ünlü anneler ve annelik duyguları.........

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve hxuxrrem 2000 tarafından 10 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  10 Şubat 2008
  Konu Sahibi : hxuxrrem 2000
 1. hxuxrrem 2000

  hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

  Katılım:
  14 Aralık 2007
  Mesajlar:
  5.422
  Beğenildi:
  10
  Ödül Puanları:
  146
  Ünlü anneler 'annelik duygusu'nu anlattı

  Kariyerlerinin en güzel noktasında anneliği tadan Türkiye'nin güzel, başarılı ve ünlü anneleri bu ayki Bebeğim ve Biz dergisine annelik duygusunu ve 'Anneler Günü'ne dair düşüncelerini anlattı.

  Ebru Şallı
  "İyi ki anneyim"
  "Dünyanın en güzel, en saf ve karşılıksız duygusunu şüphesiz bebeğimle yaşıyorum. Anne olmak anlatılmaz, ancak yaşanır. Çünkü henüz anne değilken, annelerden dinlediğim hikayeler beni çok etkilerdi. Ama gerçek anlamda anne olduktan sonra onları daha iyi anlamaya başladım. 9 ay karnında taşı, kanından kan, canından can ver, sonra dünyaya getir ve emzirmeye başla. Kolit sancıları, uykusuz geceler, ilk diş, emekleme, ilk adım derken, bir bakıyorsunuz anne-baba demeyi öğreniyor. Dünyanın en tatlı ve her zaman gülen bebeği olsun istiyorsunuz. O ağladığında birden bire mutsuz oluyorsunuz ve siz de ağlıyorsunuz. Hasta olduğu zaman 'keşke ben hasta olsaydım' diyorsunuz. İyi ki anneyim ve bütün bunları yaşıyorum. Bana bu güzel duyguları yaşattığı için eşime çok teşekkür ediyorum. Berom'u sonsuz, onun diliyle 'büyük' seviyorum..."

  Zeynep Kasımlıoğlu
  "Anneliğin her anı heyecan dolu"
  "Annelik bebeğin anne rahmine düşmesinden itibaren başlıyor. Kızımı ilk kucağıma aldığımda çok heyecanlanmıştım. Her anneler gününde, onların bana gelişimleriyle ilgili gösterdiği önemli hediyeleri oluyor. Bu yıl Ömer konuşmaya başladı. Onların her gün göstermiş olduğu değişimler bana verdikleri en büyük hediye. Anneler Günü gelmeden, bana en büyük hediyeyi verdiler. Anne olmak tarifsiz bir duygu. Annelik çok yoğun yaşanan, büyük haz veren ve sorumluluk isteyen bir duygu. Anne olmak, her anı heyecan dolu yaşamaktır..."

  İnci Türkay
  "Seve seve canımı veririm"
  "Annelik tarifi olmayan bir duygu. Bu sevginin ve fedakarlığın tabii ki bir günde anlatılması çok zor. Yılda bir kere üstüne basa basa 'anneler fedakardır' duygusundan bahsedilmesi, ancak anneliği yüceltiyor olabilir diye düşünüyorum. Annelik, bir güne sığmayacak kadar özel bir durum. Ama bir taraftan da annelere özel bir gün kutlanarak, bunun önemi vurgulanıyor. Şu anda oğlum Ali için hiç düşünmeden canımı verebilirim. Annem her zaman 'sana gelecekse bana gelsin' derdi. O zaman bu cümlenin ne anlama geldiğini anlamazdım. Ama şimdi çok iyi anlıyorum. Annelik seve seve canını verecek kadar çocuğunu sevmek ve fedakarlık etmek demektir. Annelik, tahmini zor bir şey..."

  Buket Dereoğlu
  "Her adımımda aklım oğlumda"
  "Anne olmak dünyanın güzelliklerinden biri. Oğlum Can'ı dünyaya getirmekle doğru bir şey yapmışım. Anne olmak için bana göre 30 yaşını geçmek gerekiyor. Çünkü bu yaşlarda insan her şeyin daha bilincinde oluyor. Her şeyden keyif alıyor. Şimdi bana gece uyanmaları daha kolay geliyor. Eskiden olsa belki zorlanırdım. Bir yere gittiğimde, her adımımda aklıma öncelikle oğlum Can geliyor. Hayatımda her şeyden önce o var. Onunla oyun oynarken, yalnız kaldığımızda çok büyük keyif alıyorum. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum ve onun yanında olduğum zamanlar başka bir şey düşünemiyorum. Benim bu yıl ilk anneler günüm olacak. Geçen yıl oğlum Can, anneler gününden sonra doğmuştu. Şu anda 11 aylık. O yüzden bu yılki Anneler Günü benim için çok özel. Anneler Günü, doğum günümden daha özel benim için..."

  Ebru Cündübeyoğlu
  "En güzel bitmeyen aşk!"
  "Kızım Duru şu an 6.5 aylık ve aramızda büyük bir aşk yaşadığımızı söyleyebilirim. Anneler Günü gerçekten çok önemli bir gün. Zaten anne olmak başlı başına hisli bir olay. Hani He-Man diye bir çizgi film kahramanı vardı ya, insan anne olduğu zaman kendini, onun gibi güçlü ve kuvvetli hissediyor. Anne-babalar evlat sevgisinin önünde hiçbir sınır tanımıyorlar. Anne sütünün, bebeğin ihtiyaçlarına göre dönem içerisinde şekillendiğini öğrendim. Çocuğun yaşına ve ihtiyacına göre değişiyormuş. Anne olmak da böyle bir şey. Bebeğinizin yaşına ve ihtiyaçlarına göre siz de şekilleniyor ve farklılık kazanıyorsunuz. 6 aylık bir bebeğin ihtiyaçlarını karşılayan bir anne olarak siz de değişiyorsunuz. Önce sütünüzü, sonra sohbetlerinizi paylaşıyorsunuz. Bence dünyanın en güzel 'bitmeyen aşkı...' Hiçbir zaman çocuğunuza karşı duygularınızın tükenmediği bir aşk yaşıyorsunuz..."