Üşütme Çocuk Sahibi Olmaya Engel mi? Lütfen yardım..

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve tuzluçerez tarafından 7 Aralık 2008 başlatılmıştır.

7 Aralık 2008
    Konu Sahibi : tuzluçerez
  1. tuzluçerez

tuzluçerez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar bir derdim var :KK43: Nişanlıyım yaza düğünümüz var.. Nişanlım yurt dışında epey soğuk bir ülkede.. Ve böbreklerini fena üşütmüş... Dr yumurtalıklarında etkilenmiş %95 çocuk sahibi olmana engel falan demiş... Üşütme nedeniyle aranızda eşleri tedavi gören sonuç alan veya alamayan var mı? tedavisi ne şekilde oluyor...Nişanlımın morali çok bozuk :çok üzgünüm: Onunla birlikte benimde tabi :KK43: teselli edecek cümle kurmakta zorlanıyorum artık :KK43:( konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilirmisiniz :Saruboceq:

2. 7 Aralık 2008
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    canım tek bı sperm dahı yumurtanın dollenmesı ıcın yeterlı olabılıyor tup bebek olabılır olamaz mı?

4. 7 Aralık 2008
  5. tuzluçerez

tuzluçerez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım tüp bebek hangi şartlarda uygulanıyor tam bilmiyorum.. Sperm dölleme özelliğini yitirmişte olabilir.. Onun tedavisi var mı acaba? Korkum bu aslında...Sanıyoru orda kapsamlı bir test uygulanmamış...

6. 7 Aralık 2008
  7. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    tuzlu cerezım uzulme canım oncelıkle ıyı bı test yaptırıp sorunun ne oldugunu ogrenmek lazım sperm azlıgı var ıse korkacak bırsey yok pek ama spermler dolleme ozellıklerını yıtırmıs ıse evet bıraz zor sanırım durum. ama oncelıgınız korkularınız degıl tedavınız olması lazım.
    emınım cok uzulmussunuzdur ama sakin olun olur mı..
    çok geçmiş olsun bitanem.

8. 7 Aralık 2008
  9. tuzluçerez

tuzluçerez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim canım benim desteğin için... dölleme özelliğini yitirmiş spermlerini tedavisi var mı acaba??? araştırmak lazım :KK43:(( Senin bilgin var mı ? Türkiyeye gelebilse gerekli testeleri yaptırırız ama orda hiç fırsatının olmamasından yakınıyor.. Umarım korktuğumuz kadar ciddi bişey çıkmaz...Yoksa benden çok o üzülecek...

10. 2 Mart 2009
  11. yaren28

yaren28 Guest

bence üzülmene gerek yok herşey normalinde gider.internetteki yazılarda şöyle yazıyor testis torbaları zaten sıcaklığa duyarlıdır.soğuk yerlerde toparlanır kendını korur.diye

12. 2 Mart 2009
  13. deryarcan

deryarcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bene zama kaybetmeden ki zaten nişanlısınız vlenmeden önce eşin bir ürolojiy sene bir kadın doğum uzmanına gidin.onlar sizi yönledirirler.em zaman kazaırsınız emde erken tedavinn yararını görürsünüz.tavsiye ederim

14. 3 Mart 2009
  15. tuzluçerez

tuzluçerez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim kızlar desteğiniz için.. nişanlım sperm analizi yaptıracak ... umarım iyi haberler alırım...