ultrasona girerken

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve fatmas tarafından 22 Mart 2010 başlatılmıştır.

22 Mart 2010
    Konu Sahibi : fatmas
  1. fatmas

fatmas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sat im 7şubat 2010 hesaplamalara göre 6 haftalık hamile olmam gerek ancak doktora gittiğimizde gebelik kesen çok küçük haftasına göre dedi ama ultrasona girerken idararımı yapmam gerektiğini söyledi ama yineden öylece baktı kafama takıldı idrar torbam dolu olduğundan küçük gözükmüş olabilirmi yada geç döllenme olabilirmi gebelik kesesi 5-6 mm civarında doktor bebeği alabiliriz dedi beni korkuttu ama doktorlar hep böyle büyütüyolar dediler bana 2 hafta sonra yinede gidicem baktırmaya bu arada alttan bakmıştı bilgisi olan varsa yazsın lütfen...

2. 22 Mart 2010
  3. esra83

esra83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende hamilelğmi öğrendiğimde dr a gittim..o zaman 5+4 falan olması gerekiyordu ama dr kese çok küçük dedi..benide 2 hafta sonra çağırdı.tabi o 2 hafta bana çok zor geçti..çünkü hep kötü şeyler geldi aklıma..ama 2 hafta sonra gittğimde bebeği de kalp atışınıda gördük ..bu arada banada vajnal ultrasonda baktı..meğer geç döllenmeymiş..sende içini ferah tut..inşallah bebeğinide pıt pıtlarınıda görürsün...güzel haberlerini bekliycemm..kendini çok strese sokup bebeğinide üzme..

4. 23 Mart 2010
  5. fatmas

fatmas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktorumuda değiştiricem o doktor için iyi değil diyolar bakalım yeni doktorum ne diyecek 2 hafta sonra yeniden gidicez umarım herşey yolundadır:))):Saruboceq:

6. 23 Mart 2010
  7. ZYNB_KB

ZYNB_KB Minik Presnesss Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm hersey yolundadırf inş sen üzme kendinide bebişinie ama bundan sonra kime gidersen git alttan baktırma tehlikeli allah korusun 1.5 aylık olmusun alttan bakılırmı düsüge sebeop olur karnından baktır cnm allah haılısıyla kalp atıslarında duymayı nasip etsin inş :Saruboceq:

8. 23 Mart 2010
  9. nazmiye27

nazmiye27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    selam benim de ilk gittiğimde 5 haftalıktı doktor normal göremeyiz alttan bakmamız gerekebilir kan testini görelim dedi. Kan testi sonucunda b-hcg yyüksek çıktı ve karından baktı gebelik kesesini gördük sadece.. 2 hafta sonra tekrar çağırdı kalp atışları için; gittiğimizde de hem minicik bebeği hem de kalp atışlarını duyduk... ınşallah sen de duyarsın kalp atışlarını çok heyecan verici; sabret inşallah mükafatını alırsın... (bu arada 18 haftalığım bir oğlum olcak:)) :KK46: )

10. 23 Mart 2010
  11. fatmas

fatmas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    birde karın ağrısı ve kasıklarda sancı normalmi ama sürekli ve çok şiddetli ağrılarım arada oluyo...

12. 23 Mart 2010
  13. nazmiye27

nazmiye27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    evet gayet normal bebek ve rahim büyümeye başladığı için rahmin bağlı olduğu kaslarda gerilmeler oluyo...:)) ilerleyen haftalarda sanki birisi çekiyormuş da damarlar kopuyomuş gibi bi his oluyo hepsi normal...

(ağrı kanamayla birlikte olmadığı sürece bişey olmuyo, böyle olursa hemen dr.a gitmelisin)

14. 23 Mart 2010
  15. Refiye

Refiye Eda & Utku'nun annesi :) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    fatmas..canım ben de ilk gittiğimde kanda çıkmıştı gebelik.. 5-6haftalık dedi dr.um.. karından görünmedi.. vajinal bakınca 6.9 mm. kese görülmüştü.. tabi içindeki bebeği ve kalp atışlarını da 2 hafta sonra görebildik.. yani o haftalarda 5-6 mm. oluyo zaten kese... hem geç döllenme de olabilir.. bunu ancak bekleyip öğrenebiliceksin.. biliyorum çok zor ama sabret.. ve 2 haftaya kadar bebeğinin kalp atışlarını da duyarsın inşallahh..

karın ve kasık ağrısı içinde .. olabiliyo bazı gebeliklerde.. lekelenme yada kanaman olmadığı sürece bol istirahat etmeye çalış ama doktorun sana daha iyi bilgi vericektir tabikii..

sağlıklı bir gebelik dilerim...

16. 24 Mart 2010
  17. Alatariell

Alatariell Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim 6 haftalık hesabımıza göre kese bile görünmemişti. çok üzülmüştüm. ertesi hafta gördük keseyi. geç döllenme olmuştur. bence kafanı takma.