üçlü test down sendromu riski

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve hkrts tarafından 13 Nisan 2009 başlatılmıştır.

13 Nisan 2009
    Konu Sahibi : hkrts
  1. hkrts

hkrts Araz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar üçlü test de down sendromu riski oranının yüksek çıkması durumuyla ilgili bilgisi olanlar yazabilir mi lütfen..

2. 13 Nisan 2009
  3. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bildiğim kadarıyla eğer risk yüksek çıkarsa karnından sıvı alınıyor ve tahile gidiyor inşallah bebişin iyidir

4. 13 Nisan 2009
  5. hkrts

hkrts Araz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Evet doktorumda konuyla ilgili Amniyosentez önerdi.Fakat ben buna pek yanaşmıyorum.Çünkü sonuç ne olursa olsun bebeğimi doğurmayı düşünüyorum.Aslında öğrenmek istediğim şey şu.Bu risk'le karşı karşıya kalanınız oldumu.Ne gibi sonuçlar elde ettiniz.Benim Down Sendromu riskim 1/190 sanırım normal düzey 1/270 oluyor.Aranızda bu sendromu hangi derecede yaşayan oldu ve nasıl sonuçlar elde etti.Yada sizce amniyosentez gereklimi?Fikirleriniz benim için çok önemli.Şimdiden Teşekkür ederim.

6. 13 Nisan 2009
  7. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
  8. 17 Mayıs 2013
  9. SOSYOLOOOG

SOSYOLOOOG Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    benım bebeğim 18 haftalık dovn riski 1\21 çıktı.detaylı ultrasyonda normal görünüyor.üçlü testi tekrar yaptım.ne pacagımızı bilemez haldeyiz.senin yıne ıyı. Amniyosentez öneriyorlar yaspmayı düşünmüyorum.allah yardımcımız olsun