üstüne görme olabilirmi?

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve eLya tarafından 13 Haziran 2009 başlatılmıştır.

13 Haziran 2009
    Konu Sahibi : eLya
  1. eLya

eLya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Adetim genelde 7-10 arası sürerdi..bu sefer ki 5, gunde adetim bitti ama rengi mıktarı her zamankı gibiydi hatta ılk gunler şakır şakırdı bi farklılık yoktu sadece 5 gun sürdü :=)

Yasım 21 adetim düzene giriyo o yuzden 5. günde bitti acep?üstüne görme olabilir mi arkadaşlar?

2. 13 Haziran 2009
  3. minikcadimm83

minikcadimm83 MeLeĞiM BeNiMLe.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım olabilir tabiki de,ümitlenme ama bence yarın bi test al yap:CüvCüv:

4. 13 Haziran 2009
  5. eLya

eLya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    brc1769, hamilelik olabilir diyosun yani öyle mi?

6. 14 Haziran 2009
  7. Guleryuzlu

Guleryuzlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim arkadas 6 ay normal adet oldu.
    simdi oglusu var 5 yasinda

8. 14 Haziran 2009
  9. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım olabilir ama şayet yeni evliysen yeni bir düzende olabilir en iyisi bir kan testi yaptırmak bence

10. 14 Haziran 2009
  11. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Bende merak ediyorum şakır şakır adet görür gibi kanama olursa yada pıhtılıda olup üsütüne gören varmıdır :uhm:
    Yani hamilelik olabilirmikafamçokkarıştı

12. 14 Haziran 2009
  13. kittycat

kittycat Gelmezsen Gelmeeeeeeeeeee Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

canım ümdini kırmak istemem fakat üstüne görmede böyle fazla kan gelmez diye biliyorum inşallah hamilesindir :Saruboceq:

“Üstüne görme” gebe olunmasına, hamile olunmasına rağmen adet kanaması görmek demektir. Bu yaklaşık olarak gebeliklerin 100’de yarımı, yani 200/1 görülen bir şeydir. Üstüne görme şudur mesela: diyelim ki bir kadın hamilelik planlıyor veya hamilelik planlamıyor, korumasız bir ilişkiye girdi. Ondan sonra 28. gününde adet kanaması gördü. Ya üzülecektir planladığı için yada sevinecektir işte adet gördüğü için. Halbuki gerçekte içerde olan nedir? ıçerde gebelik başlamıştır 200/1 oldu da; ama gebelik başlamasına rağmen rahim iç tabakasında bazı hormonal düzensizliklere bağlı olarak az miktarda yani normalde gördüğü adet miktarından daha az miktarda olan beraberinde çoğu zaman hiçbir belirti olmayan bir lekelenme görecektir. Kadın bunu yok mesajı olarak alacaktır; halbuki gerçekte gebelik vardır. Buna üstüne görme diyoruz. Üstüne görmede en önemli kurallardan bir tanesi şu: üstüne görme adet kanaması normal adet kanamasından genelde daha azdır ve beraberinde fazla belirti yoktur; ancak istisnalar tabi ki de kaideyi bozmaz. Adet kanaması normal miktarlarda, normal gün sayısında ve beraberinde de normal kadının alıştığı belirtilerle birlikte olsa bile, bu bile üstüne görme olabilir, üstüne görülen adet kanaması olabilir. Eğer çok kuvvetli şüphe varsa mutlaka doktora giderek bunun değerlendirilmesi lazım.

14. 14 Haziran 2009
  15. kardelen_fb

kardelen_fb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar

16. 14 Haziran 2009
  17. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim akrabamda normal adet görmüş iki ay sonra halsizlik var miğdem bulanıyor üşüttüm diye sağlık ocağına gidiyor test yapıyorlar kadın hamile şimdi 1 yaşında

18. 6 Temmuz 2009
  19. cimcime66

cimcime66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben her ay olduğu gibi bu ayda normal sürede adetim başladı ve bitti yalnız 1 aydır göğsümde sızlama ve halsizlik uykuda vardı sıcaklardan olabilir bu halsizlik diye düşündüm. adetimin ilk 2 günü yoğun geçti. şu anda hafif kahverengi lekelenmeler var bu sabah test yaptım pozitif çıktı. acaba hamilemiyim çünkü testim şimdiye dek hiç böyle çıkmamıştı. üstüne görmede hafif kanama olduğu söyleniyor.ilk 2 gün yoğundu hamilemiyim acaba