Urgakina'nın Diyet Günlüğü

Konusu 'Diyet Günlükleri' forumundadır ve urgakina tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

23 Kasım 2009
    Konu Sahibi : urgakina
  1. urgakina

urgakina İnsanıSevmekleBaşlarHerşy Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Slm Kızlar, aç kalmadan diyet yapmak ve 5 günde 3-4 kilo vermek istiyorsanız bu yöntemi denemelisiniz. bu diyeti ben 4 sene önce bir diyet kitabında görmüş ve 3 gün yapmış, 2 kilo vermiştim. ama diyeti uzun süre yapmak zararlı sonuçlara yol açabileceği için en fazla 5 gün boyunca yapın daha sonra 2 gün ara verin ve yine 5 gün yapın. ben şimdi yapıyorum ve ikinci günümdeyim. ilk gün tartıda 69.5 çıktım bu sabah ise 69.0 çıktım. işte diyet;

diyet sadece bazı gıdalara açık. bunlar kırmızı et, balık, tavuk, peynir, yumurta ve az miktarlarda yoğurt ve süt'tür. kırmızı et, balık, tavuk, peynir ve yumurtayı istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. isterseniz bir oturuşta 1 tavuk yiyin ama önemli olan bu gıdaların haşlama yada ızgara olması kesinlikle yağ alımı yasak. süt ve yoğurduda yağsız tercih edin. bunun yanında bol bol su ve soda ile diyet kola içebilirsiniz. çay ve kahveyide kesinlikle şekersiz içmek zorundasınız.
    Diyetin mantığı ise şöyle; bilindiği gibi enerji=protein+karbonhidrat'tır. biz sıfır karbonhidrat alırsak enerji oluşması için karbonhidrat geresimini vücut depodan karşılamaya başlayacaktır. bu sebeple bu diyette size sadece protein içerikli gıdalar serbest. eğer diyet sırasında 1 şekerden ne olurki diyip şeker bile yerseniz bu sefer vücut aldığınız karbonhidratı kullanacak ve depoya dokunmayacak. böylelikle boşu boşuna protein yemiş olacaksınız. bu yüzden kesinlikle listede olanları yiyin.
    bir başka özelliğide bol bol su içmek çünkü diyette vücut yağları atmak için suya ihtiyaç duyacak zaten bol bol idrara çıkacaksınız. ama su içmezseniz vücudunuz zarar görebilir.
    ben dün başladım ve arife günü bitireceğim. hedefim 67 olmak inşallah veririm sonra ara verip tekrar yapacağım. uzun vadede uygulanması çok sakıncalı ama kısa vadede kilo vermek isteyenler için güzel bir diyetyerimseniben ben gelişmeleri hergün yazacağım..

2. 23 Kasım 2009
  3. esrAhsm

esrAhsm Boy:1,66 *Başlangıç:74,2 *Güncel:63.1*Hedef:58 Üye

Beğenildi:
    5.238
    Ödül Puanları:
    148
    aslında güzel. 5 gün yapıp 1 hafta ara verip tekrar yapılabilir. ama ben ekmeksiz durabilir miyim bilmiorum :KK70: 1 dilm ekmek eklesem çok mu etkili olur kilo vermemede??

4. 23 Kasım 2009
  5. yoyo

yoyo _ medcezir _ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    urganika ben bu diyeti smdilik yapmayı düşünmüorum fakat sen gün içinde yediklerini yazarsan daha faydalı olur die düşünüorum kahvaltıda sunu yedm öğlen sunu akşam sunu şeklide. en azndan fikir verirsin arkadaslara :KK66:

6. 23 Kasım 2009
  7. urgakina

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım ekmek yememelisin. Çünkü ekmek yüksek oranda karbonhidrat içeriyor:umursamaz:bak bende tatlı krizlerine giriyorum ama şimdi 1 lt zero cola aldım birde tatlandırıcılı sakız inan sanki şeker yiyormuşum gibi...
    Aslında ben bu diyete eşim yüzünden başladım.Nasıl mı; iştahı çok açık biriyim.geçenlerde kendime çok güzel triko bir elbise aldım. üzerime çok güzel oturdu. ama eşim hatlarımı belli ediyor diye giymemi istemedi (4 sene çıktık 1 senedir evliyiz bu güne kadar hiç karışmadığı için şok oldum.) neyse bir anlaşmaya vardık 67 'ye inersen giyersin dedi (İmkansız olduğunu düşünüyor:kahve:) şimdi iş inada bindi inan bana canım başka birşey yemek istediğimde elbiseyi aklıma getiriyorum. ne iştah kalıyor ne birşey. Dün de kavga çıkardım bayramda o elbiseyi giyeceğim diyezemuszemus. bak şöyle düşün hani oruç tutarken birşey yemiyorsun ya zorunlu olduğun için bunuda öyle düşün. ya da doktor sana 1 hafta bazı yiyecekleri kesmiş gibi. yani beynini bu şekilde adapte et:)))

8. 23 Kasım 2009
  9. urgakina

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    olur canım ozaman dünden başlayayım;
    pazar günü
    sabah; 1 kaynamış yumurta ve 200 gram ezine peynir yedim yanında da çay içtim. ve bol su..
    öğlen; iki tane yumurtayı kaynamış suyun içine kırdım.(biz bu na çılbır deriz.) sonra yumurtaları bir tabağa alıp üzerine yoğurt döktüm birazda baharat attım. ve afiyetle yedim.
    aralarda şekersiz çay ve nescafe içtim.
    akşam; iki tane piliç bacak aldım (Küçük boy) onları önce haşladım sonrada yağsız tavada ızgara yapar gibi kızarttım. yoğurtla birlikte yedim. gece yatarken karnım çok acıkmıştı. bir parça peynir yedim.
    Bugün(Pazartesi)
    Sabah; yine 1 kaynamış yumurta ve doyuncaya kadar peynir yedim. çayla birlikte.
    Öğlen; yarım hazır kızarmış tavuk aldım ve yarısını yedim. birde zero cola içtim .Akşamda light ton balığı alabilirim yada çılbır yapabilirim yine..
    yediklerimi size yazarım kızlar..

10. 23 Kasım 2009
  11. aeben

aeben Her daim üye :)) Pro Üye

Beğenildi:
    28.908
    Ödül Puanları:
    463
    slm . kıslar .....

urgakinacım . evet bu diyetle 5 günde 2.3. kilo verebilirsin ama verdigin yag deyil kas ve sudur ...... üzgünüm . bu daha önce denenmiş bişidir ..

ama senin durumun eşinle inada dönmüş o yüzden kolay gelsin ......

ha bide bayrama kadar belki baskül 67 gösterir ama bayramdan sonra kaç kilo olacagını söyleye bilirmisin ?...(karbonhidtatları yiyince)

bana kızma daha önce denedigim için bu kadar kesin konuşuyorum.. yargılamak için deyil sevgiler....

12. 23 Kasım 2009
  13. urgakina

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım haklı olabilirsin. bu diyeti daha önce bende denedim.zaten ilk kiloda verilen 4-5 kilo her zaman sudur. ayrıca 1 hafta diet yaptıktan sonra zaten insanın iştahı kesiliyor ve daha az yemeğe başlıyorsun. Bayramda da tabiki de yediklerime dikkat edeceğim. şerbetli tatlılarla aram hiç iyi değil allahtan:))
    Kas yakımına gelince VUCUT KARBONHIDRAT FAZLASINI YAG OLARAK DEPOLAR...ISTE BU DIYETTEKI AMAC KARBONHIDRAT ALIMINI SIFIRLAYARAK YADA COK AMA COK DUSUREREK FAZLALIKLARI YAKMAK PRENSIBINE DAYANIYOR.. vucut öncelikle vücuttaki yağları yakacak eğer karbohidrat miktarı yeterli gelmezse işte o zaman kas kaybına yol açar bu sebeplede bu diyeti 5 günden fazla yapılması sakıncalı ve bunu özellikle kırmızı yazıyla belirttim.
    hem bu diyeti genellikle vücut geliştirme sporu ile ilgilenenler yapıyor. eğer çok fazla kas kaybına uğratsaydı onlar asla yapmazdı. öyle değil mi? ki bu sporu yapanlar günde 8-9 yumurta yiyorlar.(Protein için)
    ama dietin bir başka olumsuz yanı uzun süreli yapıldığında böbrek ve karaciğerde hasara sebep oluyor. bu sebeple de bol bol su içerek, idrarla atımda böbrekleri zorlamamak gerek..
    yine bu şekilde bir uyarıda bulunduğun için teşekkür ederim:)) en azından diet yaparken risklerinide bilmiş olmak, daha tedbirli davranmamıza sebep olur..sevgiler...

14. 24 Kasım 2009
  15. urgakina

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar sabah kalktığımda tartıda 68.3 çıktı :sm_cool:bugün 3. günümde ve sabah yine 1 yumurta ve doyuncaya kadar peynir yedim. saat 1.30 gibi bir lokantadan fırında pişmiş tavuk yedim. yanına patates de koymuşlardı ama onlara dokunmadım:)) birde 3 tane ayran içtim. akşamda karnım çok aç olmadığı için biraz peynir yedim yine:))

16. 24 Kasım 2009
  17. Kalliste

Kalliste Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
  18. 19 Temmuz 2011
  19. yamiyagmur

yamiyagmur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba tesadüfen bu başlığa denk geldim ilk sayfada diyeti uygulayan bayan pazar kahvaltısı için 1 yumurta yazmış.ben spora başladığım zaman hocam besinler ve içerisindeki yağ oranlarını gösterdi.yumurta sarısında 5.4 gr yağ bulunuyomuş.beyazda ise 0.1 gr..sarısını yememem gerektiğini söyledi..bazı akşam yemeklerinde 2 haşlanmış yumurta beyazı yiyorum..bilgilendirmek için yazmak istedim..