ümitsizim :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve h@y@t tarafından 18 Şubat 2009 başlatılmıştır.

18 Şubat 2009
    Konu Sahibi : h@y@t
  1. h@y@t

h@y@t kk'nın yalnız kızı :( Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar, çokta uzun olmayan bir süredir takip ediyorum siteyi, gün oldu sıkıntılara üzüldüm, gün oldu paylaşımlara sevindim ama hiç aklıma gelmedi kendimi yazacağım.

Ne yazacağım? Nasıl yazacağım? İçim karmakarışık mutsuzum, üzgünüm en önemlisi de ümitsizim. Yaş 35 oldu, yolun yarısı. Bekarım. Önceleri gerçekten ben evlenmek istemedim, hayat güzeldi çünkü. Özgürlük, arkadaşlarla takılmak, kendi paranı kazanmak, ailenle yaşamak... Yaş ilerledikçe istedim tabi evlenmeyi, erkek arkadaşlarım da oldu ama bir tanesine bağlandım, güvendim, inandım. Yıllar sürekli verilen vaadler, öne sürülen sorunlarla geçti. Aşkın gözü kör tabi, yıllarca bekledim bende. Belkide gerçekte var olmayan sorunların geçmesini bekledim, Aşkıma kavuşmayı bekledim, gerçekleri görmezden geldim yada kalbim gözlerimi kapattı, göremedim. Şimdi yaş 35. Yalnızım. Terkedildim. Sebep sudan bahanelerle yapılan bir kavga ama önemli olan, ruhumu acıtan bu kavga anında söylenen gerçekler. İçim acıyor. Yıllarca kullanılmışım resmen. Bana "kaç yaşındasın, bunları farkedemedin mi" demeyin lütfen, körkütük aşık olmuştum resmen. Kalbim beynimin gösterdiği herşeyi reddediyordu. Şimdi bir tokat gibi yüzüme çarpıldı gerçekler. Yeni olmadı bu olay 2 hafta kadar oluyor. Biliyorum unutacağım. Ama bana asıl dokunan değmeyecek bir insanın uğrunda harcanan onca zaman. Şimdi ne yapacağım ben? Bu saatten sonra kim sevecek beni? Ben kimi seveceğim? Artık asla anne olamayacağımı düşünüyorum. Hayatta en çok istediğim şeylerden biriydi bu oysa. Zaman okadar hızlı geçiyorki.

Kusura bakmayın, başınızı ağrıttım, inanın çevremde paylaşacak "gerçekten beni anlar" diyebileceğim kimseleri bulamadım. Herkes hatalısın, nasıl anlamazsın, nasıl görmezsin, mantıklı ol vs.vs.diyip duruyor çünkü.

Sadece anlatmak istedim, anlatmak ve biraz olsun rahatlamak.
    Sevgiler...

alaraey bunu beğendi.
  2. 18 Şubat 2009
  3. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    aşkın gözü kördür ona diyeceğimiz bir şey yok ama
    onca sene derken kaç sene beş altı mı
    ayrıca sizin yaşınız yüzünüze vurulurken
    eski sevgiliniz kaç yaşındaydı
    siz sizden küçük birini mi sevdiniz ki yaşın kaç diyebiliyor
    ayrıca hiç bir şey geçmiş bitmiş değil
    hayat bu ne süprizler sunar bilemezsin ki
    bi bakmışsın bir sene sonra bambaşka bir yerdesin
    bu kadar karamsar olma :1closedeyes:

alaraey bunu beğendi.
  4. 18 Şubat 2009
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Kocaman kadınsınız,nasıl oldu da görmediniz diyemem..:1no2:
    İnsan işte bazen eli kolu bağlanıyor,keskin bakan gözleri görmüyor..
    Ama emin olun herşey bizler için..
    Aşklar da ayrılıklar da..:nazar:
    Hayat devam ediyor öyle ya da böyle.. Bunlar da hayatın cilveleri..
    Şu an acınız çok taze,anlıyorum,ama işinize konsatre olun,sevdiklerinizle vakit geçirin,doya doya ağlayın,tutmayın içinizde..:teselli:
    Unutmayın; hayatta herşeye alışılıyor..

6. 18 Şubat 2009
  7. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    canım ya....
    ne kadar iyi ifade etmişsin kendini...
    aşkın basireti bagladigi bir gercek
    sakın bunun için kızma kendine, yaşadıkların için üzüntü duyma
    senin şanssızlıgın değmeyecek karaktersiz bir adamı sevmek olmuş
    hangimiz secebiliyoruz ki aşık olacagimiz adamin karakterini?
    hem ne demişler; Allah; doğru kişilerden önce yanlış insanlarla karşılaştırır ki doğru insanı buldugunda minnet duygusunu tadıp, şükretmeyi bilelim...

ümitsizliğe kapılma asla
    eskidenmiş o "yas 35 yolun yarisi" lakirdilari
    gencecik bir hatunsun
    seni gercekten sevecek birisi cikar karsina, inanıyorum buna
    en ummadigin an da bir de bakmıssin diger yarini indirmiş Allah yeryüzüne...Şeniz

8. 18 Şubat 2009
  9. rosemm

rosemm first lady Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canımmm sen neler diyorsun öyle..Sen 35 yaşındasın 85 değil.Büyük bir şehirde yaşıyorsun üstelik bu zamana kadar aşık olduğun için ondan başkasını görmemişsin bu normal tabii.Ama biraz zaman geçipte acıların azalmaya başlayınca bir bak çevrene sana bakan bir çift göz mutlaka olacaktır.
    Ayrıca artık anne olma yaşı çok uzadı .Sen şu anki psikolojinden dolayı böyle düşünüyorsun ama unutmaki hayatta umutsuzluğa yer yoktur.Hayat ne getirir ne götürür belli olmaz arkadaşım Hiç ummadığın bir biçimde nelerle karşılaşırsın.Zaman herşeye iyi gelen bir ilaçtır bazen yavaş aksada..
    Tabii seninde hataların olmuş.Neden bir ilişkiyi bu kadar uzattın neyse oraya girmeyeceğim.Ama unutma bu dünya umutsuzluk kapısı değil umut kapısıdır.Acılarını kolay atlatman dileğimle Allah yardımcın olsun hayatım..Tutun hayata sıkıca sen onu bırakmadıkça o seni asla bırakmaz....kaydirigubbakcemile5a.s.a.s.

alaraey bunu beğendi.
  10. 18 Şubat 2009
  11. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım tamam bir hata yapmışsın ve bunu sen de kabul ediyorsun. Senden ricam aynı hatayı tekrarlamaman. Hatasız kul olmaz elbette hepimiz hatalar yapıyoruz. Senden ricam bir daha hayatına birisi girdiğinde bakman gereken ilk şey bana yeterince değer veriyor mu ve ciddi düşünüyor mu olsun. Yoksa şöyle yakışıklı böyle parası var falan bunlar o kadar önemli değil. Bir daha seni oyalamalarına izin vermemeye çalış.

12. 18 Şubat 2009
  13. nezihemmm

nezihemmm Guest

her fırtınadan sonra mutlaka güneş doğar...yaş ister 35 olsun ister 55.bak tv programlarında yaşları 70 lik nineler evlenmek istiyor nasılda mutlular kısacık ömürlerinde bile hala umutsuz değiller.sen şuan kadının olgunlaştığı kişiliğinin oturduğu yüz hatlarının oturduğu hani tam kıvamında yaşlardasın...bunları seni kandırmak yada mutlu ol diye demiyorum.bence üzülmek yada hayıflanmak yerine giyin kuşan süslen püslen bak keyfine...ellimi sallasam ellisi de...saç baş makyaj yap bişeyler hatta alışveriş yap mutlu et kendini...pozitif bak olaylara.oh be kurtuldum de...herkes kalbine göre yaşar...sen güzel kalbinin mükafatını eninde sonunda alırsın...yeterki üzülme ve hayata sarıl...belki beyaz arabalı prensin tamda bu yaşlarda senin gibi birini arıyor ve pat diye çıkacak karşına...diiimiii ama :)

14. 18 Şubat 2009
  15. Banu7677Banu

Banu7677Banu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    278
    Ödül Puanları:
    153
    aslında üzüldüğün tek şey bana göre çevrendek insanların,arkadaşlarının evlendiğini görmek çoluk çocuğa karıştığını görmek seni üzüyor..aslında öle değil onlar biraz daha erken başlamışlar dünyayı..bende 32 yaşındayım bende 8 sene çıktım biriyle nişanlı kaldım.ama bitti..kısmet değilmiş..unutma erkek dediğin helal para gibidir.o seni bulr.demek ki geçmişimizdekiler harammış..

Halam anlatıyordu oda 35s inde evlendi.o bekarken ben olmuşum arkadaşlarının çocukları olmuş.hepüzülmüş demiş benim çocuğum olmuçak yada olcak geç olcak..ama ne oldu halam evlendi ve ikizi oldu o sene içinde..

Hep bana der 2-1 öne geçtim.

Hayat bu üzülme..önemli olan sağlık ve huzur....

16. 18 Şubat 2009
  17. h@y@t

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    cloudy, laale, gurbaa prenses, rosemm hepinize çok teşekkür ediyorum, acımı paylaştığınız, beni yargılamadan desteklediğiniz, yalnız bırakmadığınız içina.s.. Yazdıklarınızı büyük bir dikkatle okudum, haklısınızda ama malumunuz içimin acısı, kendime kızgınlığım ve gelecekle ilgili ümitsizliğim... kendimi gerçekten kötü hissediyorum. Biliyorum geçecek ama kaybettiğim ve kaybedeceğim zaman... Ümitsizim... Mucize diye birşey varsa eğer şu an ona ihtiyacım var gerçekten. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum.

18. 18 Şubat 2009
  19. h@y@t

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    seloş, nezihemmm, toredo sizlerede teşekkür ederim, yalnız bırakmadınız beni. Yazılarınızda sizlerinde beni anladığınızı gördüm, içimin karanlığında bir umut oldu bana burada tüm yazılanlar. Evet çevremde bekar arkadaşım kalmadı desem yalan olmaz. Umarım en kısa zamanda bende hayata başlayabilirim. Hepinize sevgiler arkadaşlar.