umudunuz hiç bitmesin

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve belenay tarafından 8 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : belenay
  1. belenay

belenay Sena'm Taha'm sol yanım şükürler olsun rabbim Pro Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar birçoğumuz hamile kalmak için uğraşıyoruz olmuyor umutsuzluğa kapılıyoruz bebek isteyen bizler adetimizin gçmesi için dualar ettik tüm hamilelik belirtilerini hissttik işte bu ay tamam dediğimiz bu aya belirtiler farklı dediğimiz kaç adet dönemi geçirdik yaptığımız testlerin haddi hesabı yok belkide yaptığımız tstleri toplayıp bir araya getirsek bir hastane satın alabilecek parayı bulurduk her ay çaba sarfettik yumurta takibi aşılama tüp bebek olmadı olmuyor günlerce ağladık kahrolduk her belirtiyi hamileliğe yormayı huy edindik her ay bu sefer üzülmüyeceğim ağlamayacağım deyip günlerle göz yaşı döktük kafamdan attım unuttum dediğimiz dönemde bile hep içimizde bir acaba belirdi niye bunları yaşıyoruz çünkü anne olmak istiyoruz doğamızda yapımızda anne olma duygusu annelik duygusu var o yüzden hep umutla umutsuzluk arasında gidip geldik
    bugün evden çıktım işe giderken gördüğüm bir manzara beni çok etkiledi sizlerle paylaşmak istedim ylda giderken bir bir bahçe duvarı gördüm aslında bu duvarı her seferinde görüyordum ama bu kadar ilgimi çekmemişti bildiğimiz betondan yapılmış duvarın içinden küçücük bir incir ağacı yeşermiş öyle küçükki bu duvarı nasıl deldi ordan nasıl çıktı hayret bir de küçük küçük otlar duvarın arasından çıkmış yani arkadaşlar kendini üzen sıkıntıya sokan anne olmak isteyen anne adayları bir beton yığının arasından küçücük bir ağaç yeşeriyorsa rabbim buna izin veriyorsa bizim içimizden neden bir melek varetmesin
    biz taşmıyız duvarmıyız ki bizim temelimizde bebk için varolan herşey mevcut iken rabbim niye vermesin o yüzden lütfen sabırlı olun azimli olun allahtan ümit kesmeyin

SABIRLA VE ŞÜKÜRLE DUA EDİN RABBİM HERŞEYİ GÖREN VE BİLENDİR OLMAZI OLDURAN ODUR ÖYLYSE BİZE DÜŞEN UMUD ETMEKa.s.

nerdeyim bunu beğendi.
  2. 8 Mayıs 2008
  3. claire

claire Kızlarım canlarım benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çok sağol belinaycım duygularımıza tercuman oldun. Biliyoruz ki bize sadece biraz umut ve sabır lazım.

4. 8 Mayıs 2008
  5. belenay

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım ya aslında herşeyin bir vakti saati var bizler biraz aceleciyiz galiba ne dersin

6. 8 Mayıs 2008
  7. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm benim ne kadar güsel yazmışsın evet çok haklısın kimler nasıl anne oldu
    bizlerde olacağız ama içimizdeki o annelik duygusu ne zaman harekete geçti ve bekledik bekledik olmadı işte can yanmaya başladı .....inanın insan kendi aklını bile kandırıyor dediğin gibi unuttum attım kafamdan dediğim an bile düşünüyorum sadece akıl oyunu yapmaya çalışıyorum olay buu
    bugün yine bebek için hastanede tahlillerimi yaptırıyodum aşılama oalcğaım haziranda doktorum şimdeden hormonlara şekere bakmak istedi....ve ölece oturmuş bekliyorum orta yaşlarda bir kadın 4-5 yaşlarında bir erkek çocuğu ile gelmiş sabahın o saatinde halinden durumlarının iyi olmadığı anlışılıyor annesi ona bir açma almış oda kemiriyor soğuktan yanakları al al nasıl baktım o çocuğa ve annesi bişeyler sorup öğrenmek için memurların odasına dolaşırken oda annesini takip etti bir dakka ayrılmadı eteğinden o anda gözlerim dolu yüreğim buruk boğazım düğüm olduu ....engel olamıyorum benimde eteğimden ayrılmayan bir yavrum olacakmı dedimm......ne kadar olacak sakın umudunu yitirme sağlıklı hayırlı olsun geleceği zamanı bekliyor desemde içimdeki o duygu kemiriyor beni...ben bilemezdim anneliğe bu kadar zor ulaşacağımı....
    dediğin gibi topraktan bedenimizi yaradan yeri göğü yaradan taşa can veren rabbim bizede bir bebek ver ....bizimde meleklerimiz olsunnnn allah tüm anne olmak isteyenleri hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin tez vakitte

8. 8 Mayıs 2008
  9. bayan_66

bayan_66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    butun yazilanlara katiliyorum INSALLAH bir gun bizimde duamiz RABBimizin huzurunda kabul olurda o guzel duyguyu tatmak nasip olur...
    SABIR herseyin ilacidir

10. 8 Mayıs 2008
  11. ESRAXE

ESRAXE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    yüreğine sağlık arkadaşım,alnımıza yazılan dışında birşey yaşamayı beklememeliyiz,kaderde varsa allah hayırlısıyla nasıp etsin hepimize.a.s

12. 8 Mayıs 2008
  13. belenay

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    hepimiz birşeyleri bekliyoruz umud ediyoruz umudumuz olmasa nasıl yaşardık zaten ama rabbim nasıl sabır veriyor bizlere dimi yoksa inannın o sabır olmasa çatlardım bu bebek özleminden ama sabretmek lazım elbet kvuşacağız meleklerimize biraz sabır

14. 8 Mayıs 2008
  15. baytar

baytar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok haklısın arkadaşım herşeyin hayırlısı...

16. 9 Mayıs 2008
  17. miya

miya Guest

belki çok denemedim ama tedaviyi 2. ayım ama çok yorulduğumu hissediyorum. yazınız beni çok etkiledi. içime gerçekten umut doldu. hissedilen duygular hep aynı demekki herkes aynı hissediyor. burada paylaşmak da iyi geliyor. Allah razı olsun sizden

18. 9 Mayıs 2008
  19. belenay

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    miyacım allah hepimizden razı olsun bende bu siteyi bulmadan önce bunları sadece benim yaşadığımı düşünürdüm ama ama benimle aynı durumda olan aynı duyguları paylaşan birçok kişi olduğunu gördüm yanlız değiliz dünya üzerinde üzerinde birçok anne olmak isteyen kadın hep bunları düşünüyor tek yürek halinde sadece isteğimiz anne olmak ev almak araba almak iyi bir iş sahibi olmak değil sadece ve sadece anne olmak o muhteşem duyguyu tatmak hatta kimimizin evi arabası güzel bir işi var bile ama bunlar yetmiyor bu duyguyu tatmak için onları bile gözümüzü kırpmadan feda ediyoruz dünyanın hangi köşesinde hangi iş hangi emek karşılık beklemeden yapılır anne olmak dışında