Utancından sokağa çıkamıyor!

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve hasretim34 tarafından 24 Haziran 2009 başlatılmıştır.

  24 Haziran 2009
  Konu Sahibi : hasretim34
 1. hasretim34

  hasretim34 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.041
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Kastamonu'nun Araç ilçesinde denetimli serbestlik uygulaması kapsamında ''eşe karşı basit yaralama ve hürriyetten yoksun bırakma'' suçunu işlediği gerekçesiyle eşinden el ilanı dağıtarak özür diletilen Mustafa Kadıncı, haberin getirdiği ''ünün'' sıkıntısını çekiyor.

  Çiftçilik yaptığı Şiringüney köyünde annesinin evine gitmesi nedeniyle tartıştığı eşi İpek Kadıncı'yı (23) darp ederek, eve kilitleyip bir gün süreyle dışarı çıkmasına engel olduğu gerekçesiyle yargılanan ve dava sonucu 1000 adet ''eşime vurduğum için eşimden ve tüm Araç halkından özür diliyorum'' yazılı el ilanı bastırıp bunu ilçe halkına dağıtan Mustafa Kadıncı (32), haberin yaygın basın organlarında çıkmasının ardından ilçesinde ''ünlü'' oldu.

  Birçok kanalın televizyonda canlı yayınlarına çıkartmak için talepte bulunduğu bildirilen Kadıncı, ilçede herkesin kendisine bakmasından rahatsızlık olduğunu, adeta evden çıkamaz hale geldiğini söyledi.

  Mahkemenin ayrıca Araç Orman İşletme Şefliğince belirlenen alana da 50 adet fidan dikerek 6 ay süreyle bakımını yapma cezası verdiği Mustafa Kadıncı, haberin ulusal medyanın yanı sıra İtalya'da da yayımlanmasının ardından yaşadıklarını öğrenmek için Şiringüney köyünde kendisiyle görüşmek isteyen AA muhabirinin görüntü çekmesini istemeyerek evinin dış kapısı arkasından açıklamada bulundu.

  Kendisini görenlerin ünlü biriymiş gibi bakmasından rahatsızlık duyduğunu anlatan Kadıncı, şöyle konuştu:

  ''Yediğim ceza bütün basında yayımlandı. Haberler nedeniyle herkes tarafından tanınır olduğumdan utancımdan sokağa çıkamıyorum. Türkiyede ne kadar basın kuruluşu varsa gazeteler, televizyonalar, köye gelerek bizimle konuşmak için kapının önünden ayrılmadılar. Jandarmadan yardım istemek zorunda kaldık. Bu olay beni çok rahatsız etti. Aldığım cezadan bu kadar rahatsız olmamıştım. Ceza beni utandırdı ama bu ilgi yüzünden daha çok utanmaya başladım. Artık beni ilçemdeki, hatta Türkiye'deki herkes tanıyor. Bu daha ne kadar sürer bilemiyorum ama çok rahatsızım. Eşim, annem, babam ve 3 çocuğum ile birlikte köyümüzde sakin bir hayat sürüyorduk. Artık benim gibi ailem kapı dışına çıkamıyor. Karantinaya alınmış insanlar gibiyiz.''

  Köylüler de Kadıncı ve ailesinin, haberler nedeniyle çok utandığını, bir şey soracakları korkusuna misafirlik için çağrıldıkları evlere bile gitmediğini söyledi.

  -MİLLETVEKİLİNDEN HAKİME DESTEK-

  AK Parti Karabük milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan ise, Araç Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Aslıhan Limon'un Türkiye'yi eleştiren AB ülkelerine önemli ders verdiğini söyledi.

  Hakimin verdiği örnek kararla kendilerini gururlandırdığını belirten Ceylan, şöyle dedi:

  ''Bu örnek cezayı veren hakimin ülkesi, AB'ye layıktır. Küçük bir ilçedeki bu adli karar sayesinde bana göre AB yolunda da büyük adım attık. Böyle caydırıcı cezalar sıklaşırsa bence olumlu sonuçlar alınır. Yaşadığımız çağda eş dövme gibi olaylar yaşanmamalıdır.''

  -OLAY-

  Kastamonu'nun Araç ilçesinde, ''eşe karşı basit yaralama ve hürriyetten yoksun bırakma'' suçundan yargılanan Mustafa Kadıncı'ya Araç Asliye Ceza Mahkemesince açılan davanın karar duruşmasında, kadın hakim, 1000 adet ''eşime vurduğum için eşimden ve tüm Araç halkından özür diliyorum'' yazılı el ilanı bastırıp bunu ilçe halkına dağıtma ve ayrıca 50 fidan dikerek bunların 6 ay bakımını yapma cezası vermişti.

  Mustafa Kadıncı, kendisine verilen ceza kapsamında Araç'taki bir matbaaya giderek bastırdığı 1000 adet el ilanını ilçedeki Hükümet Konağı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Askerlik Şubesi, Orman İşletme Şefliği, Belediye Başkanlığı, banka şubeleri, PTT ve Telekom Müdürlüğünün birimleri ile Kastamonu Caddesi'nden geçen her vatandaşa, yetkililerin gözetiminde dağıtmıştı.

  Olay, gazete ve televizyonlarda geniş yankı bulmuş, İtalya'da yayımlanan Metro gazetesi de olaydan övgüyle bahsetmişti.
   
 2. 24 Haziran 2009
  Konu Sahibi : hasretim34
 3. tatlxixrxuxya

  tatlxixrxuxya NEFESİMSİN Üye

  Katılım:
  1 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  8.107
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  ohh olsun...az bile....:eek:klava:yalnız bide ünlü oldu..Çok üzgünüm çoook
   
 4. 24 Haziran 2009
  Konu Sahibi : hasretim34
 5. kar

  kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

  Katılım:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  5.353
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  148
  cok az bence bu ceza ...
   
 6. 24 Haziran 2009
  Konu Sahibi : hasretim34
 7. minikiz

  minikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  7 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.119
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  148
  o kadını dövmek de bu kadar ağır gelseydi keşke elin kalkmasaydı
   
 8. 25 Haziran 2009
  Konu Sahibi : hasretim34
 9. maviask

  maviask Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  4.144
  Beğenildi:
  1.931
  Ödül Puanları:
  188
  Bundan sonra böyle cezalar verilsin hakimlerde biraz cesur davransın bu hakim gibi hem davranısından vazgeçirdi hemde 50 tane agaç kazanmış oldu. Şöyle düşünün her eşini dövene ağaç dikme cezası verilse türkiye baştan sonra ağaçla kaplanırdı hatta dikecek yer bile bulamayabilerdi. Bence devamı gelsin sevdim bu işi.
   
 10. 25 Haziran 2009
  Konu Sahibi : hasretim34
 11. calikusumuz

  calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

  Katılım:
  17 Nisan 2007
  Mesajlar:
  3.414
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  Çok yerinde bir karar olmuş...
  Keşke daha caydırıcı cezalar bulunabilse.
   
 12. 25 Haziran 2009
  Konu Sahibi : hasretim34
 13. esra510

  esra510 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Nisan 2009
  Mesajlar:
  439
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  86
  oda hak etmiş ama oh olsun ona:jeyyar:
   
 14. 25 Haziran 2009
  Konu Sahibi : hasretim34
 15. HanimKelesimiGetir

  HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

  Katılım:
  20 Mart 2008
  Mesajlar:
  83.316
  Beğenildi:
  34.088
  Ödül Puanları:
  563
  Verilen ceza az bile .

  Daha caydırıcı cezalar lazım ülkemizde.