Üst Katta Oturan Saygısız Komşularımız

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve betty_sew tarafından 10 Haziran 2008 başlatılmıştır.

10 Haziran 2008
    Konu Sahibi : betty_sew
  1. betty_sew

betty_sew prensesini bekliyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba avukat arkadaşlar lütfen bana bi akıl verin

üst katımıza bir aile taşındı (kiracı) gelin kayınvalidesi ve kayınvalidenin kayınvalidesi gelinin eşi ise askerde şuan neyse konuma geçeyim;

bu insanlar o kadar saygısızki anlatamam eve gelen gidenin haddi hesabı yok
    haftaiçi veya haftasonu onlar için bişey ifade etmiyor evde paldır kültür yürümeler
    cart curt sürekli bişey çekmeler inanın seslerinden durulmuyor daha önce annemde bende sözlü olarak uyardık ama insan değilki bunlar sözden anlasınlar inanın yazarken ellerim titriyor sinirden ama bu hafta sonu sabrımızı iyice taşırdılar, hem cumartesi hem pazar günü sabah 07:30 da sesleri gelmeye başladı badana yapıyorlarmış ama alt katta durulmuyor sanırsınızki evi yıkacaklar neyse uyardık anlamadılar pazar günüde gene aynı şekilde bende polisi aradım gelin ikaz edin lütfen dedim gelip ikaz ettiler ama bu edepsizler polis gittikten sonra gene durmuyor hatta daha fazla sesleri çıkıyor poliste bizim fazla yetkimiz yok konuda belediyeyi arayın zabıta yollasın ceza kessinler dedi ama zabıtada bu kadar kolay değil evinize ses sistemi falan yerleştirmemiz lazım önce ispat için dedi bende tekrar sözlü olarak uyaralım o zaman dedim ve kapattım teli o gün işleride olduğu için fazla üstünde durmadım ve evden çıktım ama ben evden çıktıktan sonra gelin anneme sataşmış balkondan laf atmalar bağırmalar annemide tanısanız istesede edepsiz olamaz kardeşim cazgır gitmiş bağırmış çağırmış ama bu sefer gene aynı şekilde gürültü üstüne gürüldü

şimdi bana yardım edin lütfen ne yapabilirim ben bu konuda böyle saygısız edepsiz insan bile diyemediğim kişilerlede fazla muhattap olmak istemiyoruz çünkü ne oldukları belli değil yöneticimiz ise tırsağın önde gideni ayrıca

2. 10 Haziran 2008
  3. betty_sew

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bide öyle yüzsüzlerki sanki kendileri bişey yapmamış gibi ekmek almaya tuz almaya falan bize geliyorlar böyle edepsizlik varmı yaaa Allah ım kimseyi zor duruma düşürmesin ama bunlara acımıyorum artık sadece başımızdan gitmelerini istiyorum

gece 3 te kayrola sökülürmü yaa bunlar böyle görgüsüz insanlar işte ne olur yardım edinde kurtulalım şunlar başımıza bela olmadan

4. 10 Haziran 2008
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Amaaaan ne zormuş işinizkafamçokkarıştı, Allah gani gani sabır versin size. Yapılabilecek herşeyi yapmışsınız, başka napılır bilmiyorum valla.:sm_confused: Tek çare sanırım onların defolup gitmeleri. Yada ev sahipleriyle görüşün, mağdurluğuzu anlatın, belki size hak verip çıkarır onları.

6. 10 Haziran 2008
  7. yelyel

yelyel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Dava açabilrsiniz.Ama öncesinde bu durumu ispatlamanız gerkemekte.Bulunduğunuz yerin bağlı bulunduğu belediyeye başvurarak gürültü ölçümü tespiti yaptırmanız gerekiyor.Ayrıca bu şikayetten diğer komşularınızı da tanık göstererek mahalli karokala şikayet edebilrisiz. Yada savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.
    kabahatler Kanununda
    Gürültü
    MADDE 36.- (1) Başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, elli Türk Lirası idari para cezası verilir.
    TCK
    Kişilerin huzur ve sükununu bozma
    MADDE 123 - (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.
    MADDE 183 - (1) İlgili Kanunlarla belirlenen yükümlülüklere aykırı olarak, başka bir kimsenin sağlığının zarar görmesine elverişli bir şekilde gürültüye neden olan kişi, iki aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır

) KAT MALİKLERİNİN BORÇLARI:
    I - GENEL KURAL :
    MADDE 18 - Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri veortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirinirahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim plânı hükümlerineuymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Süknâ) hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır; bu borçları yerine getirmeyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur.

8. 10 Haziran 2008
  9. betty_sew

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

çekmeyen anlamıyorki ev sahibi sadece kiraya bakıyor yönetici konuşacaktı ama pek bişey çıkmadı dedi valla ilk defa başımıza geldi biz böyle şey ne duyduk ne gördük böylelerini insan etmek için uğraşmayacam artık neyse dertleri yargıya hesap versinler diyorum

yelyel arkadaşım ilgin çok teşekkür ederim

10. 10 Haziran 2008
  11. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım şimdi okudum çok üzüldüm bu duruma, yukarıdan gürültü gelince insan kafayı yiyecekmiş gii oluyor hakketen. Ama bu tür durumlarda yasal olarak yapılabilecekler o kadar azki. Keşke caydırıcı cezalar olsa, savcılığa intikal ettirseniz durumu 50ytl cezası var, ne kadar çok değil mi? Komik ama kabahatler kanunu böyle malesef.

Ağır konuşucam kimse kusura bakmasın, yerleşik hayata geçememiş böyle dağ ayıları apartmanlarda oturuyor ne yazık ki ve sonuç işte böyle oluyor. Sabahın köründe gecenini üçünde sizi rahatsız etmeye ne hakları var ki? Allahlarından bulurlar umarım ve bir an önce taşınırlar.

12. 10 Haziran 2008
  13. betty_sew

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

valla serencim biz ne kadar anlayışlı davrandıysak bunlar anlamadı ama yasalarda dediğin gibi pek caydırıcı değil belki yargıya intikal edince olay onlarda vazgeçer diycem ama insanlıktan nasibini almamışlar ne anlar orasıda farklı tabi artık

hiç bişey çıkmazsa ev sahipleri ile yüz yüze görüşmeyi planlıyorum eğer o birazcık insansa gerekeni yapar diye düşünüyorum

14. 10 Haziran 2008
  15. yelyel

yelyel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Umarım en kısa zamanda çözersiniz:1rolleyes: Hakikaten sinir bozucu:eek:klava:

16. 10 Haziran 2008
  17. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah bir çözüm yolu bulunur tatlım.

18. 10 Haziran 2008
  19. giznur

giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    betty canım ALLAH sabır versin.ben seni inan çok iyi anlıyorum .benimde alt katımda 9 çocuklu bi araP ,üstümdede temizlik hastası olan üşütük bi kadın vardı. ..:mymeka:ben 6 ay dayandım . ne yaptımsa bi türlü bende mani olamadım . en sonunda kafayı yicektim apar topar bi ev bulup ta taşındım ..canım bu insanlar dediğine göre aynı bendekiler gibi laftan kanundan anlamayan görgüsüzler .Kötü Kazen hayvan bile diyemiyorum çünkü bu hayvanlara hakaret olur. tek bi kurtuluş var canım O EVVV-DEN - TAAAA-ŞIIIN-MAK ..a.s