üni.bitirmişsin çalışmıyorsun denmesi beni üzüyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Liza. tarafından 5 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : Liza.
  1. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    eşim çalışmamı istemedi ama 9 senelik evliyim hala bunu aşamadım: yani birisi bana eşin seni neden çalıştırmamış.Allah allah ben olsam...falan böyle dendiğinde benim bütün moralim allak bullak oluyor. neden acaba?kızlar inanın eşime sinir oluyorum her dendiğinde tekrar tekrar.
    bütün kadınlar kendi emekliliğinin peşinde.bana da bir gelecek korkusu mu geliyor bilemiyorum sebebini

2. 5 Temmuz 2010
  3. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki siz hiç istediniz mi çalışmak? yani siz istediğiniz halde mi izin vermedi yoksa ortak kararınız mı? siz memnunsanız elalemin dediğine bakmayın.. :KK66:

4. 5 Temmuz 2010
  5. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ben istedim zamanında ama malesef bu konuda çok sabit fikirli.çalışmama izin vermedi kesinlikle.
    bende alıştım zaten böyle. bu saatten sonra çalışmayı düşünmem ama milletin lafı beni etkiliyor.işte dediğin gibi herkes kendi kafasına göre fikrini konuşuyor.
    ama sinir oluyorum ben buna.

6. 5 Temmuz 2010
  7. feen

feen Sporcu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    Evli degilim. Ama, bu kocalardan calısabilirmiyim diye izin almak neyin nesi hic anlamıyorum. :kızgın:
    Esirmi bu kadınlar.
    Calısmak istiyorsa bir bayan, kendi iradesiyle girip calısmalı. Esininde fikrini almalı tabi. (bir is buldum. surada. calısma saatleri su. yapacagım is su. v.s. )
    Koca, calısılmasını istemiyor diye buna razı olunup boyun mu egilmelidir? Ben evli degilim ama sormak istiyorum normali bu mudur?

8. 5 Temmuz 2010
  9. morrison

morrison Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çalışmak kadar çalışmamak da tercih meselesi. Ben de üniversite okuyorum ama ev hanımlarına özendiğim olmuyor değil kaydirigubbakcemile3 Onyedi yaşımdan beri çalışıyorum birkaç senedir. Çocuğum olursa evde oturup kendim büyütmek istiyorum mesela. Benim terbiyemle yetişsin istiyorum. Çalışmamanın artıları bunlar. Hayatın tadını daha güzel çıkarıyorsunuzdur koşturan,bir yerlere yetişmek zorunda olanlardan. ınsanlar sabah saat yedide evden çıkıyor,akşam sekizden önce eve gelemiyorlar. Pazar günleri dışında boş vakitleri yok çoğunun. Ne ailelerinin ne çocuklarının ne de hayatın tadını yeterince çıkartamıyorlar malesef. Siz bu açıdan ne kadar şanslısınız aslında. Dışarıdan prim ödeyerek de emekli olunabiliyordu hatırladığım kadarıyla en kötü öyle yaparsınız. Siz mutluysanız,çalışmamaktan yana bir sorununuz olmadıysa,hayatınızdan memnunsanız kimsenin ne dediği çok da önemli değil. Ama keşke eşiniz de o kadar katı olmasaymış ve kararı size bıraksaymış.

10. 5 Temmuz 2010
  11. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    zaten çalışma konusunda çok ısrarcı olsaydım bu evlilik ya olmazdı.ya da olsa bile yürümezdi.
    o derece bir soruna yol açar bunu yaşadık.

12. 5 Temmuz 2010
  13. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    sen halınden memnunsa sorun yok..Cok ıstıyorsan dışardan sıgortanı esın yatırsın

14. 5 Temmuz 2010
  15. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet çalışmamanın artıları var.
    çocuklar benim terbiyemle yetişti canım haklısın o konudakaydirigubbakcemile5

16. 5 Temmuz 2010
  17. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence yine de insan o kadar okuduktan sonra bi şekilde kullanmak ister o bilgilerini öğrendiklerini. yani en azından ben isterim...

18. 5 Temmuz 2010
  19. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sen mutlu musun bu halinde ona bak derim :icecream:

çalışsaydın da yine söyleyecek bir laf bulurlardı

bazılarının maksadı sırf moral bozmak :bbo: