Üniversiteden Korkuyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve 34esra86 tarafından 21 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : 34esra86
  1. 34esra86

34esra86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet belki komik ama ben lisesi dışarıdan bitirmiş biri olarak ve 6 yıldır okul yüzü görmeyen biri olarak üniversiteye gitmekten korkuyorum özel üniversite kazandım 4 yıllık sosoyoloji bölümünü ama okul bana korkunç geliyor hergün ağlıyourm yapamam diyorum hiç yazılmıyayım gidemem okul evimizde uzak o bile korkutuyor dersleri başaramam gidemem diye ağlıyourm hep. yıllardı okul görmemişim açıkcası kendi dükkanında çalışan biri olarak rahatta bir hayatım var ve vazgeçerim okadar parayı yatırdıktan sonra yapmam diye korkuyourm bana yardımcı olun nolur yoksa üniv hayatım başlamadan bitecek ayrıca maden gidemiceksin neden sınava girdi ve tarcih yaptın derseniz ben açıköğretim okurum diyorum ailemin zoruyla bu bölümü yazdım aslında psikoloji istiyordum hem puanımda tutmaz dedimki puanı en yüksek olan okulu yazdım ama tuttu sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim 4 yıl gözümde büyüyor yaşım 23 mezun olurken 27 yaşında olucam off off ....

Son düzenleme: 1 Eylül 2009
  2. 21 Ağustos 2009
  3. hayhay

hayhay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    esracım başlıkta korkuyorum yazmışsın ama sanırım daha çok içinden gelmiyo.başaramam diye neden korkuyosunki?işin önemli kısmını başarmışsın zaten.bundan sonrası çok da zor değil.

4. 21 Ağustos 2009
  5. Arora

Arora Pretty woman :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Üniversite hayatı kadar güzel bir şey yoktur inanın.. Korkularınızın sebebini bilmiyorum ama bence çok gereksiz.. ılk ay belki zorlanırsınız ama sonrasında çok mutlu olacağınıza eminim.. Hayırlı olsun :)

6. 21 Ağustos 2009
  7. tubaolcy

tubaolcy Ömre Bedel.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    zorlanacagın ilk bir iki ay,sonra iyiki burdayım diyeceksin emin ol,yaşı problem etme üniversiteye geç başlamak avantaj çogu durumda

8. 21 Ağustos 2009
  9. hayhay

hayhay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

katılıyorum

10. 21 Ağustos 2009
  11. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ınan bana çok pişman olursun. Elinde böyle bir fırsat varken değerlendirmelisin. Ben yapamadım ailemin tek çocuğuydum gidemedim başka şehirlere. Açıktan girdim. ilk sene olmadı. sonra bir daha denedim gene başaramadım. Ama gitseydim eminim ki yapardım. Şimdi lise mezunuyum ve inan bana hep bunun ezikliğini yaşıyorum. ılerleyen zamanlarda tekrar şansımı denemeyi düşünüyorum. Bak bir de istanbulda olacak okulun. Yaşadığın şehirde. Keşke benim de elimde böyle bir fırsat olsa bir an bile düşünmem. Bence sende bu korkuları bırak. Evet uzun zamandır ara vermişsin elbet zorlanırsın ama çabuk geçer. Daha başlamadan vazgeçersen bunun pişmanlıklarını ileride çok yaşarsın :umursamaz:

12. 21 Ağustos 2009
  13. MeLiSimmm

MeLiSimmm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    akılını başına topla :) hayatının en güzel zamanlarını geçireceksin orda hem ne varmış yaşında bi arkadaşımın ablası 28 yaşında başladı üniye:) mesela benimde okulumda vardı zade yağlarının sahibi hemde ve 45 yaşındaydı :) elinde defterleriyle gelirdi :) şimdi elimde bi fırsatım daha olsa (aslında evli olmasam)hiç ama hiç beklemem tekrar giderim inan bana...her zaman sölüyorum okul,eğitim ayrı ama o ortamı tatmak hepsinden ayrı...sadece onu yaşamak için bile gitmeye değer inan bana :eek:

14. 21 Ağustos 2009
  15. EU3

EU3 Guest

hayatının en güzel günleri seni bekliyor ,korkuyu bir tarafa bırak,heyecan ve mutlulukla bekle.Yaşında geç falan değil.Ah ahh keşke bende dönebilsem o yıllara.Bende gelim midelikafadulden

16. 21 Ağustos 2009
  17. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Okul gibisi,okumak gibisi var mı yahu? zemuszemus

Ben hep derim kocama okutsana beni diye,hep okula gideyim ben..

Şimdi korkuyorsun ,yapamam diyorsun,başaramam diyorsun,yaşım büyük diyorsun,kendince bahanelerin var evet,ama bir kere en önemlisi ''başaramam '' düşüncesini sil kafandan,bu sadece okul için geçerli değil,alasını başarırsın yeter ki iste ve emek ver,insana ihanet etmeyen tek şey emeğidir.

2.si yaş meselesi ;bir sürü örnek sayabilirim sana yaşça daha geç gidenlerden,inan bana benden daha azimli ve hevesliydiler,ve daha başarılı,seviyorlardı çünkü okumayı ,değerini biliyorlardı,ve farklıydı onlar,olgunlukları,hayata bakışları,hayat tecrübeleri açısından,belki bu yüzden de arkadaş çevreleri daha genişti.

Hepsini geç,isterse hiç arkadaşın olmasın,okumak herşey değer yaw,daha ne..opuyorumnanaktan

Kafana takma arkadaşım,başarırsın evelallah,hiç korkma..a.s.

18. 21 Ağustos 2009
  19. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaslar esra dersleri basaramayip yatirdigi paranin bosa gidecegini dusunuyor

para kolay kazanilmiyor sonucta

esracim aynen bende dört yillik üniversite kazandim isletme bölümünü

cok pisman oldum isletme sectim diye cunku sayisalim cokta iyi degil

bende suan bocaliyorum acaba seneye bidaha mi girsem diye

basaramayacagim bölüm icin o kadar para gercekten cok diye dusunuyorum

arkadaslarim basarirsin diyorlar yap diyorlar ama matematik öyle iki gunde ogrenilcek bisey degil ki

Allah yardimcimiz olsun bide ben hamileyim simdi :gitme:

Son düzenleme: 21 Ağustos 2009