ücretsiz gebelik-lohusalik takibi / ibb kadin sağliği merkezlerinde

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve nestle76 tarafından 12 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : nestle76
  1. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar merhaba,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Kadın Sağlı Merkezleri'nde ücretsiz GEBELİK / LOHUSALIK takibine başlanmış...Tüm ilçelerde kadın sağlığı merkezleri mevcut....153 den kadın sağlığı merkezi bölümünü tuşlayarak randevu alabiliyorsunuz...Bana perşembe sabahına randevu verdiler...Aç gidecekmişim / kan tahlili yapacaklarmış...doğuma kadar da aylık takibe alınacakmışım...detaylarını perşembe anlatırım....bu arada kadın sağlığı merkezlerinde ücretsiz olarak meme muayenesi-mamografi-smear testi-psikolojik danışma-kemik ölçümü yapılmaktadır...randevu aldığınız takdirde sadece kimliğinizle en yakın kadın sağlığı merkezine gitmeniz yeterli oluyor...bilginize...

2. 12 Ağustos 2008
  3. sultanxixm83

sultanxixm83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    meme muayenesi-mamografi-smear testi ve kemik ölçümünün yapıldığını biliyordum ama gebelik takibini bilmiyordum paylaşımın için saa.s.ğol

4. 12 Ağustos 2008
  5. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım gebelik/lohusalık takibi de yapılıyormuş 1-2 aydır....ücretsiz olduğu için bilgilendirmek istedim...umarım arkadaşların işine yarar....

6. 12 Ağustos 2008
  7. peki doğumda yapıyolarmı? bilgin için teşekkürler

8. 12 Ağustos 2008
  9. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hayır canım sadece takip....bazı testler vs....loğusalık takibi de var...ama buralar kadın sağlığı merkezi..hastane olmadığı için doğum imkanı yok....

10. 13 Ağustos 2008
  11. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    .........................güncel.....

12. 21 Ağustos 2008
  13. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar merhaba,

biliyorsunuz geçen hafta perşembe günü ibb kadın sağlığı merkezine randevu almıştım...hemen yapılan işlemler hakkında bilgi vereyim...öncelikle aç karnına gidiyorsunuz...sizden kan alıyorlar...kan sayımı ve açlık kan şekeri için..ayrıca idrar veriyorsunuz..idrar tahlili yapılıyor...boy-kilo-tansiyon ölçümleriniz yapılıyor...ayrıca ultrason için kendi görüntüleme merkezlerine yönlendiriyorlar o da ücretsiz...tahlil ve ultrason sonuçlarını jinekolog değerlendiriyor ve önerilerini söylüyor..bu arad orda şunu öğrendim kızlar...5 . ay itibariyle sağlık ocağına git, hamile olduğunu söyle sana tetanoz aşısı yapsınlar dedi kadın...sağlık ocakları gebelere ücretsiz yapıyormuş...doğuma kadar 3 doz yapılıyormuş sanırım...doğum esnasında çok fazla ameliyat aleti metal vs. kullanıldığından önlem olarak öneriyoruz dedi kadın..sizin de aklınızda bulunsun....durum böyle anlayacağınız...153 den randevu alıp gidebilirsiniz....

14. 2 Temmuz 2009
  15. AsiNaz

AsiNaz Huzurum; İ&E Pro Üye

Beğenildi:
    309
    Ödül Puanları:
    163
    Kadın sağlığı merkezlerinde psikolojik danışmanlık hizmetinden yararlanan var mı hanımlar?