Üniversite de arkadaşlıklar

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve turuncukelebek tarafından 15 Aralık 2009 başlatılmıştır.

15 Aralık 2009
    Konu Sahibi : turuncukelebek
  1. turuncukelebek

turuncukelebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ne düşünüyosunuz kızlar ortaokuldaki ya da lisedeki gibi değil demi daha resmi daha sınırları olan ve daha soğuk çıkarlara dayalı yüzüne karşı direk hayır denilen :kızgın:ama aynı zamanda beraber deli gibi eğlendiğin ,hocalar için içinden aynı küfürleri saydığın,kalmak üzere olduğun dersten beklenmedik şekilde mucizevi şekilde geçince ilk bulduğun arkadaşına sarıldığın gibi bir şeyler işte:roflol:

Son düzenleme: 15 Aralık 2009
  2. 16 Aralık 2009
  3. dyslexia

dyslexia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesinlikle daha mesafeli ve çıkarlara dayalı, ama bunu genel için söylüyorum. ben altı yıl tıp fakültesi okudum. en başlarda hepimiz sürü gibiydik 6 yılın sonunda kaldık mı bir avuç insan. hatta 4 kişiyiz. ama bu 4 kişi kardeşten de öte artık. demem o ki üniversite arkadaşlıkları zor ve az oluyor.

4. 16 Aralık 2009
  5. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Canim Türkiye'yi bilmemde, yurtdisinda sinifta 3-4 tane akilli varsa, bunlar cok kaprisli olurlar.
    Beraber gezer dolasirlar felan,kimseyi aralarina almazlar (onlari kim napacaksa) ama birbirlerinide cekemezler. Sürekli rekabet icindelerdir.
    Benim sinifta 3 kiz vari böyle. Hele birtanesi.. Aman Allah'im.. herseyin en iyisini ben bilirim edalarindaydi..
    Ama cok iyi arkadasliklarda kurabiliyorsun. Ve burda daha cok yabancilar yabancilarla arkadas oluyorlar.
    Mesela Türk-bosnali-arap vs vs.. kültürler hemen hemen ayni oldugu icin (arap kültürü biraz farkli gerci ama din ayni) birbirini daha iyi anliyorsun..öyle canim iste.. Ama nedense banada Türkiye'deki arkadasliklar daha sicak geliyor.. belki bilmedigimden öyle hissediyorum..

6. 16 Aralık 2009
  7. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

Kesinlikle katılıyorum,bir çok insan nasıl otlanabilirm derdinde! hangi arada bu kadar kurnazlık öğrenebilmişlerr,hiç anlamamıştım o zamanlar..
    Ama kafa dengini de buluyorsun bir şekilde..
    Dikkatli olmak lazım..
    Çok şükür ailemi utandıracak bir şey yapmadan gittim geldimm..
    Umarım oğlumda sorunsuz bir şekilde okur..

8. 16 Aralık 2009
  9. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çok değişik yaaa.... çoğu insan çıkara dayalı yaklaşıyor,kimisiyse gayet sıcak,samimi...tek dertleri dost olmak...bakalım ünv bittiğinde ne halde olcaz,şimdiden çok merak ediyorum....

10. 16 Aralık 2009
  11. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    insanina denk gelmenle alakali..
    oyle insanlar geliyorki tek bir gun darda iken yaninda oldun diye 40 yil cidden hatrini tutuyolar.. canindan kanindan oluyorlar..
    bazilarini ise koynunda yatir istersen yoldan gecerken seni gormezden geliyolar..
    insanina bagli..
    ama genel ortama bakicak olursan daha mesafeli arkadasliklarim var.. gerci benim lisede de oyleydi arkadasliklarim ama uni. ortaminda arkadasliklar daha cikarlara dayali. iyi not tutuyorsan basarili isen felan bi bakiyosun etrafin insan kayniyor.. %90 i cikar arkadasligi bnlarin..
    o yuzden cok takilmicaksin arkadas olayina.. birlikte birseyler yapabildigin insanlar arkadasimdir deyip geciceksin.. ille de 40 yil sursun diye ugrasmicaksin..
    her arkadasligin miadi var..

12. 16 Aralık 2009
  13. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    benim lise çok kötüydü, insanlığı üniversitede gördüm. çok acaip şeylere de rastladım, ama iyilerin yanında kötülükleri azdı.

14. 16 Aralık 2009
  15. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ortaokul yıllarımı ve üniv yıllarımı ve arkadaşlarımı hiç unutamıyorum..hala da görüşürüz :1hug:

16. 16 Aralık 2009
  17. Chopard

Chopard Hayat guzel.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ozellikle birkac tane Lise arkadasimdan hic kopmadim,en iyi dostlarim onlar.kaydirigubbakcemile5

18. 16 Aralık 2009
  19. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    karşına çıkan insanla alakalı, doğru. benim üniversiteden hala görüştüğüm ve sevdiğim bir iki arkadaşım var. bir kısmıyla zaten samimi değildik. samimi olduğumuzu sandığım birkaçı da çıkarcı çıktı.. böyle yani :1ninca: