üniversite??

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve axi___ tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : axi___
  1. axi___

axi___ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    108
    böyle bir konuyu nereye açsam bilemedim dert degil benimki merak aslında.. biraz önce akide arkadasın konusunu okuyunca üniversiteden laf açılınca bende sormak istedigim soruları sormak istedim.. ben liseden bu yıl mezun oldum 2.kez öss ye hazırlanıyorum kısmetse bu yıl iyi bir bölüm kazanırım gibime geliyor(psikoloji istiyorum bu arada) benim merak ettigim üniversiteye gittiginde nasıl bir ortam seni bekler sana ne gibi fayda saglar.. ben kendime bakınca hala küçük görünüyorum gibime geliyor bir de cok zayıfım o yüzden de fizik olarak kendimi küçük hissediyorum. ne biliym ünv.ortamı nasıl filan hiç bilmiyorum acaba arkadasım olur mu filan düşünüyorum :) asosyal degilim arkadas cevrem coktur ama ünv.den nedense tedirginim.. ben daha küçügüm filan gibi düşünüyorum. hemde biraz motive olmuş olurum bazen umutsuzluga kapılıyorum kazananmam filan diye..biraz bilgi verirseniz cok sevinirim.. tşk.ler şimdiden..

2. 6 Aralık 2009
  3. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kucuk filan degilsin canim merak etme. universite istemedigin kadar arkadasin olacak. bu donemde kurulan arkadasliklar senelerce decam ediyor. daha olgun, daha aklibasinda olacaksin, kuracagin arkadasliklar da oyle... universite egitim hayatinin en guzel donemi bence... insallah iyi bir okula girersin. tadini cikar!

4. 6 Aralık 2009
  5. axi___

axi___ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    108
    mambaa inş.cok güzel olur.. aslında cok heyecanlanıyorum nasıl bir ortama girecegim filan die.. bir de kazansam nasıl heyecan yaparım şimdiden böyleyim.. her an düşünüyorum hangi ünv.kazanacagım yurt iyi olur mu fian die.. umarım sınavda bi aksilik yaşayıpta kötü bir yer kazanmam..

6. 6 Aralık 2009
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    büyü de öyle git o zaman :lepi:

üniversitede nasıl bi hayat yaşayacağın seçtiğin şehire ve bölüme göre değişir:kahve:

okul bittikten sonra büyük ihtimal değişirsin... mesela şu kendine güvensizliğin gider

üniversite ortamı kurtlar sofrası...:1ninca: dikkatli olmak gerek her açıdan

8. 6 Aralık 2009
  9. axi___

axi___ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    108
    navb yorumunu okuyunca güldüm.. öyle kendime güvensizlikten degil merak ediyorum.. bi de her türden insan filan diyolar ya.. evet bide herkes gercekten cok degişiyor ya nasıl bir ortam gercekten merak ediyorum..

10. 6 Aralık 2009
  11. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.140
    Ödül Puanları:
    488

fiziken vs. olarak küçüklüğünü kafana takma.
    millet fizigine bakınca üniye gittiğine şaşırsın bırak biras :eek:

bence kolayca arkadaşllıklar edinceksindir

12. 6 Aralık 2009
  13. axi___

axi___ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    108
    inş.dediginiz gibi olur burdaki yorumlar gercekten iyi geliyor bana..

14. 6 Aralık 2009
  15. EU3

EU3 Guest

axicim ben üniversiteye başladığımda okadar küçük görünüodumki, bide çok zayıftımmmm..hep derdim lise öğrencisi gibi duruorum..

ancak üniversiteye gittiğimde büyüyüverdim birdenmafoldumben 1.2 sınıftaki fotoğraflarıma bakınca şaşırmaya başladım... ayrıca çevremdeki hemen hemen herkes benim gibiydi..

ortam olarakta merak etme hemen bi arkadaş çevresi oluşuo kendiliğinden,hatta önce kalabalık bi grup şeklinde takılıosun, aradan aylar geçtikçe yaprak dökümü yaşanıo :nazar:

yapman gereken arkadaşlarını düzgün seçmen, yoksa öğrenci çok tanışmak için , önemli olan okulunu engellemiycek senin hayatını düzenini bozmıcak kişilerle muhattap olman..

ama herşeyden önce şimdilik bunlarla kafanı yorma, derslerini hallet gerisi gelio zaten kendiliğinden..

16. 6 Aralık 2009
  17. axi___

axi___ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    108
    magiclowe tşk.ederim yorumun için.. inş.bende senin gibi olurum kendimdeki degişimleri fotolarda anımsarım :))

18. 6 Aralık 2009
  19. mor_salkim

mor_salkim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inan sana sadece şunu söliyeyim liseden farkı yok sadece dersleri agır o kadar haa birde biraz daha rahat olursun hepsi o yalnız şu var ilk yılki arkadas gruplarına pek inanma hepsi 2 ve üçüncü sınıfta bozulur hatta 1 in sonunda bile bozulmaya baslaar kendi capında küçüklü gruplar oluşur sende elbet bunalrın birinini içinde yer alırsın sonra katıldıgın gruptaki bazı arkladaslarından kazıgı eyrsdin bunalr sana ders olur son iki yada 1 yıl artık arkadaslıktan cıkıp dostluk mertebesine ulasacagın insanlarla birlikte olursun haa buda kesin deildir canım insan oğlu bu oda her an kazık atabilir sana yani özetle demem gereken şu yabancı bi yere okumaya gidersin senin senden başka arkadaşın dostun olmaz canım bunu bööle bil sen şimdi önce sınavına calış diğerlerini kazandıktan sonra düşünürsün bu kadar kafana takma bence herşey yoluna girer zemuszemus