Ulnar Sinir Sıkışması

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve Rozalina tarafından 1 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Rozalina
  1. Rozalina

Rozalina ♥...Nişanlı...♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar benim sol kolumda yaklaşık bir yıldır sinir sıkışması var..yalnızca bir kez emg çektirdim doktorum üç hafta aralıklarla emg çektirip sorun devamederse ameliyat demişti
    ben yalnızca bir kez çektirdim ama bir yıl geçti ağrılar devam ediyo tüm kolum boynumun sol tarafından başlarak dirsek hizası olduğu gibi ağrıyo.Aynı rahatsızlığı yaşayan ve buna kesin bir çözüm bulabilen varmı?

2. 1 Eylül 2009
  3. siyahtay

siyahtay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Rozalina geçmiş olsun boyun emarı çektirdinmi? boynunda fıtık varsa ona bağlı şikayetlerin olabilir yada kubital dediğimiz sinir sıkışması yani dirsek altı ve üstünden uyarı verilir sinirin nerde sıkıştığı tespit edilir korkulacak bir durum söz konusu değil fakat boynunda bir fıtık var ise fıtık sinirlere baskı yapar buda yapılan emg tetkikinde sinirlerde ne kadar baskı var tespit edilir bir hasar yok ise çok ufak bir operasyonla sinirin sıkıştığı bölgeden ameliyatla bu sıkıntıdan kurtulursun çok basit operasyon korkma sakın tekrar geçmiş olsun

4. 1 Eylül 2009
  5. Rozalina

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Siyahtay Boyun emarı çektirdim düzleşme varmış fıtık demedi gerçi üzerinden bir yıl geçti ve ben hiç ilgilenmedim de ama kolumdaki ağrı geçen yıla göre arttı bu yüzden yeniden nörolojiye gidip emg çektirmeyliyim sanırım

6. 1 Eylül 2009
  7. depresyonnn

depresyonnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu hastalığın pek çözümü yok bazı ameliyat olanlar kurtulmuş ama herkes aynı şeyi söyelmiyo. Annem ameliyat olalı nerdeyse 5-6 ay olacak ama hiçbir düzelme yok malesef...
    Bi yerden duymuştum, ceviz yaprağını kaynatıp içmek ve suyuna girmek ii gelirmiş, keşke annem ameliyat olmadan önce duysaydık...

8. 1 Eylül 2009
  9. siyahtay

siyahtay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    evet rozalina git doktoruna yeniden bir emg çektir ilaç tedavisi vermedimi? dediğim gibi çok iyi bir mikrocerrahi doktoru bul gerçi ortopedistler be beyin cerrahlarıda yapıyor ama benim tavsiyem mikrocerrahlar tercihimdir bu ameliyat basit korkma canım

10. 1 Eylül 2009
  11. Rozalina

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benexol B12 vitamini vermişti sadece sinir sistemin iyileştirici etkisi varmış ve dirseklik kullandım ama ben o dirsekliği devamlı kullanamadım çok sıkı olması gerekiyodu ve öyle oluncada çok kaşındırıyo diye ilk zamanlar kullandım ama devam etmnedim aslında benexol üde tam kullandım sayılmaz ağrımın artmanın sebebi belki tedaviyi düzgün uygulamayışım olabilir :kedi:

12. 2 Eylül 2009
  13. siyahtay

siyahtay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

Rozalina günaydın canım bencede çok düzenli kullanmamışsın aslında o dirselik faydalı olur ama demekki sen yeterli kullanmadığın için faydasını görmemişsin birde sana tavsiyem dirseğini masaya dayama sinire baskı yapar ağrın artar bence en güzeli tekrar bir doktora gitmende fayda var.

14. 2 Eylül 2009
  15. Rozalina

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet bir doktora gitmeliyim çünkü ağrı arttı ama bana emara gir demesinler:umursamaz: girmem o tabut gibi şeyin içine yine senağlama

16. 3 Eylül 2009
  17. siyahtay

siyahtay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Günaydın canım bu kadar korkmana gerek yok güzelim emara girerken kulaklarını kapatırlar müzik dinlersin gözlerinide kapat güzel şeyler düşün bir bakmışsınki çekim bitmiş hadi sana kolay gelsin

18. 12 Ekim 2009
  19. julyan

julyan ne zaman büyüyeceksiniz Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    rozalina işte ben o tabut gibi şeye girmemek için 5 yıldır kaçıyorum ama kaçış çare degilmiş şu an elimi kapatamıyorum ve ne yapacagımı bilmiyorum inşallah sende bende iyleşiriz kaçmak hiçbişekilde çare vermiyor zıttına hastalıgı ilerletiyor geçmiş olsun...