Umut

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve AZ-RA tarafından 26 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

26 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : AZ-RA
  1. AZ-RA

AZ-RA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    UMUT

Bir gün tanrı duyguları yaratmış ama bakmış ki bunlar çok yoğun ve güçlü şeyler ve de insanlar bu duygulara hazır görünmüyor. Tutmuş hepsini bir kutuya koymuş ve bir meleğine emanet etmiş. Bu kutuyu ona söyleyinceye kadar açmamasını hatta aralayıp bakmamasını tembihlemiş.
    Günün birinde bu meleğin dünyaya inmesi gerekmiş. Öykü bu ya kutuyu yanında götürmemek için bir başka meleğe teslim etmiş ve ona sakın açmamasını yoksa Tanrı'nın onlara kızacağını anlatmış...
    Ancak bu melek, kutunun içerisindekileri çok merak etmiş. Biraz aralayıp baksa hiçbir zararın gelmiyeceğini düşünmüş ve kutuyu aralamış. O kutuyu aralar aralamaz duygular birden kutudan fırlamış ve birer birer dünyaya dökülmeye başlamış.

Dünyada insanların değiştiğini, birbirini sevmeye, nefret etmeye, öldürmeye , yüceltmeye başladığını gören ilk melek apar topar dünyadan ayrılmış ve duyguların neredeyse tamamının kutudan çıktığını görünce, kutuyu teslim ettiği meleğin elinden hışımla almış kapatmış.... Ancak kutuda bir tek duygu sıkışıp kalmış, yarısı içerde yarısı dünyada... İşte o duygu UMUT muş. Tüm duygular vaktinden önce dünyaya inmiş ama umudun sadece yarısı inebilmiş. Yani aceleci bir melek yüzünden umut, dünyada hep bir varmış bir yokmuş....

.....ve bu UMUT benim için de hep bir hep var bir yok.mesela bugün yok.dün vardı.yarında olacak belki olmayacak.artık yoruldum bugün moralim bozuk.

2. 26 Temmuz 2007
  3. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    bendede bir var bir yok umut!!!

4. 26 Temmuz 2007
  5. bayan stres

bayan stres Guest

paylaşmak istersen biz burdayız... üzüntüler paylaştıkça azalır...

6. 27 Temmuz 2007
  7. AZ-RA

AZ-RA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bazen çok üzgün oluyorum.özelliklede yaşım ilerledikçe zamanım daralıyor gibi geliyor.bütün arkadaşlarım .kardeşlerim,görümcem ,eltim hepsinin çocuğu oldu.bunların hepsi benden sonra evlenen kişiler.biliyorum benim gibi olan çok insan var.ama artık bu durum benim üzerime yapıştı gibi geliyor.eskiden umudum hep vardı .son zamanlarda iyice azaldı.mücadeleyi bırakmadım ancak son zamanlarda mutlu olma eşiğim çok yükseldi.elimde değil.eskiden yeni bir kıyafet almak bile beni mutlu ederdi ancak şimdi alışveriş yapmak bile içimden gelmiyor.herkes soruyor diye de sinir oluyorum.eşleriyle birlikte olup çocuk doğuran kadınların ;bu kendi kişisel başarılarıymış gibi yüzüme bakmalarından da
    sadece Allah'a sığınıyorum bu durumdan umarım hepimize yardım eder de bir an önce meleklerimizi verir kucağımıza

8. 27 Temmuz 2007
  9. gulen

gulen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin sorunun nedir?allahtan ümit kesilmez bizimde yüzümüzü güldürecek ama önce onun değerini anlamamızı sağlıyor.geç sahip olunan herşey çok değerlidir

10. 27 Temmuz 2007
  11. AZ-RA

AZ-RA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bizim sorunumuz morfoloji %5.üç aşılama ve bir tüp bebek yaptırdım.sekiz yıldır bu işle uğraşıyoruz.tüp bebek denemekten vazgeçmedim olmazsa yine ve tekrar yine.ancak bazen hepimiz çok bunalıyoruz .sanki hiç olmayacakmış gibi geliyor

12. 27 Temmuz 2007
  13. gxuxlse

gxuxlse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    QUOTE=AZ-RA;802239]UMUT

Bir gün tanrı duyguları yaratmış ama bakmış ki bunlar çok yoğun ve güçlü şeyler ve de insanlar bu duygulara hazır görünmüyor. Tutmuş hepsini bir kutuya koymuş ve bir meleğine emanet etmiş. Bu kutuyu ona söyleyinceye kadar açmamasını hatta aralayıp bakmamasını tembihlemiş.
    Günün birinde bu meleğin dünyaya inmesi gerekmiş. Öykü bu ya kutuyu yanında götürmemek için bir başka meleğe teslim etmiş ve ona sakın açmamasını yoksa Tanrı'nın onlara kızacağını anlatmış...
    Ancak bu melek, kutunun içerisindekileri çok merak etmiş. Biraz aralayıp baksa hiçbir zararın gelmiyeceğini düşünmüş ve kutuyu aralamış. O kutuyu aralar aralamaz duygular birden kutudan fırlamış ve birer birer dünyaya dökülmeye başlamış.

Dünyada insanların değiştiğini, birbirini sevmeye, nefret etmeye, öldürmeye , yüceltmeye başladığını gören ilk melek apar topar dünyadan ayrılmış ve duyguların neredeyse tamamının kutudan çıktığını görünce, kutuyu teslim ettiği meleğin elinden hışımla almış kapatmış.... Ancak kutuda bir tek duygu sıkışıp kalmış, yarısı içerde yarısı dünyada... İşte o duygu UMUT muş. Tüm duygular vaktinden önce dünyaya inmiş ama umudun sadece yarısı inebilmiş. Yani aceleci bir melek yüzünden umut, dünyada hep bir varmış bir yokmuş....

.....ve bu UMUT benim için de hep bir hep var bir yok.mesela bugün yok.dün vardı.yarında olacak belki olmayacak.artık yoruldum bugün moralim bozuk.[/QUOTE]

a.scanım benim yazını okuyunca hemen anladım derdini....diger msj bakmadım bile o umut içinde hep olsun hiç umudunu yitirme,pozitif düşün olucak diye ben buna inanıyorum ,ümütsizliğe kapılma hep iste mutlaka karşılığını göreceksin yüce ALLAHIM okadar büyükki eminim karşılığını vericek.Seni çok iyi anlıyorum yaşadım ,senin hislerini iyi anlıyorum bende geçtim o yollardan ama sabret hep iste pozitif düşün daha ayrıntılı konuşmak isterdim.Bozma moralini Allah isteyen herkezi muradına kavuştursun kucağına alsın,yaşasın ogüzelliği :teselli:

14. 27 Temmuz 2007
  15. AZ-RA

AZ-RA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili gülse
    çok teşekkür ederim zaten buradaki arkadaşlarım en büyük destekçim birbirimizi en iyi biz anlarız birbirimizi şahsen tanımasakta bu forumda acayip pozitif bir enerji var.birbirimize ulaşabildiğimiz için bile çok şanslıyız.''seni çok iyi anlıyorum''demenden bile beni gerçekten anladığın biliyorum.bu sorunu yaşamayanlar ise ''anlıyorum''dese bile anlayamaz.bu çok değişik bir duygu.ben de geçtim o yollardan dediğine göre senin bebeğin var mı?

16. 27 Temmuz 2007
  17. gxuxlse

gxuxlse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tabiki çok iyi anlıyorum seni içindeki o inanılmaz kopan fırtınayı senağlama bende zamanında çok sabahladım üzüldüm.........Ama çok şükür biri 3,5 biri yaşınagirecek 11 aylık:nazar:Allahım ömürversin sanada en kısa zamanda kucağında nasip etsin.Benim de olmadı dr tedavi ....bende artık bırakmıştım,bıraktım derken dr tedaviyi ama istek hep vardı ümitsizliğe kapılmadım yani akışına bırakmıştım
    sinirlerim bozulmuştu :uhm:herşeyi bıraktıktan sonra kendiliğinden oldu dediğim gibi Allah çok büyük senağlama üzme kendini ,forumlarda görüşürüz

18. 27 Temmuz 2007
  19. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.033
    Ödül Puanları:
    163
    zaten icimdeki azda olsa o umut olmasa alir basimi giderim