Unutkanlıktan dert yananlar

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve cicime tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

25 Haziran 2009
    Konu Sahibi : cicime
  1. cicime

cicime Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar 19 senedir kırmızı et yemeyen birisiyim sucuk falanda yemiyorum sadece arasıra tavuk ve balık yiyorum.Çok unutkanım hele son iki yıldır unutkanlığım arttı birde hep beynimde bir telaş bir karmaşa var.Sizlerde böyle sorunlar yaşıyor musunuz eğer yaşıyorsanız naıl başa çıktığınızı yazarsanız sevinirim

Son düzenleme: 25 Haziran 2009
  2. 25 Haziran 2009
  3. whiteice67

whiteice67 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    :1shok:hemde nasıl kendimi unutmazsam yakında,

4. 25 Haziran 2009
  5. HanimAga

HanimAga Guru Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    286
    cimcime, kirmizi etle alakali mi unutkanlik? CADIARZU Bilmiyordum...

Ben de kirmizi eti cok nadir yerim, sosis, sucuk, salam... yemem...
    Bende de var bu unutkanlik ama farkettim ki stres kaynakli.

Kendim icin bir seyler yaptigimda, kafami iyi dinleyip uyudugumda, kitap okudukca vs. vs. kendimi daha iyi hissediyorum... özellikle spor, ilac gibi geliyor..

6. 25 Haziran 2009
  7. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    Yeterli protein alınmazsa unutkanlık olabilir tabi ama kırmızı etinde yeri başka her ne kadar baklagillerde varsada yemek lazım.bide çok kafeinde almak unutkanlık yapar onları içmeyina.s

8. 25 Haziran 2009
  9. cicime

cicime Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya unutkanlık ayrıca beynimde sanki kırkayaklar geziniyor karmaşık.mesela bir işe başlarken yarım bırakıyorum d,ğerine geçiyorum onu yarım bırak diğerine gibi enteresan bir durum adapte olamıyorum.Heleki birilerini dinlerken bna soruyorlar ne cevap vereceğimi şaşırıyorum dalmışım ne anlattı haberim bile yok

10. 26 Haziran 2009
  11. zilayna

zilayna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    cicime arkadaşım,
    unutkanlık yüzünden bende çok rahatsızım.. aynı durumlar bende de var. işyerinde inan kaldırdığım bir dosyayı nereye koyduğumu (keza evdede aynı) inan bulamıyorum. çabalıyorum düşünüyorum veee çok zaman sonra buluyorum. ama inan bulana kadarda fenalık geçiriyorum. işte bu şikayetlerden dolayı dr. gittim kan testi falan yaptılar. sonuçta B12 vitamin eksiği çıktı. buda kırmızı eti fazla tüketmediğimdenmiş. neyse iğne verdi bana 1 yıl kullandım. ama 3 ayda bir kan testi kontrolünede gitt. 1 yılın sonundada herşey normale döndü. ama kan testi yönünden yoksa ben halaaa unutkanım canım. tekrardan dr gitsem iyi olurdu ama gidemedim. unutkanlık zaman içerisinde tedavi olunmazsa yaş ilerlediğinde biliyorsun alzaymır hastalığı yapıyormuş.
    korkuyorum vallahi çünkü çok unutkanlık var bendee :KK43:(

12. 17 Ağustos 2009
  13. orchidea

orchidea Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben de aynı belirtilerden şikayetçiyim. mesela defalarca kapı üzerinde anahtar bıraktım. bi de biz öğrenciyiz bekar kızlarız başımıza bir şey de elebilirdi. her zaman yemek yakarım mesela. aslında kırmızı et de tüketiyorum hatta unutkanlıklarımı fark ettikten sonra daha da tükettim ama pek değişiklik olmadı. yarın gidip bir görüneceğim nörolojiye. bence siz de ihmal etmeyin. sağlıklı da olsanız bunu doktordan duyun.

14. 17 Ağustos 2009
  15. EU3

EU3 Guest

Bende bu ara feci unutkanlık başladı kaydirigubbakcemile3

16. 17 Ağustos 2009
  17. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar sakın ihmal etmeyin mutlaka bir nöroloji doktoruna görünün benim babam alzeymer gerçekten çok zor bi hastalık

18. 31 Ağustos 2009
  19. siyahtay

siyahtay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşım unutkan olduğunuzdan bahsetmişsiniz B12 eksikliğinden kaynaklanan bir durum ama bazen farklı sebeplerdende olabiliyor ben sizin kafanızı fazla karıştırmadan bir nöroloğa gitmenizi öneririm. Sevgilerimle ..sağlıklı günler