üçlü test yaptırmayan var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aybuke07 tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

5 Eylül 2008
    Konu Sahibi : aybuke07
  1. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar, bemim doktorum 3lü teste gerek duymadı, 2li iyi çıktı gerek yok dedi, ama AFP testi yapacakmış, benim içim bir türlü rahat değil, yine de yaptırsam mı acaba bu 3lü testi, haftam da geçmeden, yani geç kalmadan alsam mı önnlemimi ne dersiniz? yoksa doktoruma güveneyim mi?

2. 5 Eylül 2008
  3. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım eğer dr gerek görmediyse yaptımana gerek yok bence.ben yaptırdım ama kendi isteğile değil.ikili testim iyi çıkmıştı ama yinede dr yaptıralım dedi.o yüzden yapıldı ve allahaşükür üçlü testimde temiz çıktı.dr bile bile lades oynamaz canım.eğer gerçekten gerekli görseydi yapardı diye düşünüyorum.ama senin için illa yok ben rahat edemicem diyorsan o zaman yaptrı derim ben.

4. 5 Eylül 2008
  5. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu arada AFP testi nasıl oluyor????

6. 5 Eylül 2008
  7. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    yaaa şubat annelerine bakıyorum da neredeyse yaptırmayan yok, benim de aklım karıştı, huzursuz oldum, tamam internette doktor gerek görmeyebilir yazıyor ama ne yapayım işte...

AFP testinde sanırım yine kan alacaklar, ve buna göre nöral tüp defekti var mı ona bakacaklar, ama benim de anlamadığım, AFP ye zaten 3lü testte de bakılabiliyormuş, ben sadece ayrı olarak AFP ye baktıracağım yanii,

bakalım diğer arkadaşlar ne düşünüyor, olmazsa geç kalmadan yaptırırım..

8. 6 Eylül 2008
  9. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bende yaptırmadım canım bu gittiğimde doktor bana ikili test raporundan verdi tekrar açıklama yaptı herşey gayet iyi dedi ama üçlü testen hiç bahsetmedi ikiliyide ben sormamıştım kendi söyledi oyüzden bende sorma gereği duymadım beşbuçuk aylıkken detaylı ultrason yapıcaz dedi üçlü testi gerek duysaydı onuda söylerdi diye düşünüyorum doktoruna güveniyorsan sorun olmaz

10. 6 Eylül 2008
  11. karainci

karainci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Slm aybuke07 bende Antalyada yaşıyorum.17+4 hafatlık benim bebeğim. Dün ultrasonla bakan radyoloji uzmanı doktor kıza benziyor dedi. Sevindik... Ben dün 3lü taramayı yaptırdım daha önce 2liyi de yaptırmıştım. Doktoruma göre sadece biri yeterliydi. Doktorun kim?

12. 17 Eylül 2008
  13. cilem_33

cilem_33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim doktorumda ikiliyle aynı dedi ikili iyi çıkınca gerek görmedi

14. 17 Eylül 2008
  15. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    aybüke afp bakılacaksa zaten sorun yok..benim doktor da 2 li test iyi çıktı diye 3 lüye gerek görmemişti...ama ben biraz pimpirikliyim gittim gene de yaptırdım...3 lü test te yine down sendromuna bakılıyor..nöral tüp defekti ne bakılıyor..bi de genel tarama yapılıyor...çoğu doktor 2 li iyi çıkınca önermiyor..ama içine sinmiyorsa sen bağımsız gidip yaptırabilirsin...doktorlar ayrıntılı ultrasonu daha çok önemsiyorlar....

16. 17 Eylül 2008
  17. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    benimde sonuçlarım yarın çıkacak bakalım neler diyecek doktorum..rabbime dua ediyorum inşallah kötü birşey demezler...

18. 17 Eylül 2008
  19. EU2

EU2 Guest

cnm benim doktorumda beni üclü test icin hastaneye gönderdi randevu aldim gelecek ay gitcem ,insallah iyi sonuclar aliriz hepimiz ....