umutlarımmı tükeniyor ne??

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve isra87 tarafından 31 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : isra87
  1. isra87

isra87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb kızlar 1,5 senelik evliyim en başından beri çocuk istiyoruz 5 aydan sonra olmayınca bi doktora gidim dedim işte birsürü tahlil falan filan herşey normal çıktı.bide gittiğim her doktor daha çok erken 1 seneyi doldur ondan sonra bakaalım dedi bir seneyide doldurduk yine gittim yine bişe bulamadılar en son rahim filmi kaldı bi onu yaptırmadım ondanda korktuğum için yaptırmadım.ama artık benim umutlarım ttükeniyor yavaş yavaş hele 10 sene falan çocuğu olmayanları duydukça artık bende böyle olcam diyorum içimden nerde bi bebek görsem psikolojim bozuluyor artık iyice kötü oldum yani anlıyacağınız.çok istiyorum ama olmuyor Allah yardımcımız olsun kızlar içimi dökim dedim size ...

2. 31 Temmuz 2010
  3. phaselis

phaselis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    113
    mrb isra87, bende 4 senedir uğraşıyorum ve ilk başlarda bende senin gibi rahim filminden korkuyordum ama o çekilmeden anlaşılmıyor canım.Hafif anestezi altında yani uyuyarak çektirebilirsin.Bende öyle yaptım ve iki tüpümünde tıkalı olduğunu öğrendim. Rahim filminden önce resmen zaman kaybediyormuşum da haberim yokmuş. Şimdi ise tüp bebek tedavisindeyim ikinci denemem.İlki tutmadı.Hiçbir zaman umudunu kaybetme bence ben öyle yapıyorum.Allah herşeyin daha iyisini bilir.Hakkımızda hayırlısı.Çok şükür ki herşeyin çaresi var

4. 1 Ağustos 2010
  5. uyum25

uyum25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    31
    Merhabalar..Ben 6 senelik evliyim..Bu zamana kadar çocuğumuz olmadı..Bi kere rahim filmini çektirmen lazım.Bana doktorum anesteziyi önermedi. Çok korkarak gittim ama korktuğum gibi olmadığını öğrendim. Evet hafif bi sancı oluyo ama benim adetlerim aşırı sancılı olduğu için pek etkilemedi beni. Yani umduğumdan kolay ve basitmiş meğer. Eğer normal yoldan olmuyorsa hemen rahim filmini çektir ve aşılama tedavisine başlayın. Daha bişey yaptırmadan nie umudunu kaybediyosun.. Dur bakalım tedavi nasıl sonuç verecek. Ben aşılama yaptırdım bu ay.. Günüm geçti inşallah tutmuştur. Sen elinden geleni yap gerisi Allah a kalsın.Daha yolun başındasın..Hiç korkma ne rahim filminden ne aşılamadan.. Allah yardımcın olsun stresli, sürewçler ama sonucunu düşünerek katlanman lazım bişeylere. İyi haberlerini alırız inşallah..

6. 1 Ağustos 2010
  7. isra87

isra87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sanada kolay gelsin bu süreçte Allah sabırlar versin ve inşallah sende bende ve bizim gibi bebek sahibi olmak isteyenlerde bebeklerini kucaklarına alırlar.ya aslında sadece nette araştırdım rahim filmini ve nerde baktıysam hepsinde çok ağrılı bi işlem olduğu yazıyor canım bide benim durumum şöyle:ben normal bi jinekolojik muayenedede çok ağrı çekiyorum sanki doğum yapmışım gibi ağrı oluyor ayıptır sölemesi 1 senelik evliyim ama hala bazen ilişki sırasında ağrım oluyor bunun nedenini bilmiyorum işte bu yüzden korkuyorum canım yoksa hani canım çok tatlı değildir dayanırım ama bildiğim için nasıl acı çektiğimi bundan korkuyorum canım neyse allah yardımcım olsun

8. 1 Ağustos 2010
  9. isra87

isra87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım biliyorum rahim filmini çektirmem lazım ama biraz öncede bi arkadaşa yazdım ben normal muayenede dayanılmayacak kadar acı çekiyorum bazen ilşki sırasında bile bunun nedenini bilmiyorum sadece bu yüzden korkuyorum nasıl dayanırım diye düşünüyorum yoksa normal olsam korkmayacamda inşallah hayırlısı olur canım .senin tüplerin durumu neydi tıkalı falanmıydı ?bide doktorum bana demiştiki eğer tüplerin tıkalıysa hiç başka tedaviyle uğraşmayalım önce aşılama sonra tüp bebek dedi .inşallah hepimiz bebeklerimize kavuşuruz hayırlısıyla sağlıkla..

10. 1 Ağustos 2010
  11. bynkutluay

bynkutluay YaHalıkYaBariYaMusavvir Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    196
    canım bende 45 günlük evliyken hastaneye gitmeye başladımmm hiç bişey yok dediler normal dedilerr hatta gittiğim için dr kızmaya bile başlamıştı bende rahim filmi çekilmemiştim bi tek o kalmıştıı ve nisan 5 te çekildim tüplerim tıkalı olduğu için bebeğimiz olmuyormuştuu
    yani rahim filminden sonra 2 senedenn sonra bebeğim çok şükür benimlee
    korkma canım bende korkuyodum ama işte bebeğimiz için 5-10 dklık acı değmez mi

12. 1 Ağustos 2010
  13. phaselis

phaselis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    113
    canım tek bir doktorla yetinme araştır çünkü tüpleri tıkalı olan bir hastaya kesinlikle aşılama yapılmaz.Bazı doktorlar para için yapıyorlar.Eğer normal muayenede acı çekiyorsan ben anestezili öneririm. Birde tüpler tıkalı olunca rahim filmi sırasında acı olurmuş.Doktorum bana uyutulduğun halde çok kasıldın iyiki sana normal film çekmemişiz dayanamazdın dedi tüplerim tıkalı olduğu için.

14. 1 Ağustos 2010
  15. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    canım öncelikle allah bizim gibilerede bu güzel duyguyu en kısa zamanda tattırsın diye sözlerime başlamak istiyorum.
    genel muayene esnasında hafif canı yananlardan biriyim ama dişimi sıkmayada mecburum 3 yıllık evliyim doktorum hsg istediğinde çok korkmuştum ilişki esnasında bile arasıra canım yanarken ve evliliğimin ilk 2 ayında ilişkiye bile girememişken nasıl olurda ben rahim filmi çektirebilirim demiştim kendime ama o gün geldiğinde tıpış tıpış gittim 25 mayısta çektirdim evet hazırlıklar falan 20 dk sürüyor ama sancısı 5 dk yalnız bende rahim ve çatı darlığı olduğundan felaket acı oldu rahimim t şeklinde tüplerim ise açık benden sonra bir kişi daha çektirdi ona nasıl geçtiğini sordum ben hiçbir şey hissetmedimki dedi ve doktorun dediğine göre de rahmi çok genişmiş yani anlayacağın kişisel bi olay....
    belkide korktuğuna hiç değmez inan şimdi ohhhh kurtuldum diyorum bendeki sorun testesteron yüksekliği eşimde sorun yok aslında bende de sorun yok ama bu kıllanma hormonu bebeğimin olmasını engelliyor işte.
    sabır tatlım doktorun ne derse yap inan ancak böyle kavuşursun bebeğine anne olmak fedakarlık istiyorsa eğer fedakar olmak lazım ben artık herşeye tamam diyorum ne isterlerse koşarak gidip yaptırıyorum acı hissetmiyorum artık çünkü az kaldı bebeğime kavuşacağım düşüncesiyle gülerek gidiyorum.
    inş anneliği çektiğimiz bu kadar sıkıntıdan sonra tadarız canım.

16. 1 Ağustos 2010
  17. isra87

isra87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle geçmiş olsun sen çektirmiş ve kurtulmuşsun bende gidicem en yakın zamanda çektirip kurtulcam inşallah bişey çıkmazda veya çıkarsa mutlaka bi çözüme kavuşurda bende rahatlarım.tabiki bebeğimize kavuşmak için değil5-10 dk saatlerce acı çekmeye bile razıyım sonuçta ömür boyu benimle olacak yavrum için herşeye değer..

18. 1 Ağustos 2010
  19. sessiz fxixrtxixna

sessiz fxixrtxixna ŞükürlerOlsunAllah'ım:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sakın ümitsizliğe kapılma,zaten 1,5 yıl ümitsizliğe düşmek için çok erken..6 sene gitmediğim doktor,görmediğim tedavi kalmadı,herşeyi bıraktığım ay kendiliğinden hamile kaldım,7 yaşında bir kızım var çok şükür.Şimdi yine 3,5 sene oldu,2.bebeğim olmuyor.Yine doktora gittim ,rahim filmi,ilaç hepsini denedim.Ama ümidimi yitirmedim,bekleyeceğim,olmadı aşılama deneyeceğiz.Allah'tan ümit kesilmez,insanın hiç ummadığı anda yüzünü güldürüyor çünkü..Sen de çok beklemeden kucağına bebeğini alırsın inşallah..:KK46:a.s.