Umman Paylaşım Alanı ( Tanışma )

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Ortadoğu & Afrika' forumundadır ve EU1 tarafından 29 Kasım 2008 başlatılmıştır.

29 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Aramızada Ummandan olanlar varmı :teytey

Orhan tutku doner bunu beğendi.
  2. 19 Şubat 2009
  3. BenOnefertari

BenOnefertari Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar ben Ummandayım :) Muscat'ta.Yeni yıl itibarıyla taşındık.Sizde buradamısınız hala?Mesajınızı yazalı bi kaç ay olmuş.Umarım güzel paylaşımlarda bulunuruz :)

4. 11 Mayıs 2009
  5. Fundaelvan

Fundaelvan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bayanlar bende 2 ay içinde umman'a yerleşcem eşimin işleri yüzünden.Bana biraz bilgi verebilirmisiniz?Hayat nasıl ne giynmeli orda,hayat şartları ,belli başlı şeylerin fiyatları nasıl?:1closedeyes::1closedeyes:ne getirmeliyim oraya gelirken?

6. 24 Temmuz 2009
  7. nerde

nerde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar benim kızkardeşimde 3 aydır Umman da.ış dolayısıyla gitti ve onunla sürekli görüşüyorum internetten sıcaklarından ve pahalı olmasından muzdarip.Gerçi onun yaşamsal ihtiyaçlarını şirket karşılıyor ama özel ihtiyaç konusunda çoğu şeyi türkiye den giderken götürmüştü.Onun dışında gezilmeye değer bir yer olduğunu söylüyor ama tabii paran yettiğince:)))Birçok arap ülkesine göre daha modern ve turistik olduğunu biliyorum...
    ışiniz hayırlı olsun buarada,iyi çalışmalar ve farklı kültürlere kısa zamanda adapte olmanız dileğiyle:)))

8. 30 Ağustos 2009
  9. nerde

nerde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Önemli değil arkadaşım,benim kız kardeşimde Savadi de...Muskat a yakın sanırım.O yalnızlıktan muzdarip,gurbet zor elbette ama yeni ülkeler ve kültürler tanımakda heyecan verici olmalı.Kolay gelsin yurt dışşında çalışan herkeze...

10. 7 Ekim 2009
  11. ayfersmu

ayfersmu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar nasıl sevindim böyle bir topik olduğuna.açan arkadaşım yazan arkadaşlarım teşekkürler.
    eşimede Umman'dan iş teklifi var ve merak ediyordum nasıl diye.hatta ayna programında belgeseli indirdik izledik amanın oldum.ya peynir yok mu orda eyvah eyvah.hayat pahalılığından söz etmişsiniz.paralarının değerli olmasından sanırım değil mi?giysi hadi Türkiye'den getiririz.giyimde rahat olmasına(Arap ülkesinden beklenenin aksine) çok sevindim.bakalım hayırlısı.bu arada internet falan var galiba ki girmişsiniz.evlerdede var demek istedim yani gözüm korkmuş baksanıza:)

12. 7 Ekim 2009
  13. ayfersmu

ayfersmu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bir de tekrar girerseniz ev kiraları ne aralıkta fiyat olarak ve konforu nasıl bilgi verirseniz sevinirim ya.

14. 25 Ocak 2010
  15. lihannes

lihannes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba

Son düzenleme: 25 Ocak 2010
  16. 25 Ocak 2010
  17. lihannes

lihannes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaslar..ben 8 aydir Umman'dayim..Burasi diger arap ulkelerinden cok farkli ve modern..Ulke halki kapali olsa da yabancilara kapanma zorunlulugu yok, refah duzeyi yuksek ve cok pahali..Antakya'li Kebapcilar bolca :) Kiralar 350-500 Riyal arasi 1 riyal=4 lira.. yani en ucuz ev 1000$ gibi..Hava dusunemeyeceginiz kadar sicak ve nefes alinamayacak kadar nemli..bu aylar biraz serinledi de nefes alabilmeye basladik hatta ince bir hirka bile giyiyorum :) (abartmiyorum)..Aklima simdilik bunlar geliyor..Umman'da olan arkadaslarla da tanismak isterim..hos kaliniz...

18. 28 Ağustos 2010
  19. ayten1979

ayten1979 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba ben ayten.benim eşimde umman muscatta şirket kuruyo bizde oraya yerleşcez yakın bir zamanda oralar nasıl güzelmi.sizinle yazışmak isterim