ubat Ay Yeniay Etkileri

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve Caddy tarafından 8 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  8 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Caddy
 1. Caddy

  Caddy Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  28 Mart 2012
  Mesajlar:
  7.989
  Beğenildi:
  1.774
  Ödül Puanları:
  193
  KOVA BURCUNDA YENİAY'IN ETKİLERİ

  (7 Şubat 2008, 5:45 İstanbul)

  7 Şubat Perşembe günü saat 05:45'te Kova Burcunda Yeniay gerçekleşiyor. Kova Burcundaki Yeniay, geleceğe yönelik hayalleri, toplumsal konuları, yeni düşünceleri ve şimdiye kadar düşünülmemiş projelere başlayabilmeyi mümkün kılıyor. Güneş egoyu ve 'Ben' i gösterirken, Kova Burcunda daha evrensel bir 'Ben'lik kazanıyor. Kişisellik Kova için önemliyken, kişisel istekleri daha büyük bir amaç için kullanma ihtiyacı ön plana çıkıyor. Bu ay geleceğe yönelik hayallerimizi ne şekilde gerçekleştirebileceğimize odaklanabiliriz. Ortak idealleri benimsediğimiz arkadaşlarımızla daha sık bir araya gelebiliriz ve projelerimizi tartışabiliriz.

  Bu ay gökyüzü oldukça hareketli olacak çünkü Şubat ayında iki önemli gökyüzü fenomeni gerçekleşecek. İlki Yeniay'ın hemen ardından gerçekleşen Güneş Tutulması, ikincisi ise 21 Şubat'ta gerçekleşecek Ay Tutulması. Güneş Tutulması Güney Yarım Küreden, Pasifik Okyanusu'nun Güney'inden gözlemlenebilecek dolayısıyla etkisi bu bölgelerde daha yoğun hissedilecek. Avustralya, Yeni Zelanda ve Antarktika'nın büyük bölümü tutulmayı seyredebilecek. Ay Tutulması ise Başak/Balık burçları akslarında gerçekleşecek. Ay Tutulması ise, tüm Amerika kıtası ve Avrupa'nın büyük bölümünden gözlemlenebilecek.

  Tutulmalarla ilgili daha fazla detay için http://eclipse.gsfc.nasa.gov/eclipse.html linkine göz atabilirisiniz.

  Merkür, 28 Ocak'tan itibaren başladığı Kova Burcundaki ters hareketini 19 Şubat'a kadar sürdürecek. Genel olarak toplumsal konularla ilgili projeler, daha sonra düşünülmek üzere raflara kaldırılabilir. Merkür geri hareketindeyken düşüncelerimiz içselleşir. Algımız daha farklı bir boyutta açılır. Günlük iletişimden istediğimiz performansı sağlayamayabiliriz ve sosyal hareketlilik 19 Şubat tarihine kadar mümkün olmayabilir. Yapmak istediğimiz sosyal organizasyonlar bu tarihe kadar ertelenebilir ya da aksamalar söz konusu olabilir. Fakat bu dönem daha önceden göremediklerimizi görmek ve geçmiş projeler üzerinden geçmek için iyi bir zaman olabilir. Diğer taraftan grup çalışmalarında Kova Burcundaki Neptün nedeniyle belirsizlikler, Kiron nedeniyle de sorunlar oluşabilir.

  Satürn'ün 3 Mayıs'a kadar sürecek olan ters hareketi organizasyonlarda yavaşlamaya neden olabilir. Bununla birlikte Oğlak Burcundaki Jüpiter ve Plüton, hedeflerimize çok iyi odaklanmamızı sağlamakta. Mars'ın konumu ise girişimlerimizi destekleyici yönde.