Uludağ mı ? Anadolu mu ?

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve askısı tarafından 24 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : askısı
  1. askısı

askısı Guest

Merhaba arkdaşlar bende bu yıl sınavlara girdim az çok aldım bişiler .. Ben Bursa'da yaşıyorum ailemde Uludağ da okumamı isityor .Bölümse İktisat .Bide diğer yandan Anadolu Üniversitesi var . İkiside tutuyor ama hangisi karar veremedim Uludağ'ın mı iyidir eğitimi yoksa Anadolu'nun mu ? Hangisinden çıkınca iş bulma şansı daha iyidr . Bide Bursada kalırsam ingilizce almanca kurslarına gidip dilimi geliştirmek istiyorum .ama bilemedim hangisi daha iyidir :bbo:

2. 24 Temmuz 2010
  3. shekerkizcandy

shekerkizcandy Mutlu♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Şunu söyleyebilirim bence hangi üniversite olacağı çok önemli değil.
    Bölümün önemli.Şu da var ki iş bulmak artık çooooook zor.boshayallersmile
    Hatta bazen imkansız.Fakat lisan konusunda kendini geliştirmeni
    tavsiye ederim
    yerimseniben

4. 24 Temmuz 2010
  5. askısı

askısı Guest

o zaten Allahın emri gibi bişi oldu .İngilizceyi zaten geçtim o zaten olmalı bide onun yanında almanca düşünüyorum .Zaten öğretmenlik filanda geliyo ama ben yerinde durmayı istemiyorum sürekli kendimi geliştirebileceğim yükselebileceğim bi iş istiyorum varsın garanti olmasın

6. 24 Temmuz 2010
  7. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    canım ülkemizde çok sayıda işletme iktisat mezunu var ve çoğu işsiz
    bu sayı her geçen gün katlanarak artıyor maalesef
    puanının yettiği başka alanlar varsa onlara yönelmeni tavsiye ederim

8. 24 Temmuz 2010
  9. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    iki üniversite arasında dağlar kadar fark yok. istanbul ankara izmirde bi üni tutuyor bursa da kalayım mı desen git derdim. ama anadolu ya da uludağ... iş görüşmelerinde çok da bir fark olmayacak. eğer ailenle bir problemin yoksa bursa da kalmanı tavsiye ederim. hem maddi yönden rahat eder ailen, sen o parayla dediğin gibi kursa gidersin. hem de sorumlulukların çok az olur. evin hazır, yemeğin önünde oh ne güzel... hem bu yaşlarda aileden uzaklaşmak insana cazip geliyor da birkaç yıl sonra ah ailem diyorsun

10. 24 Temmuz 2010
  11. Esila_

Esila_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öğretmenlikte düşün derim, sonra pişman olma..

12. 24 Temmuz 2010
  13. askısı

askısı Guest

Zaten aile baskısıyla öğretmenliği ilk sıraya yazıcam ama gönlüm öteki tarafta.. Bakalım kısmet .. Açıkcası izmir filanda tutuyoda çok uzak diyolar

14. 25 Temmuz 2010
  15. cemreeylul

cemreeylul j'attends avec patience. Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım ikisi de ne süper üniversiteler, ne de kötü üniversiteler, bence farketmez
    ailem olmadan daha rahat bi hayat yaşamak istiyorum karışan görüşen olmasın diyosan yaz anadolu
    ama yok diosan ki ailemle sorunum yok, kal derim bursada uludağ yaz, anadolu üni. yazarsan ya yurtta kalıp o hayata alışmaya çalışcaksın
    ya da eve cıkıp o hayata alışmak zorundasn. şuan sanmıyorum ki ev temizliği ütü yemek gibi işleri sen yapasın=) ama orda malesef öyle olacak. hem maddi yönden de daha rahat olursunuz. o parayla aynı zamanda kursa gidip seninde dediğin gibi kendini geliştirebilirsin, daha iyi olur
    hakkında hayırlısı

16. 25 Temmuz 2010
  17. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aile baskısıyla öğretmenlik falan yazma. kendi kafana göre iktisat da yazma. araştır ve hangi bölümde daha çok iş imkanı varsa onu yaz. ayrıca puanın iyiyse izmir falan tutuyorsa gitmelisin. kusura bakma ama uludağla ege veya 9 eylül arasında fark var. ailem de onlara yakın olayım diye izmir istedi ama puanım daha iyilerine yeterken ne işim var ege üni. de dedim. şuan istanbulda okuyorum. bazen keşke aileme yakın olsaydım diyorum ama diplomada yazan üniversite önemli!

18. 26 Temmuz 2010
  19. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öğretmenliği sadece ailen istiyor diye yazma. o kadar kolay değil çünkü.. okurken kolay gelebilir ama sonra sevmediğin işi yapmak...........