Uçak yolculuğu

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve zencefine tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

28 Haziran 2010
    Konu Sahibi : zencefine
  1. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    haftasonu uçakla ve tek başıma kuzumla yolculuk yapmak durumundayım, kafama takılan bir kaç konu var arkadaşlar özellikle deneyimleyenlerden cevap bekliyorum;
    -öncelikle bebeğim ağır ve kucağımda taşımak istemiyorum, uçağa puset alınıyormu (bagaja değil yanıma)
    - bebkler için kemer veriliyor bununla birlikte uçağın kalkış ve iniş anında bebeği emzirmek gerekiyor, kemerle bu iş rahat oluyor mu?
    -bebekler huzursuzluk yapıyormu çok fazla

yardımcı olursanız çok sevinirim...

2. 28 Haziran 2010
  3. sevda cicegi

sevda cicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben iki aylikken ve 5 aylikken uzun ucak yolculugu yaptim. cok rahat oldugunu soyleyemem ama emzirirken basinin altindan destekleyebilecegin ufak bi yastik olsun sonrada yan koltuk bossa yatir yoksa koltugunu arkaya egip gogsunun ustune uzandir.sen rahat ol. oda rahat olcaktir. benimki uyuduktan sonra cok huysuzluk yapmamisti. hayirli yolculuklar.

4. 28 Haziran 2010
  5. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim, ben oldukça hareketli bir bebeğe sahibim, işallah işim rast gider. Öyle meraklıki merakından ne emeceğini nede uyuyacağını düşünmüyorumkaydirigubbakcemile3. Allahtan mesafe en fazla 1,5 saat. Peki puset hakkında bir bilginiz varmı? Siz puseti taşıdınızmı yanınızda?

6. 28 Haziran 2010
  7. secdenur

secdenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    113
    ben 1 ay once geldım turkıyeye kızım 7 aylıktı 5 saatlık ucak yolculugu yaptım gayet rahat geldık emzırmede problem yasamadık kemerle gayet rahat emzırdım.puset hakkında bır bılgım yok ama yurtdısı ucuslarında bebek ıcın besık verdıklerını duymustum sormak lazım her ucakta olmayabılıyormus.

8. 28 Haziran 2010
  9. sevda cicegi

sevda cicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben puset tasimadim hem sicakti hemde puset icin buyuktu.yurtdisi ucusunda bi ucakta bana besik verdiler ama birinde yoktu. yol uzun olunca biraz zorlandim.bence hosteslerden yardim isteyin yer aayarlam vs.

10. 28 Haziran 2010
  11. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende 3 hafta once kızımla yek basıma gıttım ve kızım ınanılmaz hareketli çok stres yaptım bıde ucak geç kaldı.
    bebek ıçın ek kemer verıyolar senın kemerıne baglanıyo emzrme pozısyonua gecerken çok rahat diil ama yatıyo yani bıde bebeklı yolculara cam kenarı verıyolar daha rahat oluyosun yanına puset alabiliyosun dıye soylendı bana ama ben almadım o kdar dua ettımkı kızım uyudu inerken zorla uyandrdım bıde yanımdakı bayanda çok yardımcı oldu sağolsun

12. 28 Haziran 2010
  13. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ayrıca benim bindiğimde 7 bebek vardı ve yolculuk sırasınca hiç bi bebeğin sesini duymadım sadece benım kızım uykuya geçerken ağladı biraz:KK70: yanımdakı kız ilgilenınce bayıldı:)

14. 28 Haziran 2010
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Ben 2.5 aylıkken kızımla gittim o zaman yanımda babamız yoktu.Puset aldım uçağa.Zaten check işlemini yaptırırken bebekliyim dediğinde yan koltuğunu boş bırakıyorlar.O boş koltuğa puseti bağlıyorsun.Ben iniş ve kalkışta mamasını içirmiştim o dönemde hiç sorun yaşamadım maşallahki.
    1 yaşındaykende babamız yanımızdaydı yine gittik uçakla.Bu sefer aramızı boş bıraktılar bebek kemeri verdiler.Yastık filan alma yanına zaten uçakta veriyorlar.Bu seferde emzik vermiştim ağzına yada su içirebilirsin mesela sen emzirmek zor olur diyorsan.
    Bebekleri biraz motor sesi korkutuyor sanırım ama hepsinde değil Alyada hiç yaşamadık biz.Şimdi 10 gün sonra tekrar aktarmalı uçak yolculuğum olacak tek başıma evvel Allah diyorum:)KEndime ve kızıma güveniyorum..:)))

16. 28 Haziran 2010
  17. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim

Allahtan mesafe kısa, bu bir deneyim olacak bakalım sonrasında uzun yolda ne olacak. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim

Ay işallah benimde öle olur. Benim kızım farklı bir ortamda emmekte çok zorlanıyor dedim ya biraz meraklı etrafa bakmaktan emmemiyor. Sanırım sakin olmak lazım herşeyden önce. Bakalım nassıl geçicek.

Puset olayına çok sevindim. Yanımda olması iyi olacak. Emzirmek meraklı kızım açısından zor olucak ama emecek başka yolu yok, yoksa basınçtan daha kötü olucak. Emzikde almıyoruz da. Ama güç geldi şimdi. Cesaretlendim. Teşekkürler

18. 28 Haziran 2010
  19. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    eğer uçakta boş yerler varsa puset alıyorlar uçak tam doluysa almıyorlar..
    kemerle emzirmek rahat oluyor çünki kemer uzun..birde hosteslere rica edip en ön tarafa oturursanız daha rahat oluyor..
    kulakları ağırmazsa pek huzursuzluk yapmıyorlar ..oyuncaklarla oyalanabliyorlar..