Üniversite mi? Bölüm mü?

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve sekey tarafından 22 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : sekey
  1. sekey

sekey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar birşey sormak istiyorum.ben nğde üniversitesi fen edebiyat biyoloji kazandım.şöyle bi tepki aldım"neden niğde yazdınki bilindik bi üniversite yazsaydın başka bölüm olsaydı" dedi.
    üniversite okumak için;bilindik üniversitede herhangi bölüm okumakmı önemli,yoksa herhangi bi üniversitede bildiğin bölümü okumakmıı??
    :uhm:

2. 22 Ağustos 2008
  3. xxtinaxxoxzqe

xxtinaxxoxzqe İyi ki Varsın Kocişim <3 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hyr cnm tabikide istedigin bölümü okuman önemlidir sonucta cok iyi bir üni okuyp alaksız bi bölüm okuman daha mı iyi olur yanikafamçokkarıştı önemli olan o bölümü okurken zevk almn mutlu olmm ve bitirdiktn sonrada okudugun işi yapmak hihoyyyt

4. 22 Ağustos 2008
  5. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    önemli olan gelecek vaad eden iş imkanı geniş sevebilecegin bir bölümde okuman

6. 22 Ağustos 2008
  7. lost87

lost87 Uyanalım Gaflet Uykusundn Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    ne yazıkki üniversite

kariyer yönetimi kursuna giderken...
    özel bir kuruluşun halkla ilişkiler müdürüne şu soruyu sormuştum aynen yazıyorum...
    eleman alırken
    ODTÜ bitirmiş bir öğrenciyimi yoksa başka bir üniversiteden mezun olmuş birisinimi alırdınız diye sormuştum...
    bana cevabı elbette ODTÜ demişti...

yani bu gerçek...

8. 22 Ağustos 2008
  9. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    losta kısmen katılıyorum ama tamamen değiL...bazı büyük kuruluşlarda dediği gibi üniversite önemli olur ama bir yere kadar...bunu unutmayın..Önemli olan kişinin üniversiteden sonra kendini yetiştirmiş olması önemli..bu iş tecrübesi de olur...ilgili bölüm yüksek lisansıda olur.....yabancı dil de olur.
    birde önemli olan kişinin girişken olması......Odtü mezunu olupta girişken,konuşkan olamayan diksiyonu düzgün olmayan sesssiz insanlarda var.yani kendini ifade edemeyen...kendini sunamayan....iki üniversite bitirmiş de var kendini ifade edemeyen........iş hayatında önemli olan girişken kendine güven ve başarıdır....mülakatlarda ne mezunu olursan ol..kendini iyi ifade edebilen kişiler başarılı olur...sessiz suspus kendine güvenmeyen aslında var olan kapasitesini sunamayan kişiler boğaziçide olsa odtüde olsa geri kalır..bunu da unutmayalım.

10. 22 Ağustos 2008
  11. ozicelcius

ozicelcius üçüzlerime kavuştum.:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    bende üniversite diyenlerdenim....adı olan bi üniversitenin her bölümü iş alanı saglıyo....iş başvurularında önce üniversite sıralaması ardından kişinin mesleki donanımı önem kazanıyor....

12. 22 Ağustos 2008
  13. lost87

lost87 Uyanalım Gaflet Uykusundn Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148

aynen katılıyorum canım...

14. 22 Ağustos 2008
  15. sekey

sekey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ewet üniversite elbette önemli ama sonucta ben odtü kazanıp muhasebe okusam dahamı iyi olurdu yanii?? ee bide kredimi yüksek tutup baska üni.ye gecebilme ihtimali war bunun yüksek lisansı warr ws.warr
    senağlamaüniyi kazandığıma sevinemiyorumm yafff:çok üzgünüm:

16. 22 Ağustos 2008
  17. EU2

EU2 Guest

sevin canım sevin kazandığına bak ben kazanabileyim diye ne emek veriyorum ne ter döküyorum sen ne güzel kazanmışsın işte böyle şeylerle sıkma canını

18. 22 Ağustos 2008
  19. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Evet üniversite adı geçerli oluyor çoğu zaman,ama tanınmış belli başlı büyük kuruluşlarda.

Siz bu alanda kendinizi geliştirirsiniz eğitiminize yüksek lisansla iyi bir üniversitede devam eder geleceğinize bakarsınız.