Üçlü test riskli çıktı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve elektraya tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : elektraya
  1. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşlar bugün üçlü test sonucunu aldım .nöral tüp defekti riski yüksek çıktı.(1/611) .doktor omiriliğinde açıklık olabilir dedi.ultrasonda baktı sorun görünmüyor dedi ayrıntılı ultrasona gir dedi.moralim çok bozuldu.bana olsa bile bunun önemli bir problem olmadığını söyledi.sadece 16 yaşında ameliyat geçirmesi gerekir dedi.ama internette allah korusun felce kadar gidebilir diyor.çok korkuyorum.bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin.

2. 20 Ocak 2010
  3. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Böyle bir durumda dua etmekten başka çaren yok gibi görünüyor canım. Testlerini ihmal etme, ne gerekiyorsa yap. Ayrıntılı yada renkli (doppler) ultrasona girmeni tavsiye ederim canım. Her ayrıntısına bakıyorlarmış bebeğin. Benimde ikili testimde tr21'im risk sınırında çıktı. Bende ayrıntılı ultrasona gircem 1 hafta sonra. ınşallah bebişlerimizi sağlıcakla kucağımıza alırız.

4. 20 Ocak 2010
  5. elektraya

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    evet canım inşallah.ben dün özel hastaneye gittim oradaki doktor test sonucumu tehlikeli bulmadı ultrasonda da yarım saat inceledi.bebek sağlıklı dedi baya içim rahatladı.haftaya bir de ayrıntılı ultrasona gireceğim inşallah o da temiz çıkar.birbirimize dua edelim.inşallah bebeklerimiz sağlıklıdır.:Saruboceq:

6. 21 Ocak 2010
  7. 9ul54h

9ul54h elif&irem Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    üzülme canım ya 1/611 düşük bi risk içini ferah tut lanet olsun bu testlere insanın ömrünü çalıp götürüyor bnmde trisomy 18 düşük çıkmışdı 1/200 lerde falandı ömrümden ömür gitti doktorun sorun yok diyorsa güven cnm trisomy 21 yani down sendromu riski çıktıgı zaman amniyosentez istiyorlar fakat nöral tüp defekti ve trisomy 18 4 boyutlu doplorde çabuk saptanıyor biz bi profesöre gitmişdik riskli çıktıgında 1 saat falan inceledi ondan sonra içim rahatladı omirilikde açıklık olsa ultrasonda doktor bunu çok rahat saptayabilir o yüzden içini ferah tut ayrıca bu pislik testler kafa karıştırmakdan başka bişi değil sadece olasılık 611 anneden birinde olabilecek bi risk doplere gittiginde hiç bişi olmadıgını sölücekdir eminim içini ferah tut hiç üzülme..

8. 22 Ocak 2010
  9. elektraya

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    Allah razı olsun senden canım.çocuğunu sana bağışlasın.bu çarşamba ayrıntılıya gireceğim dua edin ne olur.inşallah bebeğimde hiç bir sağlık sorunu çıkmaz.kimsenin bebeğinde çıkmasın Allah'ım.

10. 22 Ocak 2010
  11. ipekyol51

ipekyol51 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    amin canım.İnşallah bişey çıkmaz.Allah yardımcın olsun içini ferah tut

12. 27 Ocak 2010
  13. eylulsemra

eylulsemra sarıçiçek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benım AFP 25,3 0,68duzeltılmıs MOM
    uE3 1,6 0,70 duzeltılmıs MOM
    hcg 6271 0,28 duzeltılmıs MOM
    Down sendromu rıskı cut off degerının altındadır,rısksız bolgede bulunmaktadır
    noral tup defekti ıcın afp mom 0,68 degerı rısksız bolgededır
    trısomy 18 1-146 dır,ıstatıksel rısk tespıt edılememıstır
    dusuk hcg sevıyesı suphelıdır yazıyo,
    doktor hersey normal ama degerler normal olsa bıle ozurlu cocuk dogurma rıskı herzaman var,bu test kesın sonuc degıldır,tahmını olarak rısk grubundamısınız onu gosterır dedı.ya arkadaslar hersey normalmı bu sonuclara gore sızce.doktorum once rahatlattı sonra allak bullak ettı ıcıme kurt dusurdu. benım hcg degerım gercekten dusukmu kagıtta neden oyle yazıyo sızınkıler nasıl

14. 27 Ocak 2010
  15. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    hcg seviyenin kaç olduğunu anlayamadım ben canım, 6mı 62mi???? eğer 6 ise gerçekten çok düşük bir değer ama bu kadar düşük bir değer hem bebeğin erkek olduğunu gösteriyomuş hemde şüpheli olarak değerlendirilebiliyormuş. ama bu demek değilki bebek hasta doğacak !!!! sen mümkün olduğunca rahat olmaya çalış canını sıkmaya devam edersen hamileliğini zehir edersin kendine. seninle aynı derdi paylaşan birçok anne adayı var burda onları bul konuş canım.

16. 28 Ocak 2010
  17. eylulsemra

eylulsemra sarıçiçek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hcg 6271 ----------------- 0,28 duzeltılmıs MOM
    olarak yazıyo. bebegım evet erkekmıs.ılk cocugumun (7yıl once) 3lu testınde hcg degerım 14000 -----------duzeltılmıs mom 0,56 olarak yazıyo yanı degerler yarı yarıya neredeyse.ılk cocugumda erkektı ama.ya hamıle ınsanlar zaten evhamlı oluyo doktorlar neden bızı adam akıllı rahatlatacak bılgı verıp bu endıselerdden kurtarmıyo.cok soru soruncada ınsn kendını rahatsız hıssedıyo doktorun vaktını alıyomus gıbı.bu raporlarıda daha acıklayıcı neden yazmazlar anlamam.:uhm:

18. 28 Ocak 2010
  19. OCD

OCD Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    elektraya noldu son durum nedır?
    buyuk bı olasılıkla bosuna uzulmussundur.benımkı 1/315 gıbı bırseydı 2.duzeye gırdım
    doktor amnıyosentez yaptırma dedı.bu kadar yanı sırf doktorların dedıklerı yuzunden 3 defa depresyona gırdım :eek:klava: