Umutsuz bekleyi...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve karadestan tarafından 3 Haziran 2009 başlatılmıştır.

3 Haziran 2009
    Konu Sahibi : karadestan
  1. karadestan

karadestan Guest

merhaba

11 ay önce kaçarak evlendik eşimle.Ailem kabul etmemişti.Fakat onlarda kabullendi daha sonra..Eşim ilk başlarda iyi idi.Fakat sonradan arkadaslarıyla gezmeye evini ihmal etmeye vede eşinden ayrılan görümcemle sürekli dışarıya çıkmaya başladı.Açıkcası ben sadece köle olmaya başladım..Sürekli tartışmalar ve en sonunda dayak tabiki..Sevgi varmı bilmiyorum..Ama ne yapacağımada karar vermedim.Ailem dayak konusunu bilmiyor.aNLAYACAĞINIZ içim buruk.Şimdide hafta sonu için arkadasları ile antalya ya gitmek istiyor.Bizim evlilik bitmiş.Ayrılmak istiyorum ama yapabilirmiyim onsuz..Yada neler bekliyor beni.lÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN..iÇİME ATMAKTAN MAHVOLDUM ARTIK

2. 3 Haziran 2009
  3. Sineks

Sineks ölü böcek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    dayak ne demek yaa:1no2:
    seni bırakıp gezmeler falan kafamçokkarıştı

al karsına acık acık konuş.. neden bu halde oldugunuzu. neden kendini bukadar kötü hissettigini anlat.. belki basmıyordur kafası.. vardır öyle tipler:kızgın: sen bi şekilde ikna et onu konus.. düzelmeye calıssın.. cunku dayak bikere başladımı sonu gelmez.. biran önce önlem almak lazım.. içine ata ata nereye kadar....benneyaptımki ayrılıncada emin ol yapabilirsin.. cok sükür saglıgın yerinde en önemlisi akıl saglıgından bahsediyorum.. eziyet dolu bir hayat sürmektense kendi ayakların üstünde dur.. hayat neler neler cıkaracaktır önüne.. sen yeterki istediklerin konusunda kararlı ol.. cocuk yoktur insallah bu eziyet içinde...

4. 3 Haziran 2009
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Neler oluyor insanlara böyle, anlamak mümkün değil.:nazar:

11 aya ne çok şey sığdırmışsınız. şakkıdı

6. 3 Haziran 2009
  7. _DeReN_

_DeReN_ _Mucizem'sin Oğlum_ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ailenin rızası ile olsaydı daha kolay olurdu bence bu durum olan olmuş kaçtığınız için sizi eleştiremem keşke böyle olmasaydı diyebilirim sadece :1closedeyes:

fakat bu zamana kadar eşinizlemi yaşadınız onunlamı geldiniz dünyaya bir evlilikte şidddet varsa bence noktalanması gerekir :nazar:

ailen seni eşine kölelik yap diye dünyaya getirmedi sirkelen, kendine gel, kendine yeniden güven ve kararlı ol herşeyden önce yasakkelime

belki bi müddet "biz sana söylemiştik kendin ettin kendin buldun çek cezanı" vs derler, ama en nihayetinde af ederler kaldıki af etmişler zaten kabüllenmişler evliliğinizi anladığım kadarıyla fisfisfis

son bir kere eşinizle konuşun bence eğer böyle devame edersen ben ayrılık kararı almak zorunda kalacam dersiniz baktınız aynı tas aynı hamam o zamanda ailenizla oturup dertleşin güzelce ve noktalayın bu evliliği fakat bunu yapmak için cesur olmanız lazım :kahve:

mesela "ben onsuz yapabilirmiyim " diye kendinizi ona mahkum hissetmekten vazgeçmelisiniz bu dünyaya onunla gelmediniz tabiki yapabilirsiniz kimse vazgeçilmez değildir hele hele karısına şiddet uygulayan bi adam asla değildir.siz şimdi bişeyler yapmazsanız ilerde şiddet dozunu artıracaktır emin olun taviz kapısını bir kere aralarsanız sonuna kadar açmaya mahkum kalabilirsiniz benneyaptımki

büyük geçmiş olsun sevgilerimle :teselli:

8. 3 Haziran 2009
  9. karadestan

karadestan Guest

CEVAPLARINIZ ıÇıN TEŞEKKÜR EDERıM.Çocugum yok.Allahtan..

10. 3 Haziran 2009
  11. SaGoSu KaJmEr

SaGoSu KaJmEr sessizliğine aşığım!!! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    işte benim hep üzerine basa basa vurguladığım bir konu aile onayı olmadan yapılan evliliklerde çogu zaman hüsrana uğranıyor yazık sana canım çekmemelisisn bence hayatının baharında çiçeklerini soldurmalarına izin verme

12. 3 Haziran 2009
  13. EU1

EU1 Guest

ooo kızkardesını gezdırme k ıcın yapyordur
    kızkardes dul kaldı mı ya da bekar oldu mu erkeklerın yapmıcagı sey yok bılıyosunuz
    karısını sallayıp onlarla gezebılıyo bı cok erkek kardeş

sızın hanım da ewlenınceye kadar sıze rahat yüzü yok eve gıtsın gelsın ses etmeyın madem
    bı hobı bulun onla ugrasın hıc kızıyomus uzuluyomus gıbı davranmayın

aılenızı arkanıza destek alabılceksenız bosanabılırsınız goze alıyosanız
    cunku duzelmesı zaman alıcaktır adamın.

14. 3 Haziran 2009
  15. angel_

angel_ ♥ Herşey güzel olucak ♥ Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    insanlar şiddet uygulayarak nereye varabileceklerini zannediyorlar anlayamıyorum gercekten :sm_confused:. hele şu dönem o kadar arttıki bu tür olaylar. ölüme kadar gidebiliyor. artık bu tür olayları görmemek için tv bile doğru düzgün izlemiyorum, insanın piskolojisini bozuyorlar ve insanları evlenmek ten soğutuyor böyle insanlar gercekten. haaa tabiikide herkes aynı değil, bi kefeye koymamak gerek herkesi ama insan ister istemez korkuyor etkileniyor maalesef...:çok üzgünüm:

gelelim senin konuna. bence eşini karşına al ve konuş.''Severek kactık neden bi anda böyle değiştin'' de. ''eğer böyle devam edecekse senle böyle bi yaşam istemediğini'' belirt bence. Ve bunu yaparken kararlı bi şekilde konuş tepkini koy. ciddi olduğunu anlasın. Cünkü eğer bi insan 11 ayda bu kadar farklılık gösterebiliyorsa ilerisini düşünemiyorum bile maalesef. düşünsene bi ömür boyu o kişiyle birlikte aynı çatı altında yaşıcaksın en az bi 25 sene demek bu. korkunç gercekten...:uhm:
    bi de iyi yanından bakalım: Tamam bi insan hatayla belki 1 kez el kaldırmış olabilir. insanlık hali. tabiikide güzel bişey değil ama olan olmuştur. ama sonrasında onun bu yaptıklarından pişman olup bi daha uygulamaması gerek. sana daha fazla sıcak davranarak affetirmesi gerek diye düşünüyorum...
    belkide; sen severek kactın yaaaCADIARZU. Ailesine nasıl olsa geri dönemeyecek o bana mecbur gözüyle bakıyordur belkide. kendi ayaklarının üstünde durabileceğini ona göster, ona mecbur olmadığını göster en kısa zamanda...
    ama en iyiside cocuk olmaması ortada. Şimdi kafanı topla ve eşinle ne konuşacağını mantıklı bi şekilde düşün bence...
    çok isterdim güzel bişey yazmayı. ama mallesef yapamadım. inşallah eşin en kısa zamada hatasını anlar ve eski haline döner:Saruboceq:. sevgiler.... ​

16. 3 Haziran 2009
  17. prenses2009

prenses2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ıster aile rızası ile olmuş ister tam tersi,sen sana dayak atan adama katlanmak zorunda değilsin,karşına al konuş,düzelsin düzelmezse eğer,ayrıl gitsin,dayak ve sonrasını yaşamaktansa,kendine yeni bir hayat kurman daha mantıklı bence...

18. 3 Haziran 2009
  19. kuzum85

kuzum85 aşk bir yangın Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    aşk heyecen 11 aymış demek insanlar birşyleri elde edince gerçek kimliklerini nasılda açığa vuruyorlar yazık çok yazıkkötükedihüso