Üniversiteye hazırlanırken nasıl bir çalışma yapıyordunuz?Yardımcı olmak ister misinz

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve mervealt tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : mervealt
  1. mervealt

mervealt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yardımlarını bekliyorum :CüvCüv:

2. 25 Mart 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bence dersi derste öğren.dershenede öğren ve evde çalışmana gerek kalmaz o zaman.birde çok soru çöz.ben günde 1000-1500 arası soru çözerdim

4. 25 Mart 2009
  5. mervealt

mervealt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim güzel tavsiyen içina.s. ama beni öldürsen günde 1000-1500 soru çözemem:1shok:

6. 1 Nisan 2009
  7. selenimo

selenimo çok şükürrr. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    peki nereyi kazandın?

8. 6 Nisan 2009
  9. farniente

farniente Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de hiç çalışmazdım.aslında test de çözmezdim,dil derslerini ortaokuldan itibaren severek takip etmekten başka bir olayım olmadı.diğer derslerde sıkılıyor,dalıp gidiyordum kötü bir durum..Türkçe ve İngilizcem yüksek oldu böylece.
    bol bol kitap okurdum,bu sayede hiçbir sınavda yetiştirememe ve soruyu kavrayamama sorunum olmadı.bir de çok sakindim,bu da etkili olmuştur sanırım.
    ama sadece bol okuma ve sakin olma kısmını tavsiye ediyorum :eek:

Bol test çözmek iyi fikir galiba,soru kalıplarını görmek açısından.

10. 7 Nisan 2009
  11. sel_can

sel_can Guest

bn hiç çalışmadım falan filan diyemem bu işin sırrı planlı programlı çalışmak ve her ne bölümden giriosan gir sana günde 50 tane türkçe çözmeni önerrim türkçeyi sınavda eksiksiz ve çabuk btrmene yardmcı olcktr..ve türkçe kolay gibi gözüksede dikkatsizlkten bi çok kişiyi eleyebiliyor..şimdiden başarılar....

12. 7 Nisan 2009
  13. mervealt

mervealt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim faydalı bilgileriniz için saygılara.s.

14. 9 Nisan 2009
  15. DisiAnka

DisiAnka 26 Ağustos ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    10.095
    Ödül Puanları:
    198
    işin sırrı olabildigince soru çözüp yeni kalıpları ögrenmek.. ben hazırlanırken her gün düzenli sayıda soru çözdügümü söyleyemem bi gun 500 oluyodu bi gün 700 başka gün 250 kalıyodu onu biraz da çözdugun dal etkılıyo sayısallar sözele oranla daha fazla vakit alıyorr.ama çok soru çözcem hevesine kapılıp yapabildigin kolay sorulara yönelme varsın az soru çöz ama o günden karlı olarak yeni soru kalıpları ögrenmiş olarak cık benim fikrim budur arkadasım.kolay gelsin

16. 13 Nisan 2009
  17. ealll

ealll türkolog... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mervealt söylenenler %100 doğru canım..soru çözmek kadar faydalı birşey olamaz..ama tek bir kaynaktan değil!!bu çok büyük bir hata olur..farklı kaynaklardan farklı tipte soruları görmelisin.inan bana çok işine yarayacak

18. 13 Nisan 2009
  19. sahra87

sahra87 Bilemiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    işin sırrı planlı olmakta.ben ilk konulardan başlayıp her konuyu öğrene öğrene ve o konu hakında tüm test kitaplarındaki soruları çözerek ilerlemiştim ve günde 400 soru çözüyordum ben daha fazla değil her gün mtlaka 400e tamamlardım..yaamadığım soruları mutlaka sorardım ve son ay izin almamıştım okula gitmiştim çünkü izin alanların %90ı ders çalışmıyor evde.eğer disilinli biri değilsen raor alma git okulda ders çalış..başarılar şimdiden