Ultrason sonucum da bulunun kistler

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve kezzo tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Haziran 2010
    Konu Sahibi : kezzo
  1. kezzo

kezzo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hocam merhba lütfen yardımcı olurmusunuz.söyleyecekleriniz benim için cok önemli. 2 aydır sol göğsümde bir ağrı vardı. jinekolog göğüs ultrasonu istedi.2 aydır yumurta tabiki yaptııryorum. geçen ay klomen ve dostinex kullndım.ondandır diye düşündüm. ultrason sonucum aynen şöyle
    sol emme saat 4 hizasında 8.7 mm lik bir segmentte fibrokistik değişiklik alanı izlenmiştir. aynı segmentte 3.3 mm boyutunda bir başka kistik lezyon mevcuttur.
    hocam bu ne demek şimdi. radyolog ve jinekolog her bayanda olur bu kistlerden.zararlı değil,herhangi bir tedavi veya operasyona gerek yok. korkma ama tedbir içşn 6 ayda bir ultrasoan gel dediler.
    hocam gerçekten zararsızmı bu kist? ilerde risk teşkil edermi, gerçekten korkulacak bişey yokmu lütfen yardım

2. 1 Haziran 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam geçmiş olsun ama doktorlrınızın da dedğini diyeceğim ben de rahat olun bunlar çok kadında vardır ve takip edilirler büyüklükleri, yerleşim ve sayıları ve ailede var olan kötü hikayelere göre çıkartılabilirer. ama sizinkilere takip yetecektir. yumurtlma tetikleyici ilaçlar kullandığınızdan hızlı büyüme gibi bir eğilimi olabilir bu ndenele takiplerinizi sakın aksatmayınız.

4. 1 Haziran 2010
  5. kezzo

kezzo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler çok sağolun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.