Ultrasonla bakıldığında yumurtta folüküllerinin olduğu ...

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve dejavu_one tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Mart 2010
    Konu Sahibi : dejavu_one
  1. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.939
    Ödül Puanları:
    238
    Merhaba doktor bey. Ben bir daha ki aya hamilelik düşünüyorum. Bu ay dün yumurtlama günümde doktoruma gittim. Karından ultrasonla baktı ve yumurtta folüküllerinin olduğunu bir sorun olmadığını hamile kalabileceğimi söyledi yumurta sayımı yada büyüklüğünü söylemedi.. Sormak istediğim yumurtaların durumu sadece karından ultrasonla belli oluyor mu.. Geçen ay estradiolüm yüksek çıkmıştı ama regli oldum sonrasında zaten heralde reglim yakın olduğu için... hormon testinde sanırım dr yumurta rezervinin azaldığından şüphe etmişti ama iyi çıktı dedi hormon testine de tekrar gerek duymadı. Eğer bir sorun olsa yumurta arttırıcı ilaç verirdi değil mi... Benim arındna ultrasonla yumurta sağlığım hakkında doğru bilgilerin alınıp alınamadığı hakkında aklımda soru işareti kaldı da..

2. 4 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    ultrason yumurtlama döneminin tespitinde yardımcı olur ancak yumurta kalitesi ve yumurtanın ne kadar sağlıklı olduğu hakkında bir fikir veremez.Normal yumurtlaması olan bir kişiye yumurta arttırıcı ilaçların kullanılması doğru olmaz.

4. 4 Mart 2010
  5. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.939
    Ödül Puanları:
    238
    Teşekkür ederim doktor bey.. Ama yumurtlamanın olduğunu görebiliyor. Peki yumurta kalitesi, sayısı ve sağlığı nasıl tespit ediliyor rahim filmimi çekilmesi gerekiyor. Bir de ben tam 35 günde bir regli oluyorum bu hamile kalmamda bir sorun yaratır mı tam sınırdayım çünkü...

6. 15 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Adetleriniz düzenli olduğu sürece gebelik şansınız çok etkilenmez.Yumurta kalitesini test edecek fazla bir yöntem yoktur.ancak tüp bebek yapıldığında yumurtalar toplandığı zaman görülebilir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.