Üstün zekalı bebek az uyurmuş

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve saime77 tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

16 Şubat 2010
    Konu Sahibi : saime77
  1. saime77

saime77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Son düzenleme: 12 Mart 2010
  2. 16 Şubat 2010
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    bebeğinin uydu düzensizliği yüzünden gece rahat yüzü görmeyen birilerinin uydurmasyon araştırması ve kılıf uydurması kanımca.aklinialirimsmilesempatiksalakcinni

4. 16 Şubat 2010
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Kotaman, ÇEK Beşevler Anaokulu’nda öğretmen ve velilere "Üstün Zekalı Çocuklar" ve "Çocuk Eğitiminde Temel ılkeler" konulu konferans verdi.

Kotaman, çocuğun evliliği kurtaracak can simidi, kadının ekonomik ve toplumsal garantisi ve ana-babaların hayallerinin gerçekleşmesi gibi görülmemesi gerektiğine işaret etti. Ana-babaların çocuklarını bir cevher gibi işlemesi gerektiğini anlatan Kotaman, eğitimin "inat" değil, "sabır" işi olduğunu, aceleci olmanın, zaman ve emek kaybına yol açtığını bildirdi.

Kotaman, eğitimde korkuya yer olmadığını, çocuğun boş inançtan korunmasını ve boş inançla beynin doldurulmamasını isteyerek, "Özgür ortamda gelişen çocuk, özgür bir insan oluyor. Çocuklara özgür sevgi, ilgi ve destek sağlanmasını istiyoruz. Çocuklarınızı aşırı korumayın. Sorumluluk almasını engellemeyin. Aşırı övmeyin. Baskı altına alarak sindirmeyin. Sapkınlıklarına boyun eğmeden çocuk için doğru sınır çizilmesi gerekir. Zorlandığında ona yol göstererek destek olun" diye konuştu.

Kotaman, çocuklara kesinlikle yalan söylenmemesini, yetişkinlerin hatalarını kabul ederek örnek olmalarını, iletişimin, samimi, dürüst ve güvene dayalı olmasını isteyerek, çocuğun geçimsizliğinin giderilmesi konusunda dikkat edilmesi gerekenleri de şöyle sıraladı: "Doğru örnek olunmalı, huzurlu ve uyumlu bir aile ortamı meydana getirilmeli. Karşılaştırma yapılmamalı. Aile ortak etkinliklerde bulunmalı. Çocuk toplumsal ortamlara sokulmalı. Çocuk, şiddet ve kötü muameleye maruz kalmamalı."

ÜSTÜN ÇOCUKLAR

Kotaman, zeka testlerinden 120-130 yukarı puan alan çocuklara üstün zekalı denildiğini ifade ederek, "Bu çocuklar bebeklik döneminde alışılmışın dışında duyarlı, atak, uykuya az ihtiyaç duyan ve hızlı öğrenen özelliklere sahip oluyor" diye konuştu.

Bu çocukların gözlem, anne-baba bilgileri, görüşmeler, akran bilgileri ve standart testler ile belirlendiğini anlatan Kotaman, "Bu çocuklar yüksek amaç ve ideallere sahipler. ıki ucu keskin bıçak misali eğitilmedikleri takdirde zararlı duruma da gelebilirler" dedi.

neden olmasin???

6. 16 Şubat 2010
  7. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    o zaman bizim kizdan ustun zekalisi yok sempatiksalakcinni
    dogdugundan beri gun icinde toplamda 9 saat falan uyuyosempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

8. 16 Şubat 2010
  9. Ariel

Ariel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    inşallllahhhhhhhhh diyorumm... rabbimmm ordan yüzümüzü güldürsün bari

10. 16 Şubat 2010
  11. Tontirik

Tontirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    101
    bebegi az uyuyanlar için mutlu edici bir haber
    ama maalesef bazı gercekler var.bebek için uyku cok cok önemli
    bebek uyku sırasında büyür gelişir.beyin gelişimi ve hafıza içinde uyku önemli bi faktör
    ben hiç doktorlardan yada cevremdekilerden duymadım bebegin az uyuyorsa ne güzell üstün zekalı olacak demekki dedigini:)))

12. 16 Şubat 2010
  13. BaBLe

BaBLe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar burda az hıc uyumayan demek ıstemıyo hanı bole huzursuz uyuyanlar varya cıdırtıya kalkanlar algılaması kuvvetlı dıyo ve yapılanı hemen taklıt etme ozellıgı dıyo bılmıyorum benımkı uyuyo bunlara ama ustun zekalı olmasını ıstemem normal zeka olsun yeter sonunu kacırıyosunuz ıyı egıtım ve bır cok aıle onu beceremıyor ve o ustun zeka sadece o aılenın basına bela oluyo bılıyorum cunku abım ole

14. 16 Şubat 2010
  15. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    doktor gece düzenli uyumayan bebek büyüytemez zekasında ilerleme olmaz hayal gücünü kullanamaz dio bu ne ozamann gündüz uyumasın hoş ama gece uykusu şart büyüme hormonları çalışıo çünküü

16. 16 Şubat 2010
  17. BaBLe

BaBLe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynen cnm ben ole anlamadım bunu ne bılım algısı kuvvetlı hızlı orenen dıyo yanı benımkıde cok sık aralıklarla uyanıyo sabahları ama gece uyuyo zorla uyutuyorum bısey yapalım hemen tekrar edıyo agzımızlaa buuuu yapıyoruzz oda yapıyo sımdı hemen bısım arkamızdan mesela bı seferde orenıyo fıs fıs oynattım bı sefer sımdı ben soyleyınce kendı baslıyo one arkaya yapmaya ne bılım doktor dayısınada ole demıstı bırde ama ıyı bı sey olmadıgını dusunuyorum abımın kafası herseye basar ama okumadı okutamadı annemler ukalaydı basıt gelıyordu oretılenler sımdıde ole yanı beceremedıgı sey yok vee onun ıcın cook sınırlı sen anlamadınmı kızıyo kımseyı beyenıpte oturup ıkı laf etmıyo okulda zekası ustın dıgerlerınden dıye oretmen herkeze 3 sayfa ders verırken ona bı sayfa ders verırdı ama olmadı okumadı onun ıcın cok zekı bırını egıtmekte cok zor ukala oluyolar bı kere

18. 16 Şubat 2010
  19. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    kuşum zeynebtekaç doktor gezdi inanırmısın herbiri farklı konuşuyo aynı alanda 3farklı konuşan kişi şaşıyom kime güvencem bilemiyom