Uhu-Yapıştırıcı Lekesi

Konusu 'Püf Noktaları' forumundadır ve Emez tarafından 25 Aralık 2006 başlatılmıştır.

25 Aralık 2006
    Konu Sahibi : Emez
  1. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    En azından ilkokula giden çocukları olan annelerin işine yarar diye düşündüm.

Kızım Cuma günü önlüğünün arkasını el büyüklüğünde yapıştırıcı lekesi yapmış. ben de farketmeden makinaya atıp yıkadım. Tam asacaktım ki yapıştırıcıyı farkettim. Sonra (tabi gecenin saat 11 i ) internette araştırırken eldeki yapıştırıcı için asetonu duydum. Battı balık yan gider diyerek denedim. ama bir faydası olmadı.
    Daha sonra biraz daha araştırma ve beyaz sirkeyi buldum arkadaşlar. Denedim ve sonuç mükemmel bir leke bile kalmadı. Hemde yıkanmış çamaşır üstünde.
    Açıkçası bu yapıştırıcı lekesinden pek muzdariptim. belki size de faydası olur.

(ben evde elma sirkesi vardı.Onunla temizledim. lekenin üstüne bolca döküp bir bezle sildim ve duruladım.)

2. 13 Ocak 2007
  3. angeltr

angeltr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Emez2005 çok teşekkürler süper bir bilgi benim adıma.5 yaşında anasınıfına giden oğlum var forması devamlı uhu yapıştırıcı içinde.Formayı kurutemizlemeye verdim gidip bir takım forma daha aldım.Hemen gidip elma sirkesi alacağım.Beyaz sirke dediğin nedir ?
    Tekrar teşekkürler...

4. 20 Ocak 2007
  5. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ANGELTR beyaz sirkenin ne olduğunu ben de bilmiyorum ama elma sirkesi çok işe yaradı canım. bence aramaya gerek yok.

6. 21 Ocak 2007
  7. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sorma lena cım .benim o kadar işime yaradı ki. savruk bir kızım var sağolsun. önlüğünün her yeri uhu lekesi idi. hepsinden kurtuldum. allah bulandan razı olsun.

8. 24 Ocak 2007
  9. sxuxslxux

sxuxslxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım bu kadar olur Az önce 2. sınıfa giden oğlum okuldan geldi.pantolonu uhu lekesi içinde çıldırdım görünce sıkıntıyla siteye girdim ve senin verdiğin bilgiyi gördüm çok sağol kocaman kocaman öpüyorum seni

10. 25 Ocak 2007
  11. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

işine yaradı mı peki? yani çıkardı değil mi lekeyi ?

12. 27 Ocak 2007
  13. sxuxslxux

sxuxslxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bir kaç gündür giremedim foruma evet işime yaradı tekrar teşekkürler

14. 28 Ocak 2007
  15. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Ben birkaçtane eski uhu lekesi üzerinde denedim başarılı olamadım . kendimden şüpheye düştüm de:)

16. 2 Aralık 2008
  17. incitanem

incitanem Guest

ben bu kk yı bu yüzden seviyorum yaa....Bugün çocuklarımla okulda materyal hazırlarken uhu lekesi yaptım hem de yeni pantolonumu...Deli oldum..Dedim kesin kk da biri bunu bilir..Bir aradım konu zaten açılmış..:Hemen deniyorum umarım dediğiniz gibi işe yarar elma sirkesi...

18. 21 Eylül 2009
  19. patasana

patasana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar evde elma sirkesi vardı denedim ama çıkmadı beklemiş bir lekeydi oğlumun önlüğünde klasik asetonla bezle ve sildim ve sonuç mükemmeldi :))) tamamen çıkdı.