Utanç ve korku bir arada :(

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve sevgi84 tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

7 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sevgi84
  1. sevgi84

sevgi84 aşkım oğlum beN... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar ne yazacağımı bilemiyorum.dişlerimin çoğu çürük kırık araları apseli kısacası vasat...aslında kaç yılın çürükleri bu bir bilseniz.ya o kadar korkuyorum ki dişçiden kaç kere gittim ağlayarak kalkıp kaçtım:gitme: koca kadınım ve dehşet korkuyorum kabusum oldu bu dişler.görüntü olarak ön dişler iyi ama gerisi berbat.kesin ameliyat da ederler beni.tekrar kaçarım korkuyorum çünkü diye tedaviye de başlayamıyorum ama artık diş ağrılarına da dayanamıyorum offfff:gitme::gitme::gitme:ya benim gibi sorunlu olan var mı yada sorunlu olup da çözebilen yorumlarınızı bekliyorum canlarımeyvahedigeldismile

2. 7 Ekim 2010
  3. ecem_can

ecem_can Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba ben 17 yaşındayım benim ön dişlerim ayrıktı öncelikle onu yaptırdım 1 yıl kadar sonra yere yüzüstü bayıldım ve öndeki 3 dişim kırıldı , dudağım ve diş etlerim patladı ardından kırılanlardan birini çektirdim , dişetlerime dikişler atıldı ..böyle nice şey yaşadım ama pes etmedim niyayetinde güzel bir görüntüye kavuştum tabi şuan dişlerimin arkasında tel var daha bitmedi tedavim ama bence ne kadar acısada diş tedavisi çok önemli diş temiz ve güzel olunca insan bir başka oluyor,bence korkmayın bi randevu alın ve mis gibi dişlere sahip olun :-) opuyorumnanaktan

4. 7 Ekim 2010
  5. sevgi84

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ama diyorum ya o kadar harabe dişlere sahibim ki çok canım yanıcak yıllarca sürücek offf:KK43:( ne güzel yaptırmışsınız inşallah bir cesaret de bana gelireyvahedigeldismile

6. 7 Ekim 2010
  7. ecem_can

ecem_can Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    en azından birebir gidip sorun kaplama mı yapılcakmış yoksa dişler çekilcek mi öğrenin zaten ne olursa olsun hastanın canı yansın istemez doktor anestezi gibi şeylerle mutlaka acı en aza indirilir korkmayın:1hug:

8. 7 Ekim 2010
  9. sevgi84

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canımsın ya ne güzel cesaret verdin teşekkür ederim:1hug:

10. 7 Ekim 2010
  11. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    aynı korkuyu taşıyorum;Anlık bir cesaret geliyor ama hemen gidiyor..sorunum 20 lik dişlerim;Canımı yakmasına ve dişlerimin şeklini bozmasına ragmen gidemiyorum!!!
    Allah yardım etsin bizim gibilere...

12. 7 Ekim 2010
  13. kristaltane

kristaltane işte ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende çok korkuyordum inanın ne kadar ağrı çektim kaç kutu ağrı kesici antibiyotik içtim tek dişçiye gitmemek için
    ama sonunda mecbur gittim inanın korkulduğu kadar değil makinenin sesi azcık ürkütüyor insanı ama acısı çok az oluyor dişçiden çıkınca keşke önce gelseydim dedim

14. 7 Ekim 2010
  15. Feliss

Feliss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Ama bu durumdan çok rahatsızsınız öyle değil mi? Dişlerinizle mutlu değlsiniz ve böyle olmaya devam etmesini istemiyorsunuz? O zamana cilen bir yerden başlamanız lazım. Başlamak bitirmenin yarısıdır :)
    Başladıktan sonra zaten neden daha önce başlamamışım diyeceksiniz :) Ben de uzun süren bir diş tedavisi yaptırmıştım ve bittğinde keşke daha önce başlamışım dedim.
    Korktuğunuz gibi de uzun sürmez ve acımaz merak etmeyin.

16. 7 Ekim 2010
  17. Monica

Monica Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    240
    Ödül Puanları:
    163
    benim arkadaşımda kaldırımda yürürken düştü ön dişleri kırıldı dudağı patladı:teselli: kaplama yaptırmıştı sanırım hemen sarardı.sapsarı görünüyor ön 2dişi kendi dişleri ondan daha beyaz:kahve:

18. 8 Ekim 2010
  19. sevgi84

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    şu anda 3 ilaç birden içtim 1 antibiyotik 2 ağrı kesici dişiiiiiiiiiiiiiiiiiiim:gitme: ölüyorum şu an ağrıdan Allahım uyku da bile ağırıyo ya varmı böyle bişey.ne yiyebiliyorum ne içebiliyorum çok fenayıım:gitme::gitme: