Ünlülerden Zayıflama Önerileri

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve EU1 tarafından 16 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Claudia Schiffer

Ben her istediğini yiyebilen şanslı insanlardan değilim, işim gereği sürekli egzersiz yapmak ve yediklerime dikkat etmek zorundayım. Bir kutlama yaparken bile içkiden uzak durmam gerekiyor. Günlük kalori alımımı sebze ve meyvelerden karşılıyorum. Ayrıca bol bol domates suyu, üzüm ve bitkisel çaylar içiyorum.

Liz Hurley

Yemeklerimi yerken küçük porsiyonlarla yemek için küçük tabakları tercih ediyorum, büyük çatal bıçaklar yerine küçük çatal bıçaklarla yiyorum, böylece bir anlamda psikolojik bir taktik uyguluyorum. Çünkü böylece yediğim yemekler bana büyük porsiyonmuş gibi geliyor, küçük çatal bıçaklarla daha yavaş yiyorum ve doyduğumu hissediyorum.

Renee Zellweger

Ben et yiyeceksem iskambil kartı büyüklüğünde, sebze yiyeceksem çay fincanı tabağı ölçüsünde, karbonhidrat tüketeceksem küçük bir el sabunu büyüklüğünde yiyorum. Böylece öğünlerimi kontrol altına alıyorum.
    :içelim:

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ocak 2010
  2. 4 Mayıs 2008
  3. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.195
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşlar, dün TV den kulağıma çalındı.. Dilara Endican(modacı), 5 ayda 21 kilo vermiş. Programın tamamına bakacaktım ama dalmışım.. Tamamını seyreden varsa ekleme yapar nasıl olsa..

Aklımda kaldığı kadarıyla Endican'ın söyledikleri şöyle:

"Canım pizza mı istedi? Bir dilim yedim. Şarabımı içtim ama bir yudum... Herşeyden ama kuş gibi, çatalla yiyerek 5 ayda 21 kilo verdim."

İlginç..

Tabak kullanmayı bırakmak gibi birşey herhalde bu yöntem.. Elinde çatalla dolaşıyorsun, masadaki yemeklerin tadına bakıyorsun ama çatalın ucuyla.. Ama ne kadar sağlıklıdır onu bilemiyorum.

Sağlıklı gıdalardan normal miktarda tüketmek elbette en doğrusu.. Ama 5 ayda 21 kiloyu duyunca insan gıdıklanıyor... yerimseniben

4. 5 Mayıs 2008
  5. Honest

Honest Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım 5 ayda değil 1 ayda vermiş o kiloyu bende STAR TVde izledim..
    sabah kahvaltı yapmıyor,öğle vakti canı ne isterse yiyor ama nasıl?diyelim pizza istedi 1 dilimini yiyor,makarna var önünde bir tabak 1 çatal yiyor,günde en az 2.5 lt su içtiğini ve akşamları kendine koca bi tabak kuruyemiş ve meyve tabağı hazırladığını fakat hepsini yemediğini söyledi..tabağınız büyük ve dolu olduğunda önce gözünüzü doyurun sonra bi çatal alın ve bırakın diyor.vee gece yürüyüş yapıyormuş en az 1 saat bazen 2 3 saati bulduğu oluyormuş...a.s.

6. 5 Mayıs 2008
  7. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.195
    Ödül Puanları:
    238
    Sevgili Honest, öncelikle eksiklerimi tamamladığın için teşekkür ederim. a.s.
    Bir ay mı? Aman yalappim.. Akıllara zarar..
    Dedim ya, her zamanki gibi dalıp gitmişim.. Teaser da duydum a-aa seyredeyim dedim..
    Bir ayda 21 kilo, çok akıllıca bir hareket değil..
    Her ne kadar diyetisyenler (ve WHO) aylık ideal kaybının min-max sınırının 2-4 kilo olduğunu söyleseler de... TIBBİ olarak sağlıklı kilo kaybı senelik bazda %10

Ayda 21 kilo.. Bilemedim valla.. Çok tehlikeli geldi.. Demek ki kuş gibi yemeye özenmeyip, insan gibi yemeye devam etmek lazım.. yerimseniben

8. 8 Mayıs 2008
  9. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    İntikam diyeti

Hollywood’un seksi yıldızları, terk edildiklerinde bunalıma girip şişmanlamak yerine artık diyet yapıyor. Bu diyetin bir de adı var; "İntikam Diyeti". US dergisi son sayısında aşkta kaybedip "İntikam Diyeti"ne başlayan yıldızları açıkladı.

Tavuk ve balığın sırrı

Drew Barrymore, beş yıldan beri birlikte olduğu Fabrizio Moretti’den ocak ayında ayrıldı. Kısa bir süre sonra da kilo vermeye başladı. Barrymore, Reese Witherspoon gibi öğle yemeklerinde tavuk, akşam yemeklerinde ise balık yiyerek vücudunun ince kalmasını sağladı. Jogging ise yıldızın en sevdiği spor.

Yogayla zayıfladı

Carmen Electra, günlerini geçmişi düşünerek geçirmek isteyen kadınlardan değil. Seksi yıldız, Dave Navarro ile olan üç yıllık evliliğini noktaladıktan bir ay sonra beş kilo birden verdi. Genç kadın, yemeklerinde küçük porsiyonları tercih edip, tuz ve yağdan uzak durdu. Seksi yıldızın vazgeçilmez egzersizleri ise; yoga, göbek dansı ve bale.

45 dakika koşu yeter

Kate Hudson, 2006 yılında aşk hayatında iki ağır darbe birden aldı. Önce kocası Chris Robinson’dan, sonra da sevgilisi Owen Wilson’dan ayrıldı. Ancak güzel yıldız, üst üste gelen bu ağır darbelerden kendini yenileyerek sıyrıldı. Sıkı bir diyet uygulayan yıldız, yemek saatlerinde küçük porsiyonlarla yetinmeye başladı. Organik besinleri tercih eden sanatçı, her sabah 45 dakika koşarak vücudunu formda tutmayı başardı.

Zayıflayarak ayrıldı

Reese Witherspoon, eşi Ryan Philippe’den ayrıldığı zaman büyük bir ruhsal çöküntü içine düşmüştü. İki çocuk annesi ünlü oyuncu, ayrılıktan bir hafta sonra psikolojik destek alıp, diyete başladı. Sanatçı, öğle yemeklerinde tavuk salatası ve haşlanmış sebzeler, akşam yemeklerinde de balık ve salatalarla beslenmeyi kabullendi. Egzersizlere gelince: Witherspoon için koşmak en güzel spor. Oscar’lı oyuncu, günde üç mil koşarak üzüntüsünü ve fazla kilolarını atıyor.

(alıntıdır)

10. 8 Mayıs 2008
  11. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    40 bedenden 36 bedene düşen Tülin Şahin, "Kadınların hepsi güzel. Sadece belirli püf noktalarla daha bir çekici görünme fırsatları var. Vücut tipine göre doğru giyim çok önemli. Aynı şey yemekte de geçerli. Sağlıklı insan güzel insandır. İşte ben bu konuda onlara yardım ediyorum" diyerek 12 diyet sırrını açıkladı.

1- Acıktığınızda bol bol meyve yiyin, regl döneminde canınız çikolata istediğinde meyve tüketin.

2- İstediğinizi yiyin ama porsiyonu küçük olsun.

3- Elinizin altında sürekli su bulundurun.

4- Ne yerseniz yiyin 21 kere çiğneyin.

5- Ellerinizi abur cubur yemekten kurtarmak için bir şeylerle oyalayın, resim yapıp yazı yazın ya da örgü örün.

6- 'Gerçekten aç mıyım?' diye kendinize sorun. Acıktıkça yemek yiyip yediklerinizin tadına varın.

7- Kendinizi zayıf biriymiş gibi hissedin ve böylece motive olun.

8- Selülitler için: 25 miligram susam ya da badem yağına, bir tane mandalinanın suyu ve 5 damla lavanta karıştırarak sorunlu bölgeye sürüp sert bir lif ya da masaj fırçasıyla masaj yapın. Bu uygulamayı sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere tekrarlayın.

9- Kilo vermek istiyorum diyerek takıntılı olmayın.

10- Bol bol yürüyün. Bir yere giderken bir durak önce inin ve yürüyün. Bunu alışkanlık haline getirin.

11- Kendinize inanın ve 'Ben başaracağım' diyerek umudunuzu asla yitirmeyin.

12- Kilo verdiği bir yıl boyunca her sabah göbek attığını söyleyen Tülin Şahin, hanımlara evi temizlerken bile belli bir tempoda iş yapmalarını tavsiye ediyor.

(alıntıdır)