Usui Reiki Tecrubelerimizi Paylaşalım mı ?

Konusu 'Reiki nedir ?' forumundadır ve irem tarafından 13 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : irem
  1. irem

irem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    76
    BAYA UZUN BIR ARADAN SONRA TEKRAR HEPINIZE MERHABALAR :)
    UZUN YILLARDIR (yaklasık 13 sene kadar ) REIKI UYGULUYORUM VE son 3,5 yıldır
    profesyonel olarak EGITIMLERINI VERIYORUM. Reıkı benım hayatımda bana cok yardım eden bır
    enerjı olmustur. Her zaman yardım ıcın hazır bekleyen ve sızı rahatlatan bır dost gıbı:) Ellerınızı
    koydugunuz andan ıtıbaren akmaya baslar :) Usuı Reıkı En cok farkındalıgımın gelısmesınde ve ofke
    sorunumu yenmemde yardımcı oldu. Enerjımı dengelememde ve yukseltmemde dogal olarak ıyı
    olaylarla ve ıyı kısılerle karsılasmama yardımcı oldu. ofke sorunum ıcın bıraz e.f.t den de yardım
    almadım degıl :) ama benım en cok sevdıgım reıkı 2 derecesıdır. daha fazla kısıye yardım edebılme ve
    aktara bılme sansına sahıp oluyorsunuz. Tabıkı bu surec ıcersınde sıkıntılar zorluklar rahatsızlıklar
    yasamadım degıl yasadım ama yasadıklarımın ıcerısınde %1 lık bıle olsa pozıtıflıgı gorebıldım ve
    kendım ıcın onu besleyerek cok rahatlıkla atlattım .
    sızlerde tecrubelerınızı paylasırsanız cok sevınırım
    sevgıler
    İrem

mavilimYesilim bunu beğendi.
  2. 14 Eylül 2008
  3. EBRU2205

EBRU2205 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba,

Ben de reiki 1. seviyeyim. Arınma sürecinden önce göbek bölgemde aura yırtığı vardı fakat 21 gün kendime reiki verdikten sonra yapılan kontrollerde durumum iyi çıktı. Sonrasında ağrılarda v.s. çok sık kullanmadım taki bilgisayarım bozulana kadar. Eşim de ben de defalarca açtık kapattık v.s. v.s. daha da yeni almıştık o kadar da para verdik bozuldu diye ödümüz patladı. İçimden bir ses ona reiki ver dedi... Daha önce printerlarını v.s. düzelttiğini belirten kişileri okumuştum internetten. Ve içimdeki sesi dinledim ve reiki vermeye başladım , buz gibi olan diz üstü bilgisayarım ısınmaya başladı ve düzeldi. Eşim zaten böyle şeylere ılımlı bakan biridir ve resmen şok oldu ... Bana çaktırmadan çünkü o da bayaa uğraşmış bilgisayarla, bana şarjı bitmiştir v.s. diye üzmek istememiş arızalandığını. Neyse böyle bir deneyimim oldu. Bence çok güzel birşey reiki insanı çok rahatlatıyor , Kısmetse bu sene 2. seviye inisinasyonu almak istiyorum. Vakti geldiyse olur , geçen sene kısmet olmadı demek ki daha vakti gelmemiş..

Bana hem kişisel olarak iyi hem de enerji seviyesi çok yüksek bir master lazım , tavsiye ettiğiniz biri var mı ?

Sevgiler

4. 14 Eylül 2008
  5. VENUS_

VENUS_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,

Ben de UR 2. seviyedeyim...

Reikiyi birinci seviyeyi aldıktan sonra arınma döneminde, fiziksel olarak bir çok rahatsızlığım ortaya çıkmıştı... Çok şükür hem reikiyle hem de tıp yardımıyla bunların üstesinden geldim...

Birinci seviyede yaşadığm bir olayı paylaşmak istiyorum...

Uzun yıllar süren ve sürekli ilaçlarla geçiştirilmeye çalışılan, rahimde yara problemim vardı.... Yakma işlemini yapmak istemiyordu doktorlar (doğum yapmadığım için) En son yarayı dondurmuşlardı ama tekrar nüksetmişti bir türlü kurtulamıyordum... ur1 aldıktan sonra problem tekrar ortaya çıktı... Doktora gittim yine ilaç vs. verir diyerek... o gün yara yakılmasına acilen karar verildi.... Ardından yine ilaçlara devam tabi... aynı zamanda her gün mutlaka reikiye de devam ettim... Bir hafta sonra doktora gittiğimde...muayene sırasında doktorum resmen şok!! geçirdi.... Söylediği aynen şu.... Mucizevi bir şekilde iyileşme var!!!... inanılmaz!!! Tabi ben sadece gülümsedim.... Ve o gün bu gündür çok şükür bu konuyla ilgili problem yaşamadım.....

Rabbime şükürler olsun....

6. 14 Eylül 2008
  7. EBRU2205

EBRU2205 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Bu super bir mucize insanın beyni bazen bunu red ediyor olamaz vs. diye ama oluyor ,

Reiki eğitimini nerde aldın , memnun musun ?

sevgiler

8. 15 Eylül 2008
  9. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    reiki 1 ve reiki 2 ye uyumlandım
    reiki 3 düşünmüyorum.master olmak gerçekten çok vakit isteyen çok özverili bir şey

reikiye uyumlandıktan sonra hayatımda değişen şeyler oldu tabii
    öncelikle tiroidle ilgili problemim vardı ve gözümde iğrenç bir pörtleme söz konusuydu:çok üzgünüm:
    gözüme ve boynuma düzenli olarak reiki uygulaması yaptığımda gözümden yaşlar geliyordu..ve azimle inatla,inanarak ve reiki uygulayarak bu rahatsızlığımdan tamamen kurtuldum..hatta dokorları bile şaşırtacak bir hızda...

ve aslında en önemlisi fiziksel olarak değil de ruhsal olarak çok değiştirdi beni reiki
    hayata farklı gözlerle bakmayı öğrendim,aslında herşeyin içimde saklı olduğunu,yüreğimin sesini dinlersem herşeyin istediğim gibi olabileceğini öğrendim..her ne olursa olsun herkesi olduğu gibi kabullenerek ,yargılamadan sevmeyi,karşımdaki herkesin aslında benim birer aynam olduğunu öğrendim
    ve daha o kadar çok şey var ki yazacak......

kısaca
    bana farkettirdiği herşey için reikiye teşekkür ediyorum

iyi ki reiki

sevgiyle kalına.s.

Son düzenleme: 15 Eylül 2008
    mavilimYesilim bunu beğendi.
  10. 15 Eylül 2008
  11. EBRU2205

EBRU2205 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    istanbulda nerede eğitim aldınız ? uyumlama sırasında hiç değişik şeyler hissettiniz mi ?

Ben ağlama krizine girdim bir sinir boşalması oldu ...

sevgiler

12. 15 Eylül 2008
  13. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    ben turgay hocamdan aldım reiki eğitimini
    aslen izmirde kendisi ama seminer için dolaşıyor bazı illeri
    özellikle onu bekleyip 1 e de 2 ye de turgay hoca tarafından insiye oldum ben

ve uygulama sırasında hiçbir değişiklik hissetmedim.sadece sağ koluma bi kramp girdi o kadar

14. 15 Eylül 2008
  15. Sibel80

Sibel80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    149
    Ödül Puanları:
    163
    ya ne güzelbüyükşehirlerin avantajları.benim bulunduğum şehirde bu eği
    timi veren birinin olduğunu sanmıyorum.eğitim hakkında bilgi verirmisiniz. ücreti falan

16. 15 Eylül 2008
  17. irem

irem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    76
    hepınıze konuya gosterdıgınız ılgı ve alakadan dolayı cok tesekkur ederım
    kusura bakmayın cok zaman bulup konuyu ınceleme ımkanım olmamıstı yazılara cevap veremedım.

ıstanbul ıcınde egıtım almak ısteyen arkadaslar olursa seve seve yardımcı olmak ısterım

18. 15 Eylül 2008
  19. nisasum

nisasum birtanem,minik kelebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben 2.seviyedeyım ama sızın anlattıklarınız gıbı bana suranda bu var aurand ayırtılma var gıbı bırsey demedı kımse acaba ben ınsıye olmus olmuyormuyum sımdı