Üç Renkli Maymun-Donna Dale Carnegie

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve derman tarafından 23 Kasım 2007 başlatılmıştır.

  23 Kasım 2007
  Konu Sahibi : derman
 1. derman

  derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2007
  Mesajlar:
  5.144
  Beğenildi:
  1.560
  Ödül Puanları:
  163
  Donna Dale Carnegie; Çeviren: Selma Öğünç
  ÜçRenkliMaymun
  Mayıs 2006
  Sayfa Sayısı: 177

  Bir roket bilimcisinin IQ'suna ya da Britney Spears'ın çekiciliğine sahip olabilirsiniz, ama insanlarla anlaşamazsanız, kişisel yaşamınızda başarılı olamadığınız gibi, meslek yaşamınızda da ilerleyemezsiniz. İnsanları kazanırsanız, doğru kimlik belgelerine sahip olmasanız bile, kimse sizi durduramaz.

  Arkadaş kazanmak ve iyi bir arkadaş olmakla ilgili her şey! Herkesin sevdiği bir kız olarak mı tanınmak istiyorsunuz? İyi bir arkadaş, sevgili ya da evlat olmanın yolları hem öğrenilebilir, hem de bunları uygulamak ilk bakışta göründüğü kadar zor değildir. Herkesin sevdiği biri olabilmek için kendi isteklerinizden vazgeçmenize gerek yok. Bu kitapta da belirtildiği gibi, bir insana herhangi bir şeyi yaptırmanın yalnızca bir tek yolu var: O insanın o şeyi yapmak istemesini sağlamak.

  Annenizin ya da kardeşinizin bir isteğinizi söylenmeden yerine getirmelerini sağlayabilirsiniz. Erkek erkeğe maça gitmek isteyen arkadaşınıza baskı yapıyor gibi görünmeden onlarla birlikte takılabilirsiniz. Hakkınızda dedikodu yaptığını düşündüğünüz arkadaşınızın saçını başını yolmadan sorunu güzellikle çözebilir, dedikodu yapmaya devam etmesini önleyebilirsiniz. Ama her şeyden önce insanların sizi beğenmesini ve size saygı duymasını sağlayabilirsiniz. Ve bütün bunlar için sihirli bir değneğe gerek yok. “Kimse mükemmel, zeki ya da bilgili doğmaz –bunları deneme yanılma yoluyla öğreniriz. Buradaki anahtar sözcük, öğrenmek’tir.”

  Donna Dale Carnegie, en başarılı kişisel gelişim yazarlarından Dale Carnegie’nin kızı. Bayan Carnegie, Dale Carnegie ve Ortakları Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütüyor.