ultrasonda gebelik haftasında tutarsızlık olanlar var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve axsxina tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

17 Aralık 2008
    Konu Sahibi : axsxina
  1. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    günaydın arkadaşlar, içinizde benim durumumda olan var mı acaba? sat'ım 14 Ekim, sata göre 9 haftalık hamileyim, iki hafta önce gittiğimde ultrasonda satımla uyumlu olarak gebeliğim 7 hafta bebiş ise 8,5 mm. görünüyordu, bugün gittim, ultrasonda 7+6 günlük ve 13,9 mm. görünüyor, yani 9 haftalık olmam gerekirken ultrasonda 7+6 gösteriyor, bebişimin boyu uzamış, canlı, kalbi de atıyor ama bu bir haftalık fark kafamı karırştırdı, doktor haftaya tekrar gel dedi, görmek istediğini söyledi.

böyle bir durum yaşayan var mı aranızda?

2. 17 Aralık 2008
  3. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim bende de oluyor ama bu kadar fark yok,arada 3 gün oynuyor,başlangıçta 1 di sonra 2 oldu şimdide 3 gün oldu,sata göre hesaplayınca,gelişiminin önde olduğunu söyledi dr.ama bunun sebbei nedir bilemiyorum,dr.a gidince bize sonucu bildir canım,umarım bir sorun yoktur.

4. 17 Aralık 2008
  5. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım 1 hafta geri yada önden gelmesi çok önemli değil dedi dr.benimkide 1 hafta önden giidyor.bu tamemen geç yada erken döllenmeyle allakalı bir durum.çok stres yapma hayatım.

6. 17 Aralık 2008
  7. EU1

EU1 Guest

benimde 4 gün önde gidiyordu şimdi 2 gün önde sadece ama ben anlamadım bu olay geç veya erken döllenmeyle ilgili olsaydı o zaman 4 de kalırdı şimdi 2 güne düştü mesela anlamadım yani neden oldugunu?

8. 17 Aralık 2008
  9. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun arkadaşlar, sizinkiler benim bebeğimden oldukça büyük, demek ki bir sorun teşkil etmiyor bu durum, yanlız sizinkiler hep ileriymiş benim ki ise geri, neyse rabbimden hayırlısı, haftaya tekrar gidicem nasıl olsa, şu an canlı olması bile benim için mutluluk kaynağı, inşallah Rabbim sağlıkla kucağımıza almamızı nasip eder yavrularımızı....

10. 17 Aralık 2008
  11. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    [ı]canım çok mm lik bir hata bebeğin haftalığını geç veya erken çıkartabilir.bunu da göz önüne al ve doktorun normal diyorsa pek üzerinde durma.1 haftanın pek önemi yok hem gelişmiş bebeğin bu çok önemli....
    Geç döllenme olunca hata verebilir,birde yalnış ölçüm sonucu hata verir
    [/ı]

12. 17 Aralık 2008
  13. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    haklısın melekcim, ben de öğle düşünüyorum artık, hem iki haftada 7 mm.büyümüş maşallah, demek ki gelişim var :CüvCüv:

14. 22 Aralık 2008
  15. denizerkilet

denizerkilet general Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ilk zamanlarda oluyo tatlım 3 .ayından sonra tutarlı oluyor merak etme bende de aynı sey olmustu

16. 23 Aralık 2008
  17. pbinay

pbinay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı sorunlar karşı karşıyayım. Bebeğim sata göre 6 haftalık, ultrasona göre 4haftalık. Senin gelişim göstermiş ben şimdi doktora gitmek için 2ocak bekliyorum. Dilerim benimde senin gibi gelişim gösterir.benneyaptımki

18. 23 Aralık 2008
  19. kapkara

kapkara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu sorunu yaşamayan hiç bi hamile duymadım..benim de başlarda hep bi hafta geri çıkıyordu,bi ara ileri çıkmaya başladı,sonra tam gününde çıkmaya başladı..ama ölçümlerin tam oturması 14 haftayı falan buldu..hiiiiç takmayın bence,kalbi ritmli atıyorsa ve gelişim varsa takmayın...:)))