ufak gibi görünsede buzdağı misali...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve adamavi tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

10 Şubat 2010
    Konu Sahibi : adamavi
  1. adamavi

adamavi yüreğini mavi tut! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bizde her haftasonu farzmış gibi kayınvalidemlere gideriz eyvahedigeldismile
    2 hafta önce yemeğe çağırdı görümcem ve herzaman olduğu gibi mutfakta ben vardım gerçi 2 görümcemin içerde oturması dokunsada bana yardım ettiklerinde de titiz olduğum için rahatsız olurum..ve kendi yapmadığım şeyleri temizliğine inanmıyorsam yiyemem..eşimde bilir bunu..herneyse ben mutfaktayken büyük görümcem geldi yemek pişmiş ben baktım dememe rağmen fırındaki alüminum folyoyu kaldırıp eliyle yemeğin tadına bakıp pişmiş dedi tabi ben küp gibi olsamda sesimi çıkaramadım sonra kayınvalidem çorbanın tuzuna bakıp aynı kaşığı tekrar tencereye soktu..gerçi alıştım artık bunlara ya...herneyse sofraya oturuldu ben herzamanki gibi fazla bişey yiyemedim ve o gece eve dönerken eşim böyle olmaz söylememiz lazım bi şekilde kırmadan dedi bende boşver idare ederiz falan deyip geçiştirdim sonra benim haberim olmadan o söylemiş annesine yemediği zaman üstelemeyin ısrar etmeyin demiş annesi de herşeyi kendisi yapıyo zaten falan demiş neyse bu h.sonuda grip olduğum için eşim yalnız gitti ailesine..sonra bana bunu annesine söylediğini söyledi 2 akşamda bir arayan kayınvalidem aramaz oldu zaten fazla sıcak değildi aramız buz gibi oldu..şimdi nasıl davranmalıyım bilmiorum ama herhafta bu işkenceyi çekmek çok boğuyo beni..bunaldım artık iyice..herhafta görev bilip bunu istemeden yapmak inanın çok zor..eşimin gitmesine kesinlikle tarafım hatta zorlada olsa hep ben yollarım ama artık içinden çıkılmaz bi hal aldı bu kısır döngü tek tarıştığımız bozuştuğumuz konu...nasıl aşabilirim sizce bunu?

2. 10 Şubat 2010
  3. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Neyi aşıcan.?

ıyi olmuş işte eşin sana hak verip annesine söylemiş, annesi de belki bozuldu belki kırıldı araya mesafe koymuş, sen de her haftasonu gitmekten kurtulmuş olursun belki..
    Ayrıca haklısın ben de hiç hoşlanmam ağzına soktuğu kaşıpt tencereye sokması, eliyle yemeğe dokunamsı falan hiç hoşlanmam..

Eşin kırmadan söylemiştir merak etme, aklı başında bir kadınsa kayınvaiden de zaten kusurabakmasın gelin, haklı valla:KK43:.der geçer..Bunda kızacak birşey yok..

Takılma..Gittiğin zaman normal davran, birşey derse; kusurabakmayın biraz hassasım bu konuda eşime söyleme dedim ama o duramamış söylemiş size, vs deyip konuyu kapa uzatma, bişey olmaz endişelenme hemen....

4. 10 Şubat 2010
  5. adamavi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    haklısın deniz güneş ama kötü oldu bunu söylemesi şimdi büyükburunlu bi gelinleri var diye bissürü laf söz..sülalede geniş zaten teyzeler halalar hepsi ayrı bir kaynana bende...takmamayı isiyorum bende ama inan uyku uyuyamadım eşim söylediğinden beri şimdi 2 gün sonra gene yüzyüzeyiz bu kez kaçışımda yok malesef mecbur gidicem nası yüzyüze bakarız bilmiyorum bide öyle güzel laf söylerki k.validem ben sus pus....:kedi:

6. 10 Şubat 2010
  7. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de yiyemezdim. Üstelik bunun titizlikle de ilgili yok burnu büyüklükle de. Miilletin ağzına soktuğu kaşığı soktuğu çorbayı içebilmek bence anormal olan. Bence toptan küs:))) Böylece haftasonlarını kocanla geçirirsin onu da 2 haftada bir gönderirsin. Sen gitmezsin.

8. 10 Şubat 2010
  9. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Gitme. ışim var bu hafta evde çalışmam gerekli de

10. 10 Şubat 2010
  11. adamavi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    denemedim mi?herşeyi söyledim işim var dedim rapor hazırlamam gerek dedim bissürü bahane saydım eşimi yalnız yolladığımda hep niye gelmiyo bize?akşamları çıkın gelin vs...hayır gidip gitmemek bişey değil hem gidip hemde bissürü laf işimek ayrı bi sorun tabi döndükten sonra ettiğimiz kavgalarda cabası...milletin ne derleri var diyceksiniz belki ama bu konu benim ruh sağlığımı ciddi anlamda bozuyo işime bile konsantre olamıyorum:KK43:

12. 10 Şubat 2010
  13. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Gene şanslısın ki her haftasonu toplaşıp sana yığılmıyorlar, burdaki diğer sorunları okudukça bu gerçekten de pek sorun gibi durmuyor , eşin de zaten sana destekmiş.Tamam hijyen önemli bir sorun ki ıyy çürük bir dişi bile varsa kadının ordan kaşığa bulaşanlar ıyy tamam iğrençleştim ve sustum. Bence önceden birşeyler yiyerek(tok olarak)gitmeye çalış ki az zararla kurtulabilesin.Aklıma tek çözüm bu geliyor.

14. 10 Şubat 2010
  15. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kaşık sokma meselesine hiç değinilmemiş gibi sanki,ben mi yanlış anladım acaba?

eğer deinilmediyse ya direk söyleyebilirsin bu konuyu,ya da başkasının üzerinden harcanarak böyle şeylerden hiç hoşlanmadığını filan anlatabilirsin bence..zaten kayınvalideler bozulmaya yer arar,bu da uygun bi bahane olmuş işte..yani eşin söyleyince daha çok bozulmuş muhtemelen..oğlumu şişiriyo bu gelin diye düşünülür bölye durumlarda çünkü..

16. 10 Şubat 2010
  17. adamavi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    :))haftasonu toplaşıp geldikleride oluyo..mesela ben gitmezsem eşimle ertesi günü kayınvalidem gelmese bile teyzesi gelir ailecek...geçen haftasonu gitmedim ya pazar akşamı eşimle banyodaydık kapı çaldı haliyle açmadık babannesi demiş kayınvalideme evde olsalarda açmıyolar kapıyı diye..kayınvalidede eşime sormuş oda banyodaydım duymadım demiş kestirip atmış...
    zaten giderken hep tok gidiyorum ama sofrada herkese emek koyup kendine koymamak olmuyo malesef::KK43:

18. 10 Şubat 2010
  19. adamavi

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    tam olarak ne konuştuklarını bilmiyorum malesef..üstelemeyin yemezse dedim o da kendisi yapıyo zaten demiş ağzından alabildiğim bu kadar...:KK43:eşime ne kadar ısrar ettiysemde söylemedi unuttum annem bişey demedi dedi biliyo çünkü kafama takıcağımı..
    işin kötüsü eskiden eşimde titiz değildi dikkat etmezdi şimdi o da bana benzedi bu iyi mi oldu kötü mü bilmiyorum...