteği alıyor. Bu pazar gününü evde oturup tembellik yaparak ya da dinlenerek değil de, dışarı çıkıp sosyalleşerek, spor yaparak ya da kendimizi geliştirebileceğimiz herhangi bir faaliyette bulunarak geçirebiliriz.

  10 Şubat 16:15’te Oğlak Burcundaki Venüs ile Başak Burcundaki Satürn 135˚lik açı oluşturuyor. Bugün sosyal veya finansal konularla ilgili bazı zorunlu kararlar almamız gerekebilir. Günün bu saatlerinde kendimizi gergin ve kötümser hissedebiliriz. Bu etkiyle kendimizi çevremizdekilerden izole etmek isteyebiliriz. Bugünün enerjisi, eşimizle ilişkimizdeki sorunları tartışmamız için elverişli olmayabilir. Çünkü olaylara tek taraflı bakabiliriz.

  11 Şubat 03:40’ta Güneş ile Neptün 21˚ Kova Burcunda birleşiyor. Güneş ile Neptün’ün Kova Burcunda birleşmesi bireysel egonun toplumsal amaçların yanında tamamen erimesini sağlarken, Koç Burcunda ilerleyen Ay duygusal açıdan kendimize yönelmemize neden olmakta. Arkadaşlarımızla bir araya gelebiliriz ve toplu olarak hareket edeceğimiz konularda yoğunlaşabiliriz. Bir yandan gruba uymak isterken bir yandan kendimize ait alanı korumak isteyeceğiz. Düşünmeden acele kararlar almak isteyebiliriz, fakat bugün aldığımız kararlar yanıltıcı olabilir.

  12 Şubat 11:34’te Ay Boğa Burcuna girene kadar sabah saatlerinde boşlukta olacak. Salı sabahı yapmaya çalıştığımız işler sonuçsuz kalabilir. Fakat saat 11:34’ten itibaren, Ay'ın Boğa burcuna girmesiyle daha dingin, huzurlu ve rahat hissedebiliriz. İşlerimizi sabırla halledebilir ve somut sonuçlar almaya başlayabiliriz. Bununla birlikte kişisel ihtiyaçlarımızı ihmal etmeyeceğiz.

  13 Şubat 17:28’de ters hareketindeki Merkür Kova ile İkizler Burcundaki Mars 135˚lik açı oluşturuyor. Bu etkiyle iletişim kanalları hareketlenmeye başlıyor. Merkür her ne kadar ters hareketinde iletişimi içselleştirse ve yavaşlatsa da, bugün Mars onu kamçılayacaktır. Bir an önce karar almak isteyebilir, bunun gerginliği içinde olabiliriz. Ay’ın Boğa Burcunda ilerlemesi, somut kararlar alma isteğimizi artırabilir. Yine de güven duygusu ön planda olacak ve dereyi görmeden paçaları sıvamak istemeyeceğiz.

  14 Şubat 05:33'te 24˚ Kova ve Boğa burçlarında İlkdördün Fazı oluşuyor. 7 Şubat'tan itibaren başlattığımız ve yenilediğimiz konular, bugün ilk somut sonuçlarını göstermeye başlayacaktır. Bu tarihte toplumsal konularla kendi ihtiyaçlarımız arasında kalabiliriz. Toplumsal ortamdaki yerimizi tam olarak belirlemek ve kendimizi maddi, manevi yönden güvende hissetmek isteyeceğiz.

  14 Şubat 07:04'te Boğa Burcundaki Ay ile Oğlak Burcundaki Venüs üçgen açı oluşturduktan sonra Ay boşluğa girecek ve 14:20'ye kadar boşlukta kalacak. Sevgililer Gününe Ay ile Venüs'ün bu uyumlu açısıyla başlıyoruz. Sabah saatlerinde eşimize veya sevgilimize sürpriz bir kahvaltı hazırlayabiliriz. Perşembe gününün ilerleyen saatlerinde ise İlkdördün enerjisiyle yeni projelerimizin ilk temellerini görmek isteyebiliriz. Fakat sabah saatlerinde yapacağımız yeni şeyleri daha sonra ilerletemeyebiliriz. Yeni adımlar için öğleden sonrayı beklemeliyiz. Bu arada şimdiye kadar yaptıklarımızı kontrol edebilir, gerekli düzeltmeleri yapabiliriz. Çalışma ortamımızı toparlayabiliriz ve öğleden sonra için hazırlık yapabiliriz. Eğer Sevgililer Günü akşamı için plan yapmak istiyorsak yine öğleden sonrayı beklememizde fayda var. Ay boşlukta iken yaptığımız planları uygulamakta zorluk çekebiliriz. Ay boşlukta iken satın alınan şeyler amacına uygun kullanılamayabilir.

  14 Şubat 14:20'de Ay İkizler Burcuna girecek. Eğer projemiz bazı değişiklikler ve yenilikler gerektiriyorsa, Ay'ın İkizler Burcundaki enerjisinden olumlu yönde faydalanabiliriz. Aynı anda farklı alternatiflere yönelebiliriz. Oldukça hareketli birkaç gün bizi bekliyor olacak. Öğleden sonra özellikle Sevgililer Günü dolayısıyla haberleşme ve ulaşımda yoğunluk yaşanabilir. Sevgililer Günümüzü nasıl geçireceğimiz konusunda farklı seçenekler arasında kararsız kalabiliriz. Aynı anda birden fazla plan yapabiliriz.

  14 Şubat 18:17'de Kova Burcundaki Güneş ile İkizler Burcundaki Mars üçgen açı oluşturuyor. Akşam saatlerinde kendimizi iyi ifade edebilmemiz için oldukça elverişli bir enerji hakim. Geleceğe ve hedeflerimize olumlu bakabiliriz ve bunun için bazı önemli girişimlerde bulunabiliriz.

  15 Şubat 17:26'da Oğlak Burcundaki Jüpiter ile Kova Burcundaki Kuzey Ay Düğümü 45˚lik açı oluşturuyor. Geleceğimiz bugün bizim için en önemli konu olabilir. Şimdiye kadar olan her şeyi geride bırakmak ve hayatımızın bundan sonraki kısmına odaklanmak isteyebiliriz. Gelecekten ne beklediğimizi daha fazla irdeleyebiliriz ve hedeflerimizi yükseltebiliriz. Uzun vadeli projelerimizi ön plana alacağımız bir gündeyiz. Bugünkü karşılaşmalarımız geleceğimizde önemli bağlar oluşturacak düzeyde olabilir.

  16 Şubat 12:18'den itibaren Ay İkizler Burcunda boşlukta olacak. Cumartesi günü öğleden sonra İkizler Burcundaki Ay bizi hala çeşitli aktivitelere çekebilir. Fakat amaçlarımıza pek de uymayan boş aktivitelerde bulunabiliriz. Bugün komşular, kardeşler, yakın çevremizde olup biten olaylar ön planda olabilir.

  16 Şubat 17:12'de Ay Yengeç Burcuna girecek. Böylece önümüzdeki bir kaç gün güdülerimizle hareket etmek isteyebiliriz. Duygusal yoğunluğumuz artıyor. Geride bıraktığımız hareketli haftadan sonra ilgimizi dışarıdan içeriye doğru yönlendireceğiz.

  17 Şubat 05:18'de Güneş ile Kuzey Ay Düğümü 27˚ Kova Burcunda birleşiyor. Gelecekte neye ulaşmak istiyorsak bugün buna daha fazla açıklık getirebiliriz. Aynı amacı paylaşan kişiler bu Pazar gününü bir araya gelerek ve birlik oluşturarak geçirebilirler. 7 Şubat'tan itibaren ön plana çıkan ortaklaşa konularla ilgili karar verme isteğimiz artabilir. Ortak idealleri benimsediğimiz arkadaşlarımızla tek bir ruh olduğumuzu hissedebiliriz.

  17 Şubat 16:00'da Kova Burcundaki Güneş ile Oğlak Burcundaki Jüpiter 45˚lik açı oluşturuyor. Rasyonel ve mantıklı düşünerek gerçekçi planlar yapabileceğiz. Bugün gelecekteki olasılıklarımızı daha iyi görebiliriz. Hangi tepeye tırmandığımızın, yamacın neresinde olduğumuzun ve tepeye giden en sağlam yolun ne olduğunun daha fazla bilincinde olabileceğimiz bir gündeyiz.

  17 Şubat 18:23'te Venüs Kova Burcuna girecek ve 12 Mart'a kadar bu burçta ilerlemeye devam edecek. Venüs Oğlak Burcundan çıkıp Kova'ya girdikten sonra disiplinden çıkar ve özgürleşmek ister. Oğlak'ın gelenekselliğinden uzaklaşarak özgün ve bireysel sevgiyi arar. Fakat hala Satürn yönetimindeki Venüs mesafesini korumayı sürdürür. Aşkta derinleşmekten kaçar. Bu dönemde; ilişkiler, aşk, para, sanat ve manevi değerler gibi Venüs'ün yönettiği konulara idealist bir yaklaşım söz konusu olacaktır. İlişkilerimizde ise zihinsel uyum ve özgürlük kavramı ön plana çıkacaktır. Arkadaşlarla daha fazla bir araya gelme, toplumsal konulara karşı olan ilginin artması ve sosyal organizasyonlarda yoğunluk bu dönemde gözlemlenebilir. Venüs'ün Kova Burcuna girmesiyle toplu aktiviteler artabilir. Grup çalışmaları daha zevkli, uyumlu ve renkli bir hale gelebilir. Sanatla ilgilenenler ise bu dönemde farklı ve alışılmış olmayan eserlerle izleyenleri şaşırtabilirler. Kova Burcu mensupları ve Yükselen Burcu Kova olanlar bu dönemde Venüs'ün enerjisiyle kendilerini daha mutlu hissedebilirler. İlişkiler konusunda onlar için olumlu etkiler mevcut. İlişkilerini bu dönemde düzenleyebilir ya da yeni ilişkilere başlayabilirler. Kendilerini daha çekici hissedecekler ve bunu başkalarının gözünde de görebilecekler. Venüs onlara iyimserlik, neşe, güzellik ve uyum getirecektir.

  18 Şubat 20:52'ye kadar Ay boşlukta olacak. 20:52'de Aslan Burcuna girecek. Pazartesi günü boşluktaki Ay işlerimizin ilerleyememesine neden olabilir. Yeni girişimlere başlamak yerine mevcut rutin işlerimize odaklanmamızda fayda var. 20:52'den sonra Ay'ın Aslan Burcuna girmesiyle, içimizdeki heyecan ve duygularımızı gösterme isteğimiz artıyor. Önümüzdeki birkaç gün duygusal açıdan daha heyecanlı olabiliriz.

  19 Şubat 04:58'de Merkür 8˚ Kova Burcunda düzgün hareketine başlayacak. Bir süredir yavaş ilerleyen işlerimiz bu tarihten itibaren hız kazanabilir. Yine de yeni projeler başlamak için bir kaç gün daha sabretmekte fayda var. Böylece önümüzü daha net görebilir, girişimlerimizden optimal fayda sağlayabiliriz.

  19 Şubat 08:50'de Güneş Balık Burcuna girecek. Güneş Balık Burcuna geçtiğinde artık Zodyak'taki turunu tamamlamış olur ve son durağa ulaşır. Balık, evrenle bir olmak ve var oluşun sınırlarını aşmak ister. Ayakları iyice yerden kesilmiştir. Akıntıyla birlikte kendini bırakıp okyanusa kadar ulaşmak ister ve orada diğer zerreciklerle buluşarak büyük bütünü oluştururken, bunun bir parçası olmaktan zevk alır. Bir'liğe ulaşmak, maddi dünya ve somut gerçeklerden çok, ruhsal zenginlikleri deneyimlemekle ilgilidir. Güneş buradayken fanteziler, yaratıcılık, gerçek dışı ve bunun gibi bize hayal gibi gelen konular gündeme gelecektir. Gerçeklik ve gerçek olmayan birbirine karışır ve erir. Neyin gerçek neyin hayal ve yanılsama olduğunu anlamakta zorlandığımız zamanlar olabilir. Bu enerji olumlu kullanıldığında hayallerimizi gerçekleştirebilir ya da şimdiye kadar hiç kurmadığımız hayaller kurabiliriz. Merkür'ün düzgün hareketine başlamasıyla olaylar hızlanırken, Güneş'in Balık Burcundaki enerjisi her şeyin daha kolay akmasını sağlayabilir. Biz de akıntıyla birlikte hareket edebiliriz. Şartlar değişebilir ve biz de bunlarla uyum içinde esnek davranabiliriz. Hızlı gelişen olayların bizi hangi yöne götüreceği konusunda sezgilerimizi kullanmalıyız. Başta belirlediğimiz amaçlarımızı unutabiliriz. Bir ay boyunca Balık Burçları ve yükselen burcu Balık olanlar parlayıp dikkat çekebilecekler. Balık Burcu haritanızda hangi evi kesiyorsa, ay boyunca o evin konuları gündemde olacaktır. Bu alanda yaratıcılığınızı gösterebilir, aynı zamanda kullanmadığınızı düşündüğünüz potansiyelinizi kullanabilme şansını yakalayabilirisiniz.

  19 Şubat 21:14'te Kova Burcundaki Venüs ile Balık Burcundaki Uranüs 45˚lik açı oluşturuyor. Bu açı, grup aktivitelerinde ve sosyal ilişkilerde beklenmedik değişimler oluşturabilir. İlişkilerde heyecan ön planda olacaktır ve bireysel sevgiden çok toplumsal ve manevi sevgi ön plana çıkabilir. Mevlana'nın dediği gibi: "Gel, kim olursan ol gel." Bugün kalbimizi herkese açabiliriz ve materyal değerlerden çok manevi değerlere yoğunlaşmamıza neden olacak olaylarla karşılaşabiliriz.

  20 Şubat 00:42'de Güneş 0˚ Balık Burcunda, Oğlak Burcundaki Plüton ile sekstil açı oluşturuyor. Bugün önemli değişimler yaşanabilir. Ruhsal konularla ilgili güçlü enerjiler hakim olacaktır, dolayısıyla değişim, dönüşüm ve derinlik gün boyu ön planda olabilir. Bugün kendimize büyük amaçlar belirleyebiliriz.

  21 Şubat 02:07'de Ay Başak Burcuna giriyor. Ay'ın Başak Burcuna girmesiyle, detay isteyen konularla daha fazla ilgilenmeye başlayabiliriz. Bu etkiyle önümüzdeki birkaç gün rutin işlerimizi rahatlıkla halledebileceğiz. İletişim ve ulaşım gibi konularda hareketlilik olabilir.

  21 Şubat 05:26'da 1˚ Balık ve Başak burçlarında Ay Tutulması, 05:30'da ise Dolunay oluşuyor. Perşembe günü Ay tutulmasının etkisiyle içsel ve duygusal huzursuzluk hissedebiliriz. Bundan en çok Değişken Burçların (İkizler, Başak, Yay, Balık) ilk derecelerinde kişisel gezegenleri olanlar etkilenecekler. Bu dönem bir hasat dönemi gibidir. Her ne ektiysek bu dönemde onun meyvelerini toplarız. Eğer önceki dönemde endişe ve korku etkiysek bu dönemde bunların sonuçlarını görmek zorunda kalırız. Umut ve değişim ektiysek, şimdi bu değişimin zamanı gelmiş demektir. Bu dönem bazı alışkanlıkları bırakmakla ilgilidir. Alışkanlıklar aslında zihnimizin içindedir ve bizim hayata baktığımız penceredir. Baktığımız pencereyi değiştirmek her ne kadar geliştirici ve yenileyici olsa da çoğu zaman oldukça zordur.

  Plüton’un Oğlak Burcuna geçmiş olması, önceki dönemdeki ruhsal ve dinsel konulardaki yenilenme ve dönüşümleri tamamlayıp artık elimizdeki kaynaklarla ilgili neler yapmamız gerektiğine odaklanmamızla ilgili bizi meşgul edecektir. Ay’ın Plüton’a yaptığı olumlu açı değişimin çok güçlü ve geri dönülmez olacağını vurgulamakta. Belki de bu tutulma bizleri duygusal olarak Oğlak Plüton'un getireceği yeni değişimlere hazırlamakta. Yaşayacağımız çelişki ise; kendimizi evrensel olana bırakabilmekle, gündelik hayatın zorlukları arasında mücadele edebilme ve topraklanabilmekle ilgili yaşatabileceğimiz gerilimdir. Özellikle ruhsal konularla ilgilenen, manevi yönü güçlü kişiler, içsel denge arayışlarında önemli bir dönüm noktasına gelmiş olabilirler.

  22 Şubat 02:20'de Kova Burcundaki Venüs ile Başak Burcunda ters hareketindeki Satürn 150˚lik açı oluşturuyor. Venüs, gelecekle ilgili ideallerin, sosyal grupların, arkadaşlıkların burcu Kova'da ilerlerken bu konulara olan ilgimizi olumlu yönde geliştiriyor ve besliyor. Ancak Başak Burcunda ters hareketindeki Satürn, grup aktivitelerini yavaşlatarak bu alanda gelişememeye ve sorunlara yol açıyor. Maddi yetersizlikler ve detaylar yüzünden ilerleyememeye neden oluyor. Bir yandan her ne kadar iyimser düşünsek ve plan yapsak da bugün şartların yetersizliğinin bizim planlarımızla çelişkili olduğunu fark edebiliriz. Bu da içsel bir huzursuzluk yaratabilir.

  23 Şubat 09:45'te Ay Terazi Burcuna giriyor. Cumartesi gününü sosyalleşerek geçirmek isteyebiliriz. İlişkilerimiz bugün bizim için her zamankinden daha önemli olabilir. Dolayısıyla uyum sağlamak ve ilişkilerimizde denge arayışını korumak için her zamankinden daha istekli olacağız. Önümüzdeki birkaç gün olaylara daha objektif bakabilir ve karşıt fikirlere açık olabiliriz. Bu sayede tartışmalardan ve zıtlaşmalardan uzaklaşabiliriz.

  24 Şubat 11:33'te Balık Burcundaki Güneş, Başak Burcunda ters hareketindeki Satürn ile karşıtlık açısı oluşturuyor. Satürn'ün geri hareketi, Güneş ile karşıt açı oluşturduğunda daha yoğun hissedilir. Bugün yeni tecrübelere ve yeni aktivitelere karşı cesur hissedemeyebiliriz. Yenilgiye uğramış gibi hissedebiliriz ve karamsar bir bakış açısı içinde olabiliriz. Otoritelerle olan ilişkilerimizde bazı pürüzler yaşamamız mümkün olabilir. Bugün deneyimleri nedeniyle başvurduğumuz kişiler kendi işleriyle fazlasıyla meşgul olabilirler. Bu da kendi işlerimizi kendi başımıza yapma zorunluluğunu gündeme getirecektir. Kendi sorumluluğumuzu alarak bu sürecin sonunda daha disiplinli ve konsantre çalışabiliriz. Öğleden sonra saat 14:14'te İkizler Burcundaki Mars'ın Kova Burcundaki Kuzey Ay Düğümüne olan üçgen açısı kesinleşecek ve hedeflerimizi başarabileceğimize dair inancımızı güçlendirecek. Bugün bizi kısıtlayan şartların yanı sıra hedeflerimize ulaşabilmemize yardımcı olacak inancımız yanımızda olacak. Şimdiki çabamız ileride önemli başarılar elde etmemize yardımcı olabilir. Girişimlerimiz bugün, hemen sonuç vermese de, uzun vadede istediklerimize ulaşabileceğimiz düşüncesi bizi hedeflerimize bağlı kılacaktır.

  25 Şubat saat 15:34 ile 20:06 arasında Ay boşlukta olacak. Akşama doğru bazı aktivitelerimiz sonuçsuz kalabilir. Her zamankinden daha kararsız hissedebiliriz ve olayları geldiği gibi yaşamayı seçebiliriz. 20:06'da Ay Akrep Burcuna girecek. Akrep, derinlere inerek içimize dönme isteği oluşturabilir. Duygusal enerjimiz yoğunlaşıyor ve güçleniyor. Önümüzdeki birkaç gün her zamankinden daha fazla hırslı ve tutkulu davranabiliriz. Bu süre zarfında ısrarcı ve sabit fikirli olabiliriz.

  26 Şubat 20:01'de Merkür ile Venüs Kova Burcunda birleşiyor. İletişim, haberleşme, yazı yazma gibi algılamayı ve iletmeyi içeren konulara Venüs güzellik katıyor. Bugün iletişimde daha rasyonel, pozitif, objektif ve uyumlu olabiliriz. Yaratıcılık gerektiren aktivitelerle uğraşanlar bugün yeni fikirler üretebilirler. Grup aktiviteleri bugün yoğunluk kazanabilir. Bugün akşam saatlerinde çeşitli sosyal aktivitelerde bulunabiliriz.

  27 Şubat 16:53'te Ay, Neptün ile kare açı oluşturduktan sonra boşluğa düşecek. Bugün öğleden sonra ruhumuzu duygulara ve evrensel konulara açmak isteyebiliriz. Kendimizden sıyrılarak evrenle bir bütün olmak, günlük rutinimizi bir kenara bırakmak isteyebiliriz. 16:53'ten itibaren gerçekleştireceğimiz aktiviteler bizi yanılgıya düşürebilir.

  28 Şubat 08:23'te Ay Yay Burcuna girecek. Perşembe günü sabah saatlerinde Ay Yay Burcuna giriyor. Böylece bizler de iyimserleşmeye başlıyoruz. Enerjimizle birlikte cesaretimiz de artıyor. Dolayısıyla bugün, şimdiye kadar almadığımız bazı riskleri almaya kendimizi hazır hissedebiliriz.

  28 Şubat 17:54'te Kova Burcundaki Venüs ile İkizler Burcundaki Mars 135˚lik açı oluşturuyor. Ay'ın Yay Burcunda ilerlediği bu tarihte oldukça pozitif ve yeniliklere açık hissederken, Venüs ile Mars'ın gerçekleştireceği bu açı hedeflerimizin üzerine gitme cesaretimizi artırabilir. Geleceğe daha iyimser bakarken, isteklerimize ulaşabilme gücümüz de artıyor. Algılarımız oldukça açık olacak ve bizi geleceğe hangi eylemlerin götüreceğini daha iyi görebileceğiz. Bugün ikili ilişkilerde zihinsellik ön planda olabilir.

  29 Şubat 04:18'de 9˚ Balık ve Yay burçlarında Sondördün oluşuyor. Şimdi Yeniay'da yaptığımız girişimlerin toplumsal alanda fark edilmesini istediğimiz bir döneme geldik. Yaptıklarımızın takdir edildiği, başkaları tarafından fark edildiği sürece bizim için değerli olacaktır. Yaratıcı yönümüzü göstermek için vizyon oluşturmak ihtiyacı içinde olacağız. Seyahat, eğitim, felsefe, psikoloji, hukuk gibi konularda gözle görülür başarılar elde edebiliriz ve bu gibi konularda bazı şeyleri yeniden tanımlamak isteyebiliriz. Başkalarının beğenisi bu dönemde bizim için önemli olacaktır.