umutlarım tükeniyo

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve tombullar tarafından 9 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : tombullar
  1. tombullar

tombullar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben 25 yaşındayım.ilk çocuk istedağimizde 1 yıl bekledik olmyınca dr gittik eşime varikosel dediler bende de sorun olmadığını söylediler.eşim 6 ay sonra ameliyat oldu ama hala bi yavrumuz olmadı tekrsr uzun tedavi süreci başladı bu sefer benim şekerim yüksek çıktı kilo vermemi söyledi dr lar bende tam 11kilo verdim.yumurtalarım19mm oldu aşılama için beklerken doktorlar yapmayalım kendiliğinden olsun dedi.olmadı 1 ay sonra sol yumurtalığımda dermoid kisti saptandı 1.5 yıl tedavi gördüm.nisan ayında sancılarım başlası hastaneye gittim ultrasonda endometrioma saptandı renkli dopler da kesinleşti.dr ameliyat dedi kidtim 4.5 5.0 çapında işlem sırasında yumurtalığım alınıcakmış.şu an çok sancım var ama beni en çok üzen şey sevdiğim adama babalığı yaşatamama korkusu artık anne olmaya dair bütün umutlarım kırılıyo.önceleri rüyalarımda hep bebek severdim,onları görürdüm ama o da yok artık kendimi bitkin,yorgun,çaresiz hissadiyorum bütün aksilikler beni buldu sanki "anne" olamamam için

2. 9 Mayıs 2010
  3. mirayhale

mirayhale Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    uzulmeyin allahtan umit kesilmez. cok guclusun allah sizi boyle bir sinava tabi tutuyor.
    sabr edin mukafatini alirsiniz birgun insallah. hep positif dusunmeye calis olumlu dusunce cok etkili.
    dunyada hersey cocuk demek degil allah kimseyi cocuklariyla sinamasin.
    hayirsiz evlat olucagina hic olmasin. bol dua edin.

4. 9 Mayıs 2010
  5. simten81

simten81 zarif anne olucam Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    sadece 1 yumurtalığınız alınıyor neye dert ediyorsunuz anlamadım. yaşınız genç kendi denemelerinizle bile gebe kalabilirsiniz. olmadı. olan yumurtalığınız yumurta ürettiği dönemde yumurta takibi ya da aşılama hiç olmadı tüp bebek. herkes başına geleni en kötüsü sanıyor sizdeki de bu galiba. burada erken manapoza giren ya da eşi azosperm olan bir çok kişi var. doktorlar bi çoğuna artık denemeyin diyor. bu durumda olsaydınız başlığı ne yazardınız merak ediyorum. böyle dermanı olan dertler yüzünden kendinizi harab etmeyin lütfen. bu dünyada her şey insan için. acısıda derdi de keyfi de. adama babalık duygusunu yaşatamamak demişsiniz zaten eşinizde e başta bir problem varmış. onun problemi devam etseydi ne olurdu eşinize beni anne yapamadın diye mi çıkışacaksınız hayırr. e o zaman daha ne.
    tavrımı sert bulmuş olabilirsin ama bir ameliyat nedeniyle böyle hayatını karartmak yok anne olamayacağım felan gereksiz kuruntu bence. sakin olun ve tedavinize başlayın. her şeyin hayırlısı. rabbim sizi en kısa sürede bebeğinize kavuştursun.

6. 9 Mayıs 2010
  7. tombullar

tombullar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağolun ya birtek sizin fırçanız eksikti osa tam oldu bu günde