unutulur mu...unuttunuz mu..

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Hoya tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

9 Mart 2010
    Konu Sahibi : Hoya
  1. Hoya

Hoya Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar kiminle yaşandığı önemli değil loğusalıkta çevrenizdekilerle problem yaşadınız mı ..
    bu problemler unutulur mu ileride ya da siz unuttunuz mu..
    ben unutamadım hep aklıma geliyor ve bana problem yaşatanların değil yüzünü görmeye sesini duymaya tahammülüm yok..
    ya ömür boyu unutmazsam ..

2. 9 Mart 2010
  3. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Yaşadığın problemler neler bilmiyorum ama her kadın lohusalıkta hassas olur. Normalde dokunmayan şeyler o zaman batar insana.
    Bende yaşadım evet unutmadım ama hayatımı etkilemesine de izin vermiyorum. Sende verme. Geçmiş geride kaldı. Şimdi bebeğinle mükemmel bir gelecek seni bekliyor.

4. 9 Mart 2010
  5. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bende yaşadım daha 15 günlükken unutmuyorum asla unutmayacağım ona göre davranacağım ama hayatımı mahvetmelerine de asla izin vermeyeceğim tabiki yoksa onlar kazanmış olur ben haklıysam onların kazanmasınada izin vermem hala üzülüyorum ama insanlar ne kadar vicdansız olabiliyomuş yazık

6. 9 Mart 2010
  7. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    belki kişiliğinle de alakalıdır.ben yapı olarak kin duymam ama asla da unutmam yapılanı.lohusalıkta canımı sıkanlar oldu.dün gibi aklımda.unutmam.

8. 9 Mart 2010
  9. begonvil07

begonvil07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim de canımı sıkanlar oldu da bunlar en yakınımdı maalesef
    biri kız kardeşim biri annem hmileliğimde de anlayışsızdılar beni
    çok üzdüler lohusalıkta da ama ne yapayım unutmak zorundayım
    zaten elin yaptığı unutulmaz ama aileninki untulur sanırım...

10. 10 Mart 2010
  11. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar ya çok özel olmazsa neler yaşadınız mesela neleri bukadar kafaya taktınız merak ettim.çünkü bende yaşıycam bunları.ama yanımda sadece eşim ve annem olacak.neler yaşarım bilmiyorum.

12. 10 Mart 2010
  13. kedi003

kedi003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar ben henuz dogum yapmadım 37 haftalık hamileyım ve sımdıden cok hassas oldum fakat garıp bir sekılde sadece kayınvalıdeme karsı.. onun her dedıgı her yaptıgı resmen benı rahatsız edıyor. bebegımı kucagıma alacagım gunu dusunmem lazımken, bebek oldugunda kayınvalidemın yapacagı seylerı sımdıden kurup cozmeye basladım.. ıns. gecer bu durum.. aklıma geldıkce sınır oluyorum, belkı 1 yıl once yaptıgı dedıgı seyler sımdı aklıma gelmeye basladı.. yada bazı seyler bende bırıkmıstı ve bu hamılelık donemınde ortaya cıktı ıyıce..

14. 10 Mart 2010
  15. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ben henuz logusalık donemındeyım dogum yapalı bugun 30 gun oluyo... dogumdan oncekı gune kadar ewde hep tektım kımse yoktu yanımda. kayınvalıdem 40 ın cıkana kadar kalıcam 40 lı kadın yalnız bırakılmaz dıyodu bana. 20.gun ewıne gıttı... aslında ıyı kadındır severdım kendısını ama bızde kaldıgı sure ıcınde oyle seyler yasadık kı su an son derece uzak ve sevgısızım kendısıne karsı. dogumum sezeryanla oldu. ewe geldıgımın 3.gunu kalkıp supurge actım lawabo cıfledım cunku baktım bunları yapan yok... kendısı sadece mutfaga gırıp yemek yapıyordu. e malum logusa ewı gelenı gıdenı cok... temızlıgı hep kendı basıma yaptım. oylekı mewlut ıcın ewe temızlıkcı kadın geldı ve butun gun pesınde dolastım. kendısı yıne yemegı yaptı ve oturdu tv ızledı bende perde astım... komık dımı??? 15 gun once amelıyat olmusum kalkmısım perde asıyorum ve dur kızım bıle demıyor...
    gecelerı 1-2 saat bıle uyumuyordum kızım kolık ve cok fazla gazı war butun gece basına dıkıyodu benı. artık uykusuzluktan bayılmak uzereydım kendısı gayet kesıntısız uykudaydı. hıc olmazsa ben emzırdıkten sonra kızım sen 1-2 saat uyu ben altını alır yatırırım dese cokmu yanı... sonunda 20 gun olduktan sonra ben gıdıcem sen ıyıysen dıkıslerın de ıyı dedı. bende gıt dedım...
    zaten bı yemektı yapılan onu bende yaparım o kadar ısten sonra...
    o kadar koydu kı o kadar zor gectı kı logusalıgım. ewde tekım kızım zor bı bebek amelıyatlıyım temızlık yemek hersey bana bakıyor... o yuzden bu yasadıgımı hıc bı zaman unutmıcam ve her seferınde de herkese hatırlatıcam. belkı buyutuyorum logusalık psıkolojısı abartıyorum ama gercekten cok kırgınım ve bundan sonra muamelemde ona gore olucak...
    rahmetlı anacım hayatta olsaydı boyle olmazdı elbet kayınvalıde elıne kalınca boyle oluyomus demek ne de olsa el kızıyız onlar ıcın...

16. 10 Mart 2010
  17. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yaşadığım ilk olayı anlatayım merak eden arkadaşlara ben sezeryan doğum yapmak zorunda kaldım epidural olacaktım fakat uyuşturmadı bayıltıldım ve çift anestezi aldığım için biraz ağır bi doğum oldu benim için neyse eve geldik 3. gün 4. gün misafir geldi eşimin teyzesi halası falan bu arada oğlum sadece koynumda uyuyor asla bırakamıyorum ve yürümekte de inanılmaz zorlanıyorum üzerimde yattığı içinde inanılmaz zorlandığımdan boynum tutulmuş ve onlar geldiğinde dedim ki kusura bakmayın ayağa kalkamıyorum otur otur dediler nasıl ağrılarım var anlatamam birde sıcak doğal olarak yüzüm gülmüyo kimin güler bu durumda vay efendim kimseyi istemiyomuş muyum ben?? surat yapıyomuşum !!! geldik 15. güne 15 gündür sadece günde 2 saat uykuyla duruyorum bebeğim habire emmek istiyor tepemde uyuyor tedirgin oluyorum düşürücem diye doğal olarakta uyuyamıyorum ve ayağa kalkmak zor oluyo benim için ve bu arada oğlumun kolik krizleride başlamıştı kayınvalidemler geldi kızları oğulları eltilerim falan bebek sevmeye geliyolar ayağa kalkamadım nasıl başım dönüyo dedim kusura bakmayın yine ilk abisi girdi eşimin hoşgeldiniz dedim adım gibi eminim dememişim birde görümcem şöyle bir cümle söyleyince bitti zaten kaç gündür uyumuyosun; dedim 16 doğum önceside uyuyamadım doğum sancılarından cevabı uykusuzluğuna veriyoruz dua et!!!! ve ben bu insanları çok severdim beni nasıl ağlattılar bi Allah bilir bittiler bende daha bu olayın devamı varda uzattım zaten kusura bakmayın...inşallah kimse yaşamasın böyle şeyler

18. 10 Mart 2010
  19. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Yuh diyorum başka bişe demiyorum....
    Merak ettim görümcenin çocuğu varmı? Ya ancak doğum yapmamış halden anlamayan bir kadın böyle davranır. Ay gelmesin o zaman yaaa.Gıcık oldum görümcene....

Hoş bendede benzer durumlar yaşandı ama annemle o yüzden unutmaya çalışıyorum ama bazıları kalıyor işte mesela doktor on gün dikiş yerlerine pansuman yapılcak demişti. Ben iki bilemedin üç defa ancak yapabildim. Aslında Hamile arkadaşlar bu günlerin değerini bilip naz yapma konusunda her fırsatı değerlendirsinler hatta fırsat yaratsınlar. Şimdi prenses sizsizniz. Bebek doğunca paspastan farkınız kalmıyor çünkü.. Kimse canınız yanıyormuş hassasmışsınız bakmıyor. Öncelik bebeğin...Çok üzüldüğüm durumlar oldu ama unutmaya çalışıyorum hepsi oğlum içindi diyorum...