uçak yolculuğu

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve JASPE tarafından 25 Kasım 2008 başlatılmıştır.

25 Kasım 2008
    Konu Sahibi : JASPE
  1. JASPE

JASPE İki kız annesi :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    herkese merhaba,
    3 aylık bir bebeğim var ve uçak yolculuğu yapacağız. Ancak onun için sakıncalı olur mu olmaz mı bilemiyorum. Kulaklarına filan bir zararı olur mu veya başka herhangi bir şey? Aranızda küçük bebeğiyle uçağa binen var mı? Ne yapmalıyım? sositososito

2. 25 Kasım 2008
  3. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben bindim fakat 6 aylıktı şükür bişiy olmadı.olmaz ALLAH IN izniyle içini ferah tut.kalkarken fazla ses olur sonra ses azalır biraz daha ve ben bindiğim dönem uçakta yaşını doldurmamış bebeklerde vardı yinede dr gittiğinde söyle için rahatlasın

4. 26 Kasım 2008
  5. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben kızımla uçağa bindiğimde 28 günlüktü
    doktor basınçtan etkilenmemesi için uçak kalkarken ve inerken emzirmemi söylemişti
    herhangi bir sakıncası yok rahat olabilirsin

6. 26 Kasım 2008
  7. mina_mina

mina_mina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    benim kizim 2 yasinda ve yeni avustralyadan turkiyeye 24 saatlik yolculuk yapti ama senin bebegin 3 aylik. ucak inis ve kalkislarinda eger emizrebilirsen emzir yada, emzigini ver ki kulakklari tikanmasin. bebeklerde kulak tikanmasi cok agri yapiyor o yuzden bir seyi emmeleri lazim. yinede ucustan once doktoruna gidip ondan bilgi almayi ihmal et derim. kolay gelsin....

8. 26 Kasım 2008
  9. pinark1

pinark1 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kizim 38 gunlukken amerikadan turkiyeye uctuk, cok sukur bisey olmadi uyuyarak gitti zaten, ama cildinde kuruluk oldu onun icin yanima bebe kremi aldim, biraz fayda etti. simdi kizim 17 aylik yolculuklar daha zor oluyor tabi. en son 3 hafta once 11 saat uctuk. ucak inerken ve kalkarken basinc yaptigi icin kulaklari agriyor. o zamanlar ozellikle biseyler icirmeye,yedirmeye calis, iyi ucuslar, (ama seninki cok ufak annesi bisey anlamaz,uyuyarak gider,gelir.)

10. 20 Temmuz 2010
  11. lifetime

lifetime Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar konu çok eski ama benim 4 yaşında yeğenim var uçağa binmek durumundayız onunda kulaklarına bişey olurmu ben sakız çiğnenmesinin faydalı olacağını duydum ama başka önerileriniz varmı?

12. 21 Temmuz 2010
  13. sema.cik

sema.cik ___kızına aşık___ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence bi doktor muayenesi yaptırmadan bebeklere uçak yolculuğu yaptırılmamalı. çünkü geniz eti olan bebeklerde problam oluyomuş diye biliyorum.

14. 22 Temmuz 2010
  15. guftemm

guftemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Bebeğim 3 buçuk aylıkken İzmir Ankara uçak yolculuğu yaptım hiçbir sorun olmadı

16. 27 Temmuz 2010
  17. EsraCadi

EsraCadi inci'm kızım biriciğim(ssçs) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    306
    Bende 5 aylık kızımla İstanbuldan Ankaraya gelmiştim..Simdi 10 aylık oldu..bu aralarda tekrar gittik hiç bi sorun cıkmadı.Sadece bir kere hıc durmamıstı aglamıstı herhalde basınc fazlalastıgı ıcın rahatsız oldu..ama sonra gectı hıc bı problem olmadı yani..

18. 27 Temmuz 2010
  19. Tuana

Tuana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde bebğim 8 aylıkken Hollandaya uçmuştum.İnerken ve kalkarken emzirdiğimi hatırlıyorum.Pek bir sorun yaşamadık şükür...