ücretsiz izine ayrılan öğretmen arkadaşlar

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve specialx tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : specialx
  1. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar eylülde ücretsiz izine ayrılmayı düşünüyorum bunun için şimdiden sanırım okula dilekçe vermem gerekir.size sorum acaba bu ücretsiz izinde neler oluyor örneğin çalışmadığımız için kademe ilerlemesi duruyor emekllik süresi uzuyor mu?bir de sanırım istediğimiz tarihte tekrar göreve başlayabiliyoruz değil mi?

2. 3 Ağustos 2010
  3. hdilekh

hdilekh ((: Ömer Tuna'm :)) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Aylıksız izinde geçen sürelerin emeklilikte değerlendirilmesi ise 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanununun Ek 72'nci maddesinde düzenlenmiştir. Önceki düzenlemede, memurun aylıksız izin dönüşünden itibaren 3 ay içerisinde, Emekli Sandığına başvurarak tespit edilen kesenek ve karşılıklarını yatırması halinde bu süreler emeklilik süresinin tespitinde değerlendirilmekteydi. Ancak yapılan yeni düzenlemede bu üç aylık sınır kaldırılmıştır. Buna göre aylıksız izin kullanan memurlar, istekleri ile emekli olacakları tarihten en az 6 ay önce başvurmaları halinde dahi aylıksız izne tekabül eden kesenek ve karşılıkları yatırabileceklerdir. yani bu aylıksız izn döneminin primlerini daha sonra yatırırsan emekliliğin uzamamış olur.

4. 3 Ağustos 2010
  5. hdilekh

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ücretsiz izn alındığında kademe ilerleme tarihi değişir. son soruna gelincede tam bilmiorum ama dilekçe verip ücretsiz iznin bitmeden göreve başlayabiliorsun. umarım doğru bilgilerdir. yardımcı olmuşumdur.

6. 3 Ağustos 2010
  7. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım.kademe ilerleme tarihi değişir derken nasıl yani kademe ilerlemesi devam mı ediyor yoksa çalışmadığım süre ilerlemiyor mu?

8. 3 Ağustos 2010
  9. hdilekh

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    duruyor canım malesef mafoldumben

10. 3 Ağustos 2010
  11. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşların hepsi doğru cevaplar vermişler canım.ben de 8 ay aldım.25 eylül 14 hazıran.15 ngun çalıştım değişiklik oldu:)ama şimdi 13 eylülde kesın iş başı yapıcam.

12. 4 Ağustos 2010
  13. fiztac

fiztac evli mutlu cocuklu:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben su an ucretsiz izindeyim bu dediklerinin hic birinden haberim yok :):)) sadece bana ucretsiz iznini istedigin zaman bitirip ise baslayabilecegimi soylediler milli egitmden .. 18 ocakta is basi yapmam lazim yani daha oncesinde gidip istedigim zaman baslayabilirmisim 7sinde tr ye donuyorum 15nde maasimi alabilmek icin hemen baslyacagim 18 ni beklemeyecegim yani ben , diger mevzulardan haberim yok acikcasi??

14. 4 Ağustos 2010
  15. semami

semami Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    ben eşimin okulunda görevlendirme çalışıyorum. eylülde görevlendirme olmazsa ücretsiz izne ayrılıcam. o da seminer döneminde belli oluyor.

ücretsiz izin için ne kadar önceden dilekçe vermek gerek?

16. 5 Ağustos 2010
  17. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm en az onbeş gün önce vermek lazım diye hatırlıyorum benim de ücretsiz iznim bitti...

18. 5 Ağustos 2010
  19. 064264

064264 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de dilekçeyi bugün okula yolladım 14 mayısa kadar verecekler sonrası için de rapor alırım herhalde dönemin bitmesine az bi zaman kala baslamayı doğru bulmuyorum bir de ben anasınıfı öğretmeniyim o yüzden çocuklar öğretmen değişikliğinden çok fazla etkileniyorlar