Uterus Bicornis olan arkadalar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve BEYAZ MELEK tarafından 27 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : BEYAZ MELEK
  1. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    UTERUSU BİCORNİS OLAN ARKADAŞ VARMI ARANIZDA.DOKTORUM RAHİMİN HAFİF BİCORNİS ŞEKLİNDE OLDUĞUNU SÖYLEDİ.GEBE KALMAK İÇİN HİÇ ENGEL OLMADIĞII SADECE GEBELİKTE İLK 3 AY BİRAZ KANAMAM OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.
    AÇIKÇASI BİRAZ CANIM SIKILMADI DEĞİL.UTERUSU BİCORNİS OLUP HAMİLE KALAN,,DOĞUM YAPAN ARKADAŞLAR BURDA BU KONULARI PAYLAŞABİLİRMİYİZ:::
    1-GEBE KALMADA PROBLEM YAŞAYAN OLDUMU
    2-GEBELİĞİ SÜRDÜRMEDE PROBLEM YAŞANDIMI
    3-ERKEN DOĞUM YAŞAYAN OLDUMU
    4-DOĞUM ŞEKLİ NORMAL MI SEZERYAN MI OLDU:uhm:

2. 28 Mayıs 2008
  3. ceylan83

ceylan83 boncuk gözlümmmmmm:)) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım geçmiş olsun allah büyük bak doktor önemli bişey değil demiş inşallah sağlıcakla bebişine kavuşursun canım

4. 28 Mayıs 2008
  5. BEYAZ MELEK

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    TEŞEKKÜR EDERİM TATLIM AMA İNSAN TAKILIYO İŞTE...a.s.

6. 12 Haziran 2008
  7. BEYAZ MELEK

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    yokmu Başka Rahim Problemi Olan

8. 2 Ocak 2009
  9. tarantula9812739

tarantula9812739 Bilgi Işıktır Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    148
    Benim rahmim tam bicornis ve geçen sene kasım ayında hamile kaldım hemde evlendiğimin 10. günü. Temmuz'da doğum yaptım ve şimdi canavar gibi bir oğlum var. Bilmiyorum sende durum şu an ne çünkü epey olmuş mesajı yazalı umarım hamilesindir ama görünce bi umut olur diye yazmak istedim. Ben hamileliğimde çok çektim, sürekli kanamam oluyodu, düşük tehdidi vardı ama düşmedi işte aşkım. Sonra erken doğum tehdidi başladı ama dikkat edersen hepsini atlatırsın. Tabi ailenin desteğide şart. Oğlum normal gününden sadece 4 gün erken doğdu. Şimdi maşallah canavar gibi. Hiç kendini üzme bebişini kucağına alırsın inşallah hayırlısıyla. Moralini çok yüksek tut. Cevap yazarsan sevinirim bebiş varmı diye. Öptüm canım.

10. 3 Ocak 2009
  11. biricik mericik

biricik mericik Büyü de gel melegimm :D Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba tarantula. Uterus ve bicomis ne acaba? Benim rahim şeklim için doktor T-uterus dedi yanlış anlamadıysam. Açıklamasını da "rahimin üçgen şeklide değil T şeklinde" diye yaptı. Dediğin gibi gebe kalmak için hiç bi engeli olmadığını sadece ilk aylarda düşük tehtidi yaratacağını söyledi. Ben 2.5 yıldır hamile kalmaya uğraşıyorum. Doktorlar bütün tahlilleri güzel buluyor. Rahminde Normal olduğunu söylüyor ama en çok da rahim filmine bakarken oyalanıyorlar nedense. Bu da beni endişelendiriyor...
    T-Uterus hakkında bilgin varsa paylaşırmısın canım.

12. 10 Ocak 2009
  13. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba beyaz melek.ben 10 haftalık hamileyken bebeğimin kalbi durmuş ve kürtaj oldum.hamilelikte iki kere hafif kanamam ve lekenmeler oldu.yapılan vajinal ultrasonda bikornu tespit edildi.ondan kısa süre sonra zaten bebeği kaybettik :KK43: işin ilginç yanı kürtajdan sonra yapılan vajinal usg de de bu sefer unikolli dendi.bana rahim filmi önerildi bende 4 gün önce çekildim.filmde rahim üçgen şekilde olması gerekirken V şekilde çıktı.ve perde olduğu söylendi vede laparoskopi yapılması söylendi.bende laparoskopi olcam.şimdilik benim durumum böyle.senle ilgili gelişmeler neler?

14. 16 Ocak 2009
  15. barsed

barsed çocuktum hürdüm!!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    UTERUSU BİCORNİS ne demekmişki bu acaba ben tam olarak anlamını bılmıyorum CADIARZU
    benımde rahmın tersmiş doktorum oyle demıstı aynı şey mı acaba bahsettıgımız?

16. 22 Mart 2009
  17. sunways

sunways Allah var gam yok...! Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    selam benimde aynı sekilde uteruz bıcornis yanı ıste bı newı cıft rahım hem bıde ılerı derecede benımkısı ılk gebelıgımde dusuk olmustu5 haftalıkken ama benım doktorum buna baglamadı dusugu dıger bı doktorda dırek buna bagladı hayırlısı dıyorum amelıyat ıcınde ıkıncı dusuk sonrası dedıler ınsallah gerek kalmaz bu arada hamıle olma ıhtımalım de war gun sayıyorum test yapmak ıcın.BEYAZ MELEK umarım yardımcı olur bu sana karsılıloı paylasalımda yardımcı olalım bırbırımıze canımm öpüyorum

cest moi bunu beğendi.
  18. 11 Mayıs 2009
  19. nurefsan84

nurefsan84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar,benimde rahim anarmoli bicornus uteruz evliliğimin ilk günleri hamile kaldım.ve bebeğim 5 buçuk aylık,ilk düşük tehlikesi dediler şimdide erken doğum rabbimden hayırlısı vermekte onden almakda sadece dua edebiliyoruz şimdilik...Yani Bunlar sadece sebebler bizim için bol bol dua edelim..