ümidini kaybeden herkes yaşlıdır!!!

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve boncuk84 tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

24 Nisan 2009
    Konu Sahibi : boncuk84
  1. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Amacı sona eren ve ümidini kaybeden herkes yaşlıdır..
    Yaşınızla barışık değilseniz, ihtiyarsınız demektir. Çok genç yaşlılar olduğu gibi, ihtiyar doğanlar da vardır..
    Bizi ihtiyarlatan şey yaşımız değil, yaşama tarzımızdır!..Yaşam tarzımızı değiştirmek ise bizim elimizde.
    Nasıl mı....İşte işin sırrı.....ÖĞRENMEK...
    Güçlü ve genç kalmanın tek sırrı var, her gün yeni bir şey öğrenmek!
    Ben 63 Yaşındayım, ama hala gencim. Çünkü çok neşeli bir mizacım var. Bu yaşta her gün yeni bir şey öğrenmenin peşindeyim..
    Su altı fotoğrafları çekebilmek için, balık adam sertifikasına sahip olmam gerekiyodu.
    Gençlerin ağırlıkta olduğu, " Balık adam kursu" na kayıt yaptırmaya gittiğim de, beyazlaşmış saçlarımı gören hoca,
    "Siz artık yaşlanmışsınız, dinlenmeniz gerekmez mi" dediğinde kendisine, "Damın karlı olması, evin içinde ateş olmadığını! göstermez" demiştim.
    "Yaşlanmak, dağlara tırmanmaya benzer. Bilgiye ulaştığınız her yeni zirve, tırmandığınız yeni bir dağ demektir"..
    Aslında yaşın pek tadı yok, fakat yaşamanın tadını çıkartmak güzel..
    Bir dostumdan duymuştum. Yaşadığı köyün mezarlığında, şu levha asılı imiş: "Bu mezarlıkta, 35 yaşında ölen ve 70 yaşında gömülerler yatıyor!" ...
    Evet dostlarım, sizlere önerim, şimdi benim gibi yapın, hayatın tadını çıkararak...
    ”Güneşin doğmasının güzelliğini, yağmurda ıslanmanın tadını, tatlı tatlı esen rüzgara yüzünü dönüp, gökyüzünü içine çekebilmenin hazzını,
    seni seviyorum demenin, seni seviyorum denilmenin güzelliğini, aşık olup, el ele tutuşmanın heyecanını, bir sıcak busenin tadını,
    bir tenin sıcaklığını hissedin ve hayatımızı sıra dışı yapın. Zira, henüz vakit varken tomurcukları toplamamız lazım.
    Yeni tatlar, yeni heyecanlar bizleri bekliyor.
    Zira hayat çok kısa ve onu dolu dolu yaşamak lazım...

(alıntı)

2. 25 Nisan 2009
  3. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Teşekkürler paylaşım için.B en öyle yapıyorum.Yani dolu dolu yaşamaya çalışıyorum..

4. 27 Nisan 2009
  5. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    rica ederim alkisalkisalkis