üçüz tüp bebekten birini sonlandıran varmı yardım kızlar.....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve AayseA tarafından 7 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : AayseA
  1. AayseA

AayseA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tüp bebeğim üçüz tuttu ama dr birini sonlandırmamız gerekiyo dedi bende çok kararsızım benim durumumda olan varsa cevap yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.....

2. 7 Ağustos 2009
  3. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çok zor bi karar...sakal bıyık misali...Allah hakkınızda hayırlısını versin..ben kıyamazdım ne olursa olsun...ama insanın amalarıı çok oluyor böylede olunca...bilemicem...sağlıklı günler...

4. 7 Ağustos 2009
  5. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    banada aynını söylüyor doktor. sakat olur yada üçünüde kaybedersin birini alalım. tabiki onlar bizi ihtar ederek görevlerini yapıyorlar. ama allah bana sakat çocuğa bakmayı nasip ettiyse bunu ben engelleyemem. birini sonladırdık diyelim. ikisi sağlıklı doğdu. büyürken allah korusun ateşli hastalık yada kaza geçirir yine sakat kalır. alnıma yazılmışsa silemem.
    bundan öncede tüpbebk yoluyla hamile kaldım. yine üçüzdü. ikisi te yumrtaydı. bunları alalım dediler. yine izin vermedim. ama kendiliğinden sonlandı. nasipleri yokmuş.allah kararladı. bunuda kararlar. onun işine karışılmaz yaratmak ve öldürmek ona mahsus. bizimse hayırlısını istemekten başka şansımız yok. onun işine karışırda öldürme işine biz karar verirsek kalanlarıda elimizden alıveirir mazallah.

bu benim fikrim . kimse eleştirmesin. sizde muhakkak fikirlerinizde haklısınız.

6. 7 Ağustos 2009
  7. ahlal81

ahlal81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    karar senin riskleri tartmalısın ben üçüzlerime kıyamadım sonlandırmadım tüm zorluklara göğüs gerdim ama sonu benim için hüsran oldu 5.5 aylık doğurdum herkes böyle olacak diye birşey yok tabii dr o kadar üçüz doğurttum sadece senin üçüzlerin böyle oldu dedi sonra çok dua ettim allahım tek olsun diye bu sefer tek oldu şimdi 3 aylık kızım var tüp bebekle rabbim biliyor herşeyin hayırlısını hakkında hayırlısı canım

8. 7 Ağustos 2009
  9. PINARY

PINARY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    doktorlar üçüz riskini almıyorlar.diğer bebeklerin sağlığı ve dolayısıyla anne için de...
    en sağlıklı kararı vermen dileği ile...

10. 7 Ağustos 2009
  11. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    selam canım bu karar cok zor............bende aynı durumdayım doktorum her gıdışımde devammı dıyor artık son defa evet dedım rabbımın ıznıyle o verdı ınş hayırlısınıda bılır.............ınş nasıp eder...........cu ku sonlandırmanında rıklerı var duşuk ıht yuzde beş........ve ben daha once bu sonlandırmadan dolayı ıkızlerımı kaybettım artık gıoze almak ıstemıyorıum..........hem uç tane cok ımkansız degıl doktorum bana devammı derken ıkı tanede üçüz son ayına gelmış hamış hastaları var......ama doktorum bunu sormak zorunda zaten coğuda kabuletmıyo................dort veya beş olsa tamam derım tasıumak neredeyse ımkansız ama üçüz doğuran cok var yeterkı veren rabbım dılesın.............ıkızve coğul sayfasına gel balk orda cok uçuz annelerı var bıze cesaret verıyo...........kararın ne olursa ols canım yolun acık ols ama devam edrsen üçüz annelewrı topıgıne gel beraber ılerleyelım...........rabbım en ıyı kararı vermede yardımcın ols...............sonşandırıp yola cok rahat devam edende var yok degıl artık karar senın ......yuregııne sor.......sımdı benımkılerın üçüde oynuyo donuyo hangısıne kıyarım.................rabbım kucagımıza nasıp ınş arkadasım...........dua ıle

12. 7 Ağustos 2009
  13. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bi örnek veriyim en yakın arkadaşım da üçüzlere hamile idi o sonlandırmadı ancak Allah birini aldı..şimdi ikizleriyle gülüp oynuyor neredeyse 2 yaşına girecekler..

14. 7 Ağustos 2009
  15. EU2

EU2 Guest

çok zor bir karar ,, ben olsam kıyamazdım sanırımm Rabbim bu şekilde nasip ettiyse elbet bir kolaylığınıda verecektir inş...Rabbim yardımcın olsun hayırlı doğumlar nasip etsin inş...:Saruboceq:

16. 7 Ağustos 2009
  17. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çooookkk zor bir karar bu !!!
    hem bebeklerin erken doğup düşük yaşam ihtimallerini satın alıyorsun hem de rabbim bunu nasip gördü ben kendi elimle nasıl kıyarım diyorsun. hangi kararı verirsen ver kimse kimseyi yargılayamaz. bence kendine ve kocana sor, inandığın değerlere dön bak, maddi imkanların iki yerine 3 ün de altından kalkabilecekse ve de erken doğum yapıp kayıp ihtimali yaşarsan da kendini suçlamayacaksan dokunma derim. neticede herkes erken doğumla bebek kaybedecek diye bir şey de yok. rabbim sana senin için en iyi olanı seçtirmeyi nasip etsin, başka ne denebilir ki ???

18. 7 Ağustos 2009
  19. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım çok zor karar. riskleri karşılaştırıp öyle karar vermek lazım. birini sonlandırırsan düşük riski var. hepsi kalsın dersen hepsini kaybetme riski var. dua et allah doğru yolu göstersin ve kararın ne olursa olsun kucağını bebek ile doldursun a.s.