üçüz anneleri sorum size...... cevaplarmısınız....

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve Kayra tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Kayra
  1. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    üçüz yada dördüz gebeliklerde doktorlar 1 yada 2 tanesini sonlanrımak isterler. erken doğum yada sakat doğum rski nedeniyle. benim ilk hamileliğimde üçüzdü. biri tek yumurtada ikisi tek yumurtadaydı. 2 sini sonlandırmak istedi doktorum. ben izin vermedim. hiç olmazsa tekini alsanız dedim. olmaz dediler. o tek yumurtada olduğu için rahat besleniyormuş. diğerleri hem kendi aralarında hemde diğeriyle paylaştıkları için yeterince üyüyemez sağlıksız olurlar demişti. bende hiçbirini vermemiştim. nasip değilmiş. sonrada ikiz olanlar kendileri öldüler. sizin başınızada geldimi. sonlandıraım dedilermi....

Son düzenleme: 16 Temmuz 2009
  2. 16 Temmuz 2009
  3. seybay

seybay umut et! sabret! şükret! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım..
    okuduğum kadarıyla benzer yanlarımız var..Eşimin sperm sayısı 1 milyondu..Ben de bi problem yok..derken geçen sene ilk micromu yaptırdım ve 3 embriyo transfer edildi..biri ayrı bölünmüş..dördüzlere gebe kaldım hepsi ayrı kesedeydi.. derken 10 haftalık hepsinin kalp atışları durdu..

Dondurulmuşlarım vardı ve aradan 5 ay geçtikten sonra tekrar dondurulmuşlarla denedik..3 embriyo transfer edildi..Ve üçüzlere gebeyim şu anda..ancak 3 embriyodan ikisi tutunmuş..biri tekrar bölünmüş..Bu sefer senin gibi tek yumurta ikizlerim ve tek bebeğim yani üçüzlerim var..

yani her iki tedavide de embriyolar bölündü..

her ikisinde de drum sonlandıralım dedi..Kabul etmedik. derkne şimdiki gebeliğimde 20 .haftalarda tek yumurta ikizlerinde oluşan ikizden ikize transfüzyon sendromu bulguları görüldü...20.haftalardan itibaren sıkıntılı bi bekleyiş yaşadık bu anlamda 5.ayımda ikizlerimin tekrar sonlanması gerektiği prof ve dr.larca düşünüldü..ama biz yine kabul etmedik..derken şimdi 30 haftalığım..her geçen gün kar...dualarla bebeklerimi bekliyorum..inşallah sağlıkla gelecekler..senin de kızını allah bağışlasın ..dilerim kızına kardeş gelir bu gebeliğinle..

4. 16 Temmuz 2009
  5. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    rabbim evlatlarını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.

6. 16 Temmuz 2009
  7. kaswa

kaswa GÜLBEŞEKER Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bu sefer herşey çok güzel olacak:Saruboceq:Senin fotoğrafını gördüm.Bir gebe karnı bu kadar mı güzel olur.Maşallah :nazar::nazar::nazar:

8. 16 Temmuz 2009
  9. seybay

seybay umut et! sabret! şükret! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ne güzel bi iltifat bu...Çok teşekürler....